Як жити без грошей — способи позбавлення від матеріальної залежності

З самого моменту народження всі — батьки, школа, ЗМІ, вчать нас, що успіх це поняття матеріальне. Щастя, задоволення і відносини стоять на другому місці після рівня доходу. Оскільки наша культура найбільше цінує успіх, що відображається на банківському рахунку, ми живемо в світі, яким править долар, інформує Ukr.Media.

"Рабство починається тоді, коли робота перестає давати фінансову свободу і стає способом самозбереження".

Більшість людей одержимі своїми матеріальними цілями, вони проводять все життя в спробах виплатити кредити за чергову покупку і оплатити рахунки, які накопичилися за минулі роки. Можливо, навіть ви, працюєте по 9 годин 5 днів на тиждень, і вас від цього вже нудить. Можливо, ви потрапили в психологічну пастку світу чисел і матеріальних турбот і хочете звільнитися від ментального рабства.

Істина в тому, що велика кількість людей, які читають це, вже ситі по горло боргами, довгими годинами роботи і рекламою, що змушує їх купувати речі, які їм не потрібні. Доброю новиною є те, що, хоча ви живете в споживчому суспільстві, це не означає, що ви повинні жити як споживач.

Ось три способи, як можна звільнитися від влади речей.

Ви — не білка в колесі

Де написано, що потрібно працювати по 9 годин на день з понеділка по п'ятницю? Хто сказав, що ми повинні закінчити школу і відразу знайти роботу на повний день? Хто вирішив, що ми повинні провести кращі роки життя постійно працюючи, а на пенсію можемо вийти тільки в 55 або 65 років?

Вам не потрібно робити те, що говорить суспільство, і вам не потрібно робити те, що велять батьки. Якщо ви втомилися від нескінченного бігу в колесі, просто залиште його. Ніхто не змусить вас проводити по 40 годин в тиждень на роботі, яка вам не подобається. Але потрібно платити за рахунками, вірно? Це приводить нас до наступного пункту.

Не живіть, щоб когось вразити

Єдина причина, по якій ми змушені працювати 40 годин на тиждень, полягає в тому, що ми купуємо речі, які нам не потрібні, на гроші, яких у нас немає, щоб вразити оточуючих. Тому що нас навчили, що успіх і цінність визначається матеріальними речами. Ми вважаємо, що потрібно накопичувати стільки майна, скільки можливо. Якщо ви скоротите свої витрати наполовину, то побачите, що вам цього цілком вистачає, а працювати для цього будете тільки половину того часу, що зараз.

Вам насправді потрібні гроші на нову машину, або ви можете купити стару? Чи дійсно вам потрібно жити у величезному будинку, оснащеному за останнім словом техніки? Вам насправді потрібен цей новий телевізор? Або ці брендові шмотки? Або найновіший iPhone? Або наворочений ноутбук?

Дуже часто ми стаємо рабами з власної волі, тому що хочемо виглядати успішними в очах інших людей. Ми вимірюємо своє почуття власної гідності тим, як ми виглядаємо на тлі інших людей. Так діти на майданчику говорять один одному: "мій тато зможе побити твого тата", а дорослі кажуть: "мій будинок більше і красивіше твого".

Ви бачите, що деякі люди так і не виростають з цього пісочного менталітету. І через це багато хто живе від зарплати до зарплати. Бажання задовольнити свій егоїзм зрештою ставить нас в рабську залежність від грошей і краде наше щастя. Це підводить нас до наступного пункту.

Переступіть через матеріальне

Не порівнюйте себе з іншими людьми за кількістю речей, якими ви володієте, за стилем життя, який ви ведете. Головним критерієм для оцінки повинні бути ваші відносини з Богом. Ви відчуваєте духовну повноту? Ви відчуваєте мир і цілісність всередині себе? Якщо ні, як це може називатися успіхом?

Коли ви відкриєте в собі те, що глибше, ніж все матеріальне, матеріальний світ стане для вас жартом. Як тільки ви під час роздумів або спостереження за природою проникнете в цей нескінченний простір благодаті і світу, вам більше не потрібно буде продовжувати нескінченну гонитву за матеріальним прибутком.

І культура, яка говорить нам, що успіх вимірюється матеріальними речами, також є найбільш нещасною, товстою, змученою і загрузлою по вуха в боргах культурою в світі. На сьогодні серед причин смерті в світі самогубство стоїть на 10 місці. Левова частка страждаючих від депресії — це люди, виховані в тупиковому суспільстві — дріб'язковому, нудному, рухомому споживанням, духовно порожнім і поневоленим шматком паперу.

Вам не обов'язково бути рабом грошей і речей. Будьте сміливими. Відмовтеся від бігу в колесі, живіть за коштами, знайте, коли потрібно щось урізати, і почніть практикувати молитву і роздум, щоб відкрити себе для нового світу можливостей, про які ви раніше навіть не підозрювали.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь