Ці 7 найпоширеніших помилок заважають вам знайти роботу

Можливо, ви просто вирішили знайти місце, де трава зеленіша, або, можливо, ви потрапили під хвилю скорочень. З якої причини ваше резюме знову потрапило на біржу праці — неважливо, головне — цього разу зробити усе правильно, інформує Ukr.Media.

У вас блискуча освіта, значний досвід роботи і відмінні рекомендації, але окрім як "ми вам передзвонимо" ви досі нічого не чуєте? Можливо, вам — з висоти ваших минулих кар'єрних досягнень — час повернутися у початкову точку, запастися терпінням і згадати, як ви вибудовували стратегію пошуку раніше. Адже як виявилося, з роками ми схильні забувати про найелементарніші правила пошуку роботи і у результаті щоразу здійснюємо ці фатальні помилки.

Ви забули про своє резюме

Під час пошуку роботи насамперед необхідно переробити старе резюме, переписавши свої досягнення, особисті якості, приписавши нові нагороди та вміння. Напевно за час з останньої співбесіди змінилися і ви, і вимоги до працівників. Та й, швидше за все, ваш майбутній шеф сьогодні буде вимагати не лише "пунктуальність" і "здатність працювати у режимі багатозадачності", але й інші навички. Дуже важливо розписати свої обов'язки на попередньому місці роботи якомога докладніше, не забувши вказати усе те, чого ви навчилися і чим могли б бути корисними. Звичайно ж, не варто сильно себе перехвалювати, але й бути занадто скромними — теж не найкраща опція.

Ви не користуєтеся сайтами з працевлаштування

Онлайн-рекрутмент — сьогодні один з основних способів пошуку співробітників роботодавцями і один з найбільш ефективних. Не розміщуючи своє резюме на усім відомих сайтах, ви прирікаєте себе на довгі і болісні пошуки роботи. Такі гіганти як HeadHunter або Superjob дійсно в змозі допомогти знайти гідне місце роботи. До того ж можливість самостійно розсилати своє резюме безпосередньо компаніям багаторазово збільшує ваші шанси.

Ви неправильно підходите до співбесіди

Запам'ятайте, співбесіда, як і перше побачення, — подія хвилююча і вкрай важлива для ваших подальших відносин з роботодавцем. Дуже важливо не просто показати себе у вигідному світлі, але й не забрехатися. Адже якщо раптом відбудеться зустріч номер два, то буде складно виправдати свою брехню або, навпаки, підтримувати не властивий вам імідж. Тому настійно рекомендуємо не вигадувати щось про себе, не прикидатися кимось іншим, а розслабитися і постати перед вашим співбесідником самим собою (але трішки кращим). Адже якщо ви не потрібні роботодавцю таким, яким ви є, то навіщо тоді й він вам?

Ви пасивні

Якщо ви серйозно розраховуєте, що рекрутер або роботодавець зобов'язаний бігати за вами лише тому, що ви вирішили одного разу попроситися на співбесіду — то, швидше за все, у цій щасливій ілюзії (і без посади) вам доведеться жити ще довго. На жаль, фраза "ми вам передзвонимо" зараз стала таким собі ввічливим аналогом фрази "не витрачайте наш час", але все ж таки завжди варто пам'ятати про людський фактор і залишати можливість того, що ваш рекрутер міг просто про вас забути. Не бійтеся брати ініціативу до своїх рук і передзвонюйте самі — можливо, прощаючись з вами, ваш співрозмовник дійсно готовий був з вами зв'язатися. Якщо ж ні, то передзвоніть, щоб хоча б дізнатися, чим ви не підійшли на посаду, і щоб згодом попрацювати над помилками.

Ви не знаєте, чого варті насправді

Недооцінювати себе і свій потенціал — не лише одна з найбільших помилок, але також одна з найбільш підступних. Якщо ви не вірите у себе, сумніваєтеся у своїх силах і взагалі думаєте, що негідні цієї посади, то чому роботодавець повинен у вас повірити? Крім того, йдучи на співбесіду, ви точно повинні знати, скільки коштуєте — який ваш ідеальний рівень зарплати, чи потрібна вам медична страховка, які бонуси необхідні і, зрештою, чи повинна у вас бути на горизонті можливість підвищення.

Вам постійно потрібні радники

Вибір роботи — не те рішення, яке потрібно приймати спільно. Працювати на новому місці, у новому колективі будуть не ваші родичі, друзі або психолог, а ви й лише ви. Тому й вирішувати, куди податися, потрібно самостійно, а не перекладати відповідальність на інших. Зрештою, ви краще за усіх інших знаєте, чого хочете насправді і чого гідні. Якщо ж ви все одно продовжуєте питати поради в інших, то, швидше за все, ви ще просто не готові до того, щоб рухатися далі.

Ви просто ще не готові

На співбесідах завжди стає зрозумілим те, чи дійсно людина хоче замінити місце роботи і змінити своє життя або ж вона просто опрацьовує ґрунт, щоб дізнатися, чи вийде у неї замінити місце, якщо раптом щось трапиться. Запам'ятайте: йти на інтерв'ю варто лише тоді, коли ви точно вирішили покинути своє місце роботи і оновити позицію. У іншому разі ви просто витрачаєте не лише свій час, але й час роботодавця, який обов'язково це запам'ятає і наступного разу, коли ви дійсно будете готові рухатися далі, може відмовити вам у можливості робити це у його компанії.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь