Коли ви не маєте сенсу в роботі, будь-яка, навіть приємна діяльність перетворюється на щось, що викликає вигоряння та депресію

Корпоративна культура вже давно вирвалася за межі великих компаній та поступово захоплює навіть дрібні підприємства. Сьогодні практично в кожній компанії існують загальноприйняті стандарти на кшталт систем мотивації, покарання тощо. Один із таких моментів — пропаганда пошуку сенсу в роботі, яка більше схожа на програмування роботів. Як сенс у роботі співробітникам пропонується певний вид мотивації, наприклад, кар'єрне зростання чи підвищення зарплати, інформує Ukr.Media.

У чомусь спроба нав'язати сенс справді працює, але вона спрямована трохи не на те русло. Сенс потрібно знаходити передусім собі, не орієнтуючись на зовнішню пропаганду нібито високих цінностей. У такому разі ви зможете відчути пристрасть та мотивацію до своєї ролі у суспільстві та професійному внеску, а також уникнути вигоряння на роботі.

Як знайти сенс у роботі

Більшості навіть після кількох років на одному місці так і не вдається знайти той самий сенс, про який усі говорять. Це зрозуміло, адже вони ставлять неправильні питання, а потім намагаються знайти відповіді там, де їх немає. Щоб знайти сенс у роботі, насамперед необхідно поставити такі питання:

  • Що мене надихає?
  • Що дає мені енергію?
  • З ким я вважаю за краще спілкуватися і що в цьому спілкуванні мене захоплює?
  • Що змушує забути, що ви саме тут працюєте?
  • Які події та речі спонукають вас перестати думати про зміну місця роботи?

Це лише частина тих питань, що допомагають знайти сенс. Пам'ятайте, що всі вони мають бути пов'язані не тільки з тим місцем, де ви працюєте в цей момент часу, але і з професією, обов'язками та іншими складовими робочого процесу.

Способи знайти сенс у роботі

Відповівши на попередні питання, ви зможете скласти зразковий план дій, які надихнуть вас на позитивні зміни. А далі можна переходити до наступного пункту реалізації цих змін на практиці. Нижче наведено кілька способів знайти сенс у роботі, які можна назвати універсальними. Відштовхуючись від них, можна створювати свої.

Єднання та взаємодопомога в колективі

Цей базовий шлях до набуття сенсу найпростіший і полягає у тіснішому єднанні з робочим колективом. Коли колеги не дружні між собою, робоче місце перетворюється на своєрідне відбування покарання. Різниця лише в тому, що за це ви отримуєте зарплату. Але якщо між вами буде тепліший зв'язок, ви зрозумієте, що колеги стають вашими друзями. Так, робота так само може дратувати, але тепер ви ходите на неї не тільки за грошима, а й за приємним спілкуванням, за душевним проведенням часу в цілому.

Крім того, у міру єднання виникне потреба і у взаємодопомозі, що так само надасть певного змісту роботі. Якщо вас оточують приємні люди, з якими ви можете бути на одній хвилі, це допомагає зробити життя приємнішим.

Пошук значущих моментів замість глобальних очікувань

Більшість людей схильна мислити великими блоками на кшталт яскравих досягнень, реалізації як особистості та професіонала тощо. Це чимось корисно, адже таке мислення дозволяє рухатися до масштабних цілей. Але є і недолік — ігнорування вартих уваги, але менших моментів.

Знайти сенс у роботі стане набагато простіше, якщо ви навчитеся правильно інтерпретувати ці моменти та почнете отримувати від них задоволення. Важливо зрозуміти, що ваші досягнення криються багато в чому, починаючи від простого прогресу у спілкуванні з колегою та клієнтом компанії до укладання великих контрактів, які безпосередньо не впливають на вашу кар'єру, але можуть бути записані в особисті перемоги. Простіше кажучи, сенс можна знайти в будь-якому моменті, головне, розуміти, що не всі цілі масштабні і не кожна подія, яка змінює життя, грандіозна.

Робота над собою у плані розвитку особистісних та професійних якостей

Багато директорів компаній роблять помилку, намагаючись нав'язати співробітникам як сенс, роботу над собою для компанії. Пройди курси, щоб приносити більше користі фірмі та отримувати підвищену зарплату, розвивати гнучкі навички, щоб краще спілкуватися з потенційними клієнтами тощо. Все це корисно не тільки для компанії, а й для особистості, але про це не говорять і даремно.

Знайти сенс у роботі набагато простіше, якщо ви розумієте, що кожне ваше рішення — це розвиток себе як особистості та професіонала. Загостримо на цьому увагу: саме для себе, а не для когось чи чогось ще. З такої позиції ситуація вже не виглядає похмурою. Тепер ви розумієте, що ваші рішення здатні дати безцінний досвід, нескінченну валюту, якою можна розплачуватися будь-де.

Навіть якщо нинішнє місце роботи щодня приносить вам дискомфорт, сприймайте це як отримання безцінного досвіду, а також приклад для подальшого порівняння. Це допоможе знайти сенс рухатися вперед, щоб потім зробити стрибок і обігнати всіх довкола.

Абстрагування від небезпек зовнішнього світу

Робота — це водночас і частина життя кожної людини та окремий світ. Цим можна скористатися у пошуку сенсу у праці. Сьогодні, коли зовнішній світ здається хаотичним і спричиняє стрес у мільярдів людей по всьому світу, занурення себе в робочі процеси стає все більш актуальним. Парадоксально, але робоче місце, яке раніше викликало у вас стрес, може стати притулком від ще потужніших депресивних хвиль ззовні. З цієї позиції варто виходити.

Коли ви розумієте, що ваша робота є своєрідним інформаційним коконом хоч би на 8 годин, це допомагає рухатися вперед. Поки ви зайняті, ви не занурюєтеся в хаос новин і думаєте про щось, що важливо для вас тут і зараз.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь