2014 року російське злочинне угруповання створило міжнародний наркосиндикат нині відомий як «Хімпром». Це наркокартель із повним циклом, від виробництва до збуту наркотичних речовин (Spice, PVP, Мефедрон та інші) в Україні, Росії та інших колишніх радянських республіках. “Хімпрому” приписують тісні зв’язки зі спецслужбами РФ
Одна з ключових фігур синдикату – уродженець і громадянин Росії Єгор Буркін (також відомий як Єгор Левченко або Артем Єрмолаєв) . 2017 року Буркін був вимушений залишити Росію, оскільки його накробізнес там засвітився в ході гучної операції російської поліції. Завдяки покровительству російських спецслужб Буркіну вдалося уникнути російської в’язниці, виїхати в Україну та зайнятися тут наркобізнесом з розмахом. Разом із Буркіним, за інформацією джерел в українських правоохоронних органах, з Росії в Україну повністю перебазувалися нарколабораторіїї та склади «Хімпрому». Готові наркотики фасуються на складах, а потім збуваються вроздріб через закладочні мережі в Україні, Росії та інших пострадянських країнах.

Нині в Україні Буркін оголошений у розшук і переховується в Мексиці в ролі успішного українського бізнесмена. Він гармонійно вписався в тропічний рай міста Канкун, де в його розпорядженні велика вілла та яхта Sunseeker Predator. Звідси барон має можливість керувати своїм картелем у належних умовах. У кримінальному світі Буркін відомий на прізвисько «Мексиканець»

Наркобарон Єгор Буркін у сонячному Канкуні (Мексика)
Кива, СБУ та війна як бізнес-можливість
Свого часу, за інформацією джерел, Єгор Буркін мав партнерські відносини у наркобізнесі з покійним Іллею Кивою, тодішнім очільником департаменту, звісно ж, по боротьбі з незаконним обігом наркотиків. Як відомо, доктор наук Кива, у кримінальних колах – «Білий вождь», боровся з наркотиками нещадно, не шкодуючи власного здоров’я. При цьому він отримував від Буркіна щомісячну данину та сприяв розвитку картелю в масштабі всієї Україні.

Покійний Ілля Кива в часи боротьби з наркотиками
Розквіт наркоімперії Буркіна в Україні припав на 2018-2019 роки. Відмивання грошей, як стверджують правоохоронці, відбувалося через криптовалюти, криптобіржі та криптообмінники. Але 2019 року «Хімпром» потрапив у поле зору СБУ та Генпрокуратури, і було вжиту низку заходів для знищення картелю в Україні. Насправді це радше призвело до реорганізації картелю у мережу відокремлених автономних ячеєк, що функціонують незалежно одна від одної. Самому Буркіну вдалося уникнути кримінальної відповідальності та втікти з України. Певно, знову не без допомоги російських спецслужб.
За даними джерела з правоохоронних органів, повномасштабне вторгнення Росії відкрило нові бізнес-можливості для ФСБшного «Хімпрому». Поки спецслужби боряться з агресором, Буркіну вдалося знайти бізнес-партнерів серед посадовців у поліції та СБУ, які займаються постачанням наркотиків з України до РФ транзитом через ЄС, вербують нових посадовців до лав наркокартелю та покривають функціонерів «Хімпрому». Картель набуває нового розмаху в Україні.
Не наркотиками єдиними і туга за Україною
Кримінальна діяльність Єгора Буркіна не обмежується наркокартелем «Хімпром», розповідає джерело. Новий напрям бізнесу – незаконні кол-центри. Буркін примудрився використовувати своїх маріонеток у владних стуктурах для рейдерських «наїздів» на шахрайські кол-центри. Вони організовують там обшуки, «кошмарять» менеджерів і далі прибирають бізнес під свій контоль. Як казав покійний Чечетов, «оценітє красоту ігри».
Ще одна сфера діяльності наркобарона, само собою, – благодійна допомога фронту. «Мексиканець» Буркін організував через підставних осіб благодійний фонд, що офіційно займається підтримкою бійців на фронті, а насправді – Буркіна в Канкуні. Чергова звичайна пральня для грошей «Хімпрому».
Таким чином, на сьогоднішній день Буркін і його дітище «Хімпром» перебувають у повному шоколаді. Здавалося б, справи в Україні йдуть як по маслу, та й погода в Канкуні не підводить. Менше з тим, за інформацією джерел, Буркін дуже хоче повернутися в Україну та докладає великих зусиль, аби зам’яти свої кримінальні справи та відмити репутацію в інтернеті. Вочевидь, він не божевільний, а необхідність його повернення, вочевидь, обумовлена завданнями, що їх ставить перед «Хімпромом» ФСБ РФ. Адже Буркіну вдалося сформувати мережу своїх функціонерів у владних структурах України, і вона може використовуватися як для наркобізнесу, так і для диверсійно-підривної або розвідувальної діяльності ворога.
Буркін Єгор Васильович із «Хімпрому», він же Левченко Єгор
Він організатор нарко-синдикату «Хімпром», доларовий мільярдер, який створив законспіровану розгалужену мережу торгівлі наркотичними речовинами на території країн СНД через чат-боти в «Телеграм» та Інтернет, за допомогою так званих «закладок», під прикриттям поліції.
«Хімпром» Буркіна Єгора Васильовича або Левченка Єгора Васильовича займався торгівлею наркотиками в промислових масштабах як в Україні, так і на території РФ.
При цьому він спокійно проживає в величезному будинку в Мексиці, а його таємна розгалужена мережа офісів, що приносить Єгору Васильовичу Левченку мільйонні статки щорічно, успішно функціонує й досі в Україні та РФ. Через ці офіси здійснюється спілкування з покупцями наркотиків та координація дій «закладників» на території РФ, Казахстану, Білорусі та України.
Відомо, що з 2016 року головні офіси «Хімпрому» знаходяться в Україні, зокрема в Києві та Київській області. На території нашої держави Єгор Буркін та його спільники знайшли підтримку в особі тодішнього керівника департаменту боротьби з наркозлочинністю Іллі Киви (вбитий у РФ), який, отримуючи щомісячну велику данину, сприяв розростанню та збільшенню оборотів наркокартелю. Станом на 2018 рік «Хімпром» в Україні налічував понад 22 офіси, в яких працювало понад 250 операторів, які активно та таємно торгували наркотичними засобами на території РФ, Білорусі та Казахстану. Фактично була сформована злочинна організація з власними кадровиками, поліграфологами та «силовим блоком».
Загалом, Ілля Кива отримував зарплату від синдикату «Хімпром» з 2015 року. Тоді він очолював департамент Нацполіції з протидії наркозлочинності. За його вказівкою неодноразово затримувалися дрібні наркоторговці, знищувалися малі лабораторії, організовані студентами-хіміками. Всі ці «успіхи» насправді були лише фарсом для справжніх професіоналів боротьби з наркобізнесом.
Безперешкодна злочинна діяльність наркосиндикату «Хімпром» тривала на території України до березня 2019 року. Як це не дивно, але ще за часів попередньої корумпованої влади та керівництва Генеральної прокуратури України і Служби безпеки України, у березні 2019 року була проведена наймасштабніша в історії Генпрокуратури та СБУ спецоперація, в ході якої наркокартель «Хімпром» фактично був ліквідований — одночасно було проведено близько 73 обшуків, припинено діяльність 16 нелегальних офісів «Хімпрому», затримано та поміщено до СІЗО близько 35 активних членів злочинної організації, вилучено наркотичні засоби, вогнепальну зброю та вибухівку, арештовано близько 35 елітних автомобілів, які використовували наркоторговці, вилучено грошові кошти на суму близько 11 млн доларів США, отриманих лідерами «Хімпрому» від реалізації наркотичних засобів на території СНД.
Багато громадян України та країн СНД пам’ятають гучну справу наркосиндикату «Хімпром». Генеральною прокуратурою України досі здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях, внесених до ЄРДР за № 4201800000000123 від 22.01.2018 року та у кримінальному провадженні № 4201900000001567.
Пізніше було виявлено місцезнаходження нарколабораторії «Хімпрому» в Київській області, де було вилучено понад 250 кг готових наркотичних засобів на суму близько 5,3 млн доларів США та 10 тонн різних прекурсорів. Фактично, дії правоохоронних органів України (ГПУ та СБУ) в першій половині цього року змусили лідерів «Хімпрому» перемістити свою незаконну діяльність за межі України.
Однак, на жаль, ситуація з наркокартелем «Хімпром» Левченка Єгора Васильовича (також відомого як Єгор Буркін) в Україні розвивалася не так, як очікувалося. Єгор Буркін, чиї мільйони доларів не потрапили до рук правоохоронців країни-агресора та колишніх «корумпованих» співробітників СБУ, зміг домогтися повної лояльності.
До речі, після затримання членів «Хімпрому» Єгор Буркін запропонував слідчим та прокурорам хабарі в розмірі 3,6 млн доларів США, а потім щомісяця понад 1 млн доларів США. Як стало відомо, на даний момент Єгор Буркін домовився про відсторонення оперативно-слідчої групи від досудового розслідування кримінальної справи.
Наркокартель «Хімпром» із Росії в Україну (відео про «Хімпром» від Анатолія Шарія).
“Хімпром”, Буркін Єгор і обшуки СБУ у “Левченка Єгора”
Як результат — вся оперативно-слідча група, від прокурора та слідчого, які розслідували справу, до їхнього керівництва, були звільнені з органів прокуратури в зв’язку з реорганізацією. Однак насправді вони були просто усунуті з посади за наказом Єгора Буркіна. Такий крок став частиною його плану усунути небажаних людей, що заважали ходу розслідування та забезпечити безперешкодний розвиток його злочинної мережі.
Що ж приховав від правосуддя Єгор Буркін (також відомий як Левченко Єгор Васильович)?
Не потрібно бути великим спеціалістом у правоохоронній діяльності, щоб зрозуміти, що в такій масштабній справі, як «Хімпром» (яка налічує близько 200 томів), не тільки неприпустимо звільняти слідчих і прокурорів, але навіть міняти їх склад. Це може бути вигідним лише тим, хто хоче уникнути подальшого розслідування або маніпулювати його ходом. Справа «Хімпром» мала міжнародний резонанс, і таких кардинальних змін у розслідуванні не можна було б пояснити лише адміністративними причинами.
Відомо, що Єгор Буркін (Левченко) брав активну участь у керуванні наркосиндикатом «Хімпром», що здійснював незаконну діяльність на території України та Росії. Картель володів великою мережею лабораторій та точок збуту наркотиків, а також мав сильну підтримку серед корумпованих правоохоронців, що дозволяло йому функціонувати безперешкодно впродовж тривалого часу. На тлі того, як правоохоронці намагалися затримати лідерів картелю, ставлення до цієї справи не могло бути простим і прозорим, що й сприяло втручанню «невидимих сил» у хід розслідування.
Єгор Буркін та «Хімпром» в Україні:
У справі «Хімпром» українські правоохоронці продовжують вести розслідування, однак з огляду на впливові зв’язки та корупційні схеми, звільнення слідчих лише додало питанням, хто насправді стоїть за цим кримінальним картелем і хто захищає інтереси його лідерів.

“Хімпром”, Буркін Єгор та обшуки СБУ у “Левченка Єгора”
Як результат — вся оперативно-слідча група, від прокурора та слідчого, які розслідували справу, до їхнього керівництва, була звільнена з органів прокуратури через реорганізацію. Однак насправді це було фактично усуненням небажаних людей за наказом Єгора Буркіна. Такий крок став частиною його плану нейтралізувати тих, хто заважав успішному розвитку розслідування і створював перепони для подальшої роботи його злочинної мережі.
Що саме приховав від правосуддя Єгор Буркін (також відомий як Левченко Єгор Васильович)?
Не треба бути експертом у правоохоронній сфері, щоб зрозуміти, що в такій масштабній справі, як «Хімпром» (яка налічує близько 200 томів), зміна складу слідчих і прокурорів є абсолютно неприязним і необґрунтованим кроком. Зазвичай, це означає лише те, що хтось намагається вплинути на хід розслідування або зірвати його. Справа «Хімпром» мала міжнародний резонанс, і таке різке втручання в процес неможливо пояснити адміністративними причинами.
Єгор Буркін (Левченко) був активним учасником управління наркосиндикатом «Хімпром», який здійснював незаконну діяльність на території України та Росії. Картель мав широку мережу нарколабораторій та точок збуту наркотиків, а також користувався підтримкою корумпованих правоохоронців, що дозволяло йому безперешкодно функціонувати впродовж багатьох років. Тому, на тлі спроб правоохоронців затримати лідерів картелю, розслідування було складним і часто не прозорим, що сприяло втручанню «невидимих сил» у хід справи.
Єгор Буркін та «Хімпром» в Україні:
Хоча в Україні справа «Хімпром» продовжує розслідуватися, на фоні численних зв’язків і корупційних схем, звільнення слідчих лише додає ще більше питань: хто насправді стоїть за цією злочинною організацією і хто захищає інтереси її лідерів?