Цими справами краще не займатися на робочому комп’ютері

Зараз наше повсякденне життя як ніколи підпорядковане технологіям. Багато компаній забезпечують своїх співробітників мобільними телефонами, комп'ютерами та іншими засобами зв'язку. Таким чином вони піклуються про підлеглих і намагаються максимально застрахувати внутрішній потік інформації. Однак це автоматично накладає додаткові обмеження, інформує Ukr.Media.

Наявність робочого комп'ютера, планшета або телефону — це зручно: ви залишили ґаджет в офісі і забули про роботу. Техніка, що надається компанією, може бути набагато потужнішою і сучаснішою, ніж засоби зв'язку, якими ви користуєтеся в особистому порядку.

Зараз, коли більшість підприємств перейшли на віддалений графік, багато з них перенесли свої робочі ґаджети додому. Домашня обстановка розслабляє. Але не варто робити на робочому комп'ютері те, що ви звикли робити на персональному. IT-фахівці вашої компанії легко можуть отримати доступ до інформації на вашому робочому комп'ютері навіть віддалено. Навряд чи ви хочете, щоб хтось зазирнув у історію браузера вашого робочого комп'ютера і побачив щось, чого там не має бути, а саме:

Зберігання особистих файлів

Зберігання особистих файлів на робочому комп'ютері може здатися привабливою ідеєю через те, що "це дуже безпечно". Крім того, цю думку лише підкріпить той факт, що зазвичай ви зберігаєте на робочому комп'ютері безліч важливих файлів про клієнтів, робочі завдання і т. д. Але все ж таки, перш ніж зберегти у папці з робочими файлами щось, що призначене лише для вас, поміркуйте про те, що інші теж можуть отримати доступ до цієї інформації. Колегам буде особливо легко це зробити, якщо у вас на роботі встановлена загальна система зберігання файлів.

Погані висловлювання про когось і некоректне спілкування

У багатьох компаніях введена єдина система обміну повідомленнями, де можна щодня листуватися з будь-яким співробітником. Безсумнівно, іноді колеги, які перебувають у дружніх відносинах, схильні обговорювати у тому числі й питання, що не пов'язані з роботою. Також може виникнути спокуса поскаржитися комусь на іншого колегу або керівника. Але все ж таки перш ніж говорити погано про когось, необхідно ретельно подумати. Хоча це буде приватний чат між вами і колегою, але у вашої компанії є доступ до будь-якого листування. Маючи це на увазі, ви абсолютно точно не захочете, щоб ваші висловлювання дійшли до керівництва, яке вирішує питання про звільнення або прийом людини на роботу.

Покупки в інтернеті

Під час роботи думки "попливли" кудись ще? Здається, що робочі години тягнуться неймовірно повільно? А на Facebook ви бачили рекламу про розпродаж у вашому улюбленому інтернет-магазині, але він триває лише кілька годин? Усе перераховане вище може викликати спокусу нібито лише на мить відволіктися від роботи і подивитися, що ж пропонує магазин. Однак якщо ви не можете виконувати робочі обов'язки на персональному комп'ютері, а виконуєте їх на комп'ютері, що є власністю компанії, про розпродаж краще забути.

Якщо хтось подивиться історію браузера на вашому комп'ютері, у нього зіпсується думка про вас, тому що у робочий час потрібно працювати, а не купувати новий купальник, сукню або туфлі. До того ж, роблячи покупки в інтернеті з робочого комп'ютера, ви піддаєте ризику свої особисті дані, наприклад номер кредитної картки. Хоча, швидше за все, комп'ютер, що наявний у вас, використовуєте лише ви, у разі необхідності ним може скористатися будь-який інший колега. Або у результаті великої недбалості ваші дані можуть потрапити до рук третьої персони.

Перегляд оголошень про нову роботу і додатковий заробіток

Безумовно, пошуки нової роботи можуть бути виснажливими, але ваші поточні робочі години — не найкращий час для розгляду вільних вакансій, особливо якщо ви використовуєте робочий комп'ютер. За необхідності IT-фахівці можуть отримати доступ як до вашої електронної пошти, так і переглядати ваші дії у інтернеті. Якщо інформація про те, що ви у робочий час шукали інше джерело доходу, дійде до вашого керівника, ні до чого гарного це точно не призведе, причому не виключено, що усе закінчиться навіть негайним звільненням.

Нерідко одного джерела доходу, щоб утримувати себе і свою родину, недостатньо, тому ми шукаємо додатковий заробіток, і у цьому немає нічого поганого. Але завжди слід суворо відокремлювати одну роботу від іншої: щоб закінчити одну, ви не повинні використовувати інструменти і технології, призначені для іншої. Виконуючи додаткові обов'язки на своєму персональному комп'ютері, ви уникнете ймовірності того, що хтось у вашій компанії дізнається, що ви заробляєте десь ще. На деяких робочих місцях дуже важливо тримати це у таємниці, оскільки політика фірми передбачає повну лояльність і виключає роботу поза нею. Крім того, таким чином ви уникнете створення своєї профнепридатності і негативної думки про себе.

Використання соцмереж і сайтів знайомств

Якщо це не є вашими робочими обов'язками, то використання соціальних мереж на робочому комп'ютері і під час трудового дня — це ще одна неприпустима діяльність. Це не лише перемикає вашу увагу і утримує вас від виконання ваших прямих обов'язків, але й дозволяє думати, що вас більше цікавить будь-що, але лише не робота.

Крім того, бажано не здійснювати публікацій у соціальних мережах у робочий час, а якщо ви це все ж таки це робите, то серйозно подумайте над змістом поста. Пам'ятайте, що усі розваги, надані Facebook, Instagram та іншими платформами, нікуди не подінуться наприкінці робочого дня і за умови ввімкнення вашого особистого комп'ютера.

Зараз знайомство з новими людьми трохи ускладнене, що дозволяє сайтам знайомств знайти друге дихання і збільшує їх цінність. Хоч у знайомстві зі своєю другою половинкою в інтернеті немає нічого поганого, це не слід робити під час роботи і на службовому комп'ютері. Чому? Навіть дотримуючись особливої обережності і видаливши історію вашого браузера, інформація про ваші знайомства в інтернеті може дійти до IT-відділу компанії або зовсім випадково до ваших колег. Також не слід встановлювати сайти знайомств на робочий смартфон. Використовуйте такі додатки лише на своєму телефоні.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь