Дурні звички людей, які виросли в бідній родині

Мало хто з нас народився в золотій колисці, тримаючи платинову ложечку в руках. Скільки людей, стільки й історій, але ми все одно наполегливо продовжуємо мислити категоріями і з задоволенням вішаємо ярлики, читаючи попутно про те, як навчитися управляти своїми фінансами економно, інформує Ukr.Media.

Цілком можливо, що ви виросли в сім'ї, яка володіла достатком нижче середнього, до 18 років не були здатні повною мірою виправити цю ситуацію, адже, по суті, ви були дитиною. І ми сподіваємося, що вам вистачило розуму зрозуміти і усвідомити, що навчання в школі/технікумі/коледжі і саморозвиток — це ваші найцінніші інвестиції на даному життєвому етапі. Швидше за все, ви ніяк не могли виправити це або вплинути на тяжку ситуацію.

Але сталося диво. Ви знайшли пристойну перспективну роботу і почали жити як біла людина: ваші рахунки оплачені вчасно, холодильник забитий продуктами і у вас флагманський смартфон. Той, хто пройшов і подолав бідність, скаже, що вона докорінно змінює саму суть людини. Звички і мислення, сформовані з самого дитинства, нікуди не підуть просто тому, що ви, скажімо трохи перебільшуючи, більше не бродяга або не спите в коробці.

Отже, які ідіотські звички можуть переслідувати людину, яка вибилася з бруду в князі?

Любов до плохої їжі

Коли ви бідні:

Ви купуєте їжу, ґрунтуючись на двох головних критеріях: як довго її можна зберігати в холодильнику і наскільки вона дешева. Якщо витрачаєте гроші, то необхідно їх витрачати на продукти, які не псуються. Забуваєте про свіжі продукти або свіжі хлібобулочні вироби (або про що завгодно свіже) — консервовані овочі стабільно входять в раціон кожної людини з достатком нижче середнього.

Те ж саме можна сказати і про консервовані фрукти, де на дні кожної бляшанки вас чекають чистий скраплений цукор і ризик захворіти на гіперглікемію. Якщо щось не законсервовано в вашому холодильнику, то обов'язково заморожено. Нагетси, піца, пельмені — вийми з коробки, підігрій, їж.

Люди з бідних сімей часто страждають надмірною вагою, але не від хорошого життя, а через те, що їх їжа — це дешеве оброблене лайно. Ви навчилися любити подібне через те, що звикли очікувати саме цього.

Коли ви розбагатіли:

Свіжа їжа дорога і готується годинами. Псується швидко, так що на тиждень потрібна кілька поїздок в продуктовий магазин, чого найбідніші люди не можуть зробити. Коли ви нарешті змогли собі дозволити подібну розкіш, ваші смакові рецептори вже вбиті в мотлох. І ось ви дивитеся на спаржу, не знаючи, покласти її в рот або втерти в шкіру голови, щоб волосся росли густі і пишні. Існує реальна спокуса продовжувати їсти те ж саме аж до зупинки серця у віці 43 років.

Хоча ті ж нагетси можна приготувати самому, обвалявши шматочки філе в суміші з сухарів і яєць і підсмаживши це м'ясо на сковороді. А замість улюблених консервів купити пристойний шматок риби і запекти його в духовці.

Забудьте про консервовані овочі та фрукти. Можна скласти величезний список того, що реально приготувати самому зі свіжих продуктів, щоб замінити звичну харчову хрінь, їсти яку вам вже не за статусом.

Зайві гроші повинні бути витрачені негайно!

Коли ви бідні:

Коли живете за межею, звикаєте до того, що зарплата, яку ледве встигли потримати в руках, блискавично витрачається на оплату комуналки або кредиту. І коли у вас раптово з'являються гроші, ви абсолютно не знаєте, що з ними робити. Замість того щоб думати: "це я відкладу, щоб заплатити за квартиру в наступному місяці", — відразу накидаєтеся, як голодний пес, на ті речі, які давно хотіли купити, але не могли собі дозволити. Бажання вступило в нерівний бій з потребами і здобуло перемогу.

Чорт забирай! Адже якщо ви не розтратите їх зараз, ці гроші просочаться, як пісок крізь пальці, залишивши вас ні з чим! Ця історія не про жадібність. Це про паніку.

Коли ви розбагатіли:

Чи чули ви колись історії про переможців лотерей, які збанкрутували протягом року або двох, незважаючи на мільйони? Це все тому, що вони не можуть поставити під сумнів ідею, що гроші — це "швидкопсувний продукт".

Тримайте голову ясною. Стримайте запал. Навчиться управляти грошима, а не витрачати їх в сліпій паніці. Коли у вас немає додаткової готівки, ви не знаєте, як з ними поводитися, коли вони опиняються у вас в руках. Як і все інше, це вимагає практики. Практики і самоконтролю.

Ви влаштовуєте атракціон нечуваної щедрості

Коли ви бідні:

Як би не йшли справи, напевно хоча б пару раз на рік ваші батьки могли дозволити зробити вам подарунки до свята або до дня народження (зазвичай, не такі круті, як у ваших друзів). Подарунки — це половина всього задоволення, яке можна отримати від життя, коли ви дитина. І любов до них не робить вас повноцінним матеріалістом.

Багато батьків не розуміють, що, коли вони відкрито турбуються про рахунки, діти хвилюються разом з ними і можуть відчути раптовий напад провини, якщо на їх вулиці перевертається вантажівка з пряниками у вигляді несподіваного сюрпризу.

Саме тому дорослі проблеми повинні залишатися в світі дорослих. І якщо у вас є діти — постарайтеся вберегти їх від непотрібних переживань з приводу того, що знаходиться поза їх контролем. Хоча ви, як добувач, швидше за все, відчуваєте почуття власної неповноцінності за те, що не можете запропонувати своїй дитині все найкраще.

Коли ви розбагатіли:

Ви пережили ці чорні часи і вирвалися з тяжкого становища, взявши за руку кожного члена своєї сім'ї. Під Новий рік ви вже почали замислюватися про розширення житла, так як подарунки, які повинні були знаходитися під ялинкою, зайняли весь простір в кімнаті, не залишивши місця для самого дерева. Ви відправилися за ялинкою, але накупили ще подарунків.

Подібна перекомпенсація легко може знову відправити вас на дно. Це можуть бути не тільки подарунки, а й брендові речі для дітей, з яких вони виростуть вже через пів року, нові меблі, нове що завгодно, аби більше і дорожче. Подібним чином ви немов вирішили кинути своєму минулому мстиве: "пішли ви, злидні!". Хоча з новим статусом може статися і протилежна ситуація. Така як…

Надмірна пристрасть до перерахунку

Коли ви бідні:

Пам'ятаєте той випадок, коли ви в своїй старій зимовій куртці знайшли пару сотень? Читаючи це питання, вічно голодний студент, напевно розсміється в повний голос, адже це рівносильно тому, якби його запитали: "А пам'ятаєте ви день, коли побачили на своїй кухні мінотавра, відбиваючого чечітку?".

Життя від зарплати до зарплати, від стипендії до стипендії не має на увазі ніяких зайвих розтрат, і будь-яке відхилення від чітко розписаного бюджетного плану здатне залишити вас без їжі або жетона на метро в будь-який момент. Ви думаєте точними цифрами, оплата рахунку стає твором математичного мистецтва — і в кінцевому підсумку ви виводите якийсь показник X, де цей самий X дорівнює тому, наскільки жорстко вас нахиляють щомісячні рахунки.

Коли ви розбагатіли:

Коли ви перестали турбуватися про фактичні цифри, вас почало хвилювати питання, скільки грошей залишилося на всіх ваших банківських рахунках. Тепер ви перераховуєте їх. Перерахували, заспокоїлися — і так кожен день. Ви ніколи не розслабляєтеся. Це постійна напруга, залишкове занепокоєння з тих часів, коли ви не знали, чи вистачить грошей оплатити всі рахунки, або цей стукіт у двері позначає прихід непроханих гостей з колекторського агентства.

Ви витрачаєтеся на те, що необхідно вам тільки на поточний момент

Коли ви бідні:

Ви купуєте саме стільки, скільки потрібно тут і зараз. І не більше. Упаковка туалетного паперу з чотирьох рулонів коштує 60 гривень. Але ви побачили, що по акції за сотню можете купити упаковку з 12 рулонів. До біса цю акцію: сорок гривень зайвими не будуть! Час оновити гардероб не приходить з настанням спеки, холодів або появою нової колекції від модельєрів. Ви їдете за обновкою, якщо стара сорочка стає схожа на сито або перестає підходити за розміром.

Коли ви розбагатіли:

Подібний тип мислення може позбавити вас багатьох доцільних покупок. Втрачаєте акцію "2 за ціною 1" на пральний порошок, тому що у вас ще не закінчився. Забиваєте на сезонні розпродажі, коли можна купити одяг задешево, нехай ви і одягнете його тільки наступного літа.

Досить важко вирватися з цього кола і почати думати в довгостроковій перспективі. Бути бідним — це тип мислення. І якщо надасться можливість, він знову відправить вас за поріг бідності.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь