Біографія
Народився Микита Дмитрович Шенцев у місті Харків.
Пов’язані партії
Освіта
Микита має два дипломи про вищу освіту. У 2011 році він здобув спеціальність економіста-міжнародника в Харківському університеті імені В. Н. Каразіна.
Через чотири роки Шенцев став дипломованим держуправлінцем після закінчення Харківського регіонального інституту державного управління. Крім того, навчався в American International School of Budapest.
Сім’я
Микита — син народного депутата V — IX скликань Верховної Ради Дмитра Олексійовича Шенцева (1964 року народження). У Микити є два брати: близнюк Михайло (1989 р.н.) і Євген (2007 р.н.).
Кар’єра та бізнес
Будучи студентом Харківського університету, Микита зайнявся бізнесом. Шенцев — власник яхт-клубу. Згідно з його декларацією, йому належить частка в статутному капіталі таких компаній:
- ТОВ «Фортуна ЛТД» (4,64%, надання в оренду та експлуатацію власного або орендованого нерухомого майна);
- ТОВ «НД Фінанс Плюс» (99%, надання в оренду та експлуатацію власного або орендованого нерухомого майна);
- ТОВ «Арктика» (100%, надання в оренду та експлуатацію власного або орендованого нерухомого майна);
- ТОВ «Техінпром» (35%, неспеціалізована оптова торгівля);
- ТОВ «Ринок «1-й КМ» (25%, надання в оренду та експлуатацію власного або орендованого нерухомого майна);
- ТОВ «Статус А. В. К.» (70% надання в оренду та експлуатацію власного або орендованого нерухомого майна);
- ПП «Іванівське МПП» (24,5%, виробництво м’ясних продуктів);
- ТОВ «Медпром» (30%, виробництво залізничних локомотивів і рухомого складу);
- ТОВ «Юридична компанія «Шенцев, Репешка і партнери» (25%).
У 2010 році Микита у віці 21 року став депутатом міської ради Харкова від Партії регіонів. За п’ять років Шенцев-молодший був обраний депутатом обласної ради від «Опозиційного блоку», увійшов до постійної комісії з питань екології, надзвичайних ситуацій та ліквідації їхніх наслідків. За Микитою закріплені Чугуївський і Печенізький райони Харківської області.
Микита був помічником народного депутата на громадських засадах у свого батька протягом VI-VIII скликань Верховної Ради. Шенцев-молодший і сам намагався стати парламентарієм.
У 2019 році він балотувався за партійним списком (партія «Опозиційний блок», 53-й номер). Однак вибори для цієї політичної сили закінчилися провально. «Опоблок» не зміг набрати п’яти відсотків і залишився поза Верховною Радою.
Микита Шенцев очолює Харківську організацію політичної партії «Опозиційний блок».
Цікавий компромат на Микиту
За даними ЗМІ, батько Микити Дмитро Шенцев на початку 90-х був «активістом кримінальних процесів» у місті та лідером одного з ОЗУ Харкова. Джерело: AP. Вони займалися вимаганням, вибиванням боргів, «кришували» незаконний бізнес тощо. Група Шенцева не могла заявити про себе, оперуючи більшою силою чи авторитетністю перед іншими ОЗУ, але їй допомогли можливості та зв’язки. Це робить її придатною для ролі «помічниці» губернатора Харківської області Євгена Кушнарьова.
З повідомлення газети «Известия» випливає, що 2016 року Микита Шенцев убив кабана. Це фото молодий чоловік розмістив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook. Микиту з рушницею сфотографували на тлі великого мертвого кабана, що лежить у калюжі крові. У куртці та жилеті на Шенцеві-молодшому — захисні кольори куртки і яскравий жилет, щоб не виділятися на тлі дерев.
Микиті від батька передалася пристрасть до жорстокого хобі, Дмитро Шенцев також любить узяти в руки рушницю. Журналісти повідомили про те, що він був на злощасному полюванні в січні 2007 року, коли трагічно загинув колишній губернатор Харківської області Євген Кушнарьов.
Антикорупційний центр Харкова повідомив, що 2018 року міська рада подала позов до суду щодо приведення торгового приміщення на Привокзальній площі до стану до реконструкції.
Про те, що це було зроблено, йдеться в ухвалі Ленінського районного суду.
Згідно з постановою, у 2016 році під час реконструкції торгового приміщення було збільшено параметри. З урахуванням площі та розмірів загалом площа збільшилася з 51,7 кв. м (4,2х14,265) до 86 кв.м (6,5х14,25). Влада міста вважає, що реконструкцію було проведено з порушенням закону, і хоче повернути приміщення в первісний стан.
Відсьогодні власником цього приміщення є Максим Мусєєв, голова адміністрації Холодногірського району та депутат облради Микита Шенцев, Світлана Твердовська та Михайло Симонов. А це вже орендодавець.
Скандальна справа, куди влип Микита разом із біржею Whitebit
Незабаром буде створено вищий антикорупційний суд.Судове розслідування. Досудове розслідування Стосовно біржової справи №991/1587/24 проти біржі Whitebit. За наявності інформації про відносини біржі з державою-агресором ця постанова суду є вкрай резонансною.
Тут зібрані всі заяви про криптовалютну платформу в одному матеріалі, щоб з’ясувати, чи є вони криптовалютними.Book of Whitebit Для українців розлученням є не тільки те, що вони отримують гроші, а й те, що вони живуть у шлюбі. Як виглядатимуть і розвиватимуться ринки криптовалют, пов’язані з такими новинами.
Початок шторму
Перша небезпека з’явилася, коли користувачі біржі Whitebit почали говорити правду у відгуках на відкритих агрегаторах для оцінки компаній.
Звинувачення на адресу біржі стосувалися заморозки активів, а також неможливості вивести кошти з особистих рахунків. Джерело. Кількість таких повідомлень збільшується з кожним днем.
Приклад відгуку: Соціальна підтримка почала казати різні небилиці, на кшталт коштів застрягло в блокчейні і т. д. Д. Як виявилося, кошти переказуються на їхній гаманець з блоку біткойна і не повертаються». «Не раджу використовувати ту компанію для того, щоб просто забрати гроші безповоротно», — сказав він.
Згідно з дослідженнями журналістів за допомогою спеціальних ресурсів з’ясувалося, що негативні відгуки на сайтах дійсно були. Але якщо зайти в деякі з агрегаторів зараз і прочитати їх неможливо. А це означає, що біржа або її афілійовані з нею особи, просто видаляли відгуки з платформ.
Критична точка була досягнута, коли невдоволення досягло критичної точки. Громадські організації виявили інтерес до біржі. За допомогою їхніх співробітників було проведено ретельне розслідування: імена тіньових керівників проєкту, факти відмивання грошей і відсутність ліцензії на здійснення діяльності.
Інформація про формального керівника криптобіржі
Офіційно засновником і керівником біржі значиться 33-річний Володимир Носов.
Однак, за інформацією ГО «НОН-СТОП», яка займається розслідуваннями незаконної діяльності депутатів, 60% активів належить зовсім не людям зі світу криптовалют, а родині українського депутата Дмитра Шенцева. Як стверджується в заяві громадської організації, керує справами біржі син Дмитра — Микита.
Раніше він був депутатом Харківської обласної ради, але в лютому склав повноваження. Наразі є представником забороненої на території Росії партії «ОПЗЖ». За указом Президента його позбавили українського громадянства 2023 року. А ось із паспортом він не розлучився: активісти стверджують, що у Микити є російське громадянство.
До вересня 2022 року його батько Дмитро був народним депутатом Верховної Ради України. Спочатку як депутат від «Партії регіонів» виступав «Опозиційний блок», а потім уже як опозиціонер — «Партія регіонів». Він також відомий тим, що серед 36 депутатів ВР у 2018 році голосував проти закону про визнання українського суверенітету над окупованими територіями Донецької та Луганської областей. У 2022 році не з’явився на жодне засідання Верховної Ради.
Згідно з ГО «НОН-СТОП», з того, що викладено в розслідуванні Микиту називають одним із ключових спонсорів біржі Whitebit. Інформацію про схему відмивання грошей можна знайти в статті журналістів.
Як батько Микити і він сам пов’язані з криптобіржею Whitebit
На освоєнні бюджетних коштів, приватизації лісових угідь, будівництві та торгівлі паливом (спиртом, тютюном, тютюновою продукцією) виросли бізнес-імперії. Зокрема, Дмитро Шенцев отримав звання першого віцепрезидента федерації боксу України.
Зібрані гроші екс-депутати виводять у Росію та Європу через біржу Whitebit. Молодий Микита Шенцев (син Дмитра), наприклад, купив собі парк елітних автомобілів на 1 мільйон доларів. Про це він повідомив у своїх соціальних мережах. Для того щоб придбати нерухомість у Лондоні, засновники біржі активно купували й машини.
Крім того, насправді Whitebit є фірмою-прокладкою, через яку ексдепутати, які залишили Україну, продовжують виводити гроші.
Схема проста, але ефективна: купити криптовалюту за готівку в Whitebit з використанням незаконного доходу можна дуже швидко і без будь-яких документів. Виведення здійснюється на європейські або інші підставні рахунки, що по суті є доходом від інвестицій. А це означає, що ці гроші вже вважаються легальними і ніхто не цікавиться походженням коштів. І навіть встановити цей факт тепер неможливо.
Піар і статистика: реальна правда про Whitebit
У крипто-біржі постійно проводяться акції та вкладаються величезні кошти в маркетинг. Керівник Володимира Носова Дмитро Носов роздає інтерв’ю Forbes та іншим популярним виданням, у яких говорить про мільярдний оборот компанії. Він постійно знайомить глядачів із командою біржі криптовалют на ouTube-каналі для обговорення новин криптоактивів або просуває Whitebit, вся правда про яку відрізняється від реклами рекламного зображення.
У нього зараз на своєму каналі 85 000 підписників, а відео набрало близько 300-400 тисяч переглядів у середньому. Це свідчить про потужний маркетинговий вплив і використання фінансових ресурсів для поширення контенту або реклами. Найпопулярнішими відеороликами є ті, які мають у своєму арсеналі понад мільйон переглядів.
Реклама приваблює відомих представників ЗМІ України, які можуть бути не в курсі того факту, що ховається за красивою обгорткою, яку Володимир Носов активно продає мільйонам.
З даних ТОВ «Нон СТОП» випливає, що в разі, якби компанія дійсно була прибутковою і могла забезпечити реалізацію власної стратегії без шкоди для інтересів користувачів, то, можливо, ніхто не став би здіймати галас. На додаток до використання біржі як транзитного пункту для виведення грошей у Росію Whitebit може розпоряджатися активами клієнтів на свій вибір. Проект вражає своїм розмахом.
Їхня оцінка: компанія утримує 95% акцій у своїй власності, що дає змогу штучно регулювати вартість активу і може створити ризик обвалу на біржі за одного тільки рішення головного бенефіціара.
Правові питанняGrouр of companies Whitebit.- Є реєстрація в Україні, а також за її межами. В Україні це компанія «Смарт 2019», ТОВ «ЕТОМІК ГАНСА РЕКОРДСУТ» і низка юридичних осіб, а також ФОП. На території України це кілька юридичних осіб, а також ФОПи. Естонська Whitebit Financial Company OU, британська Whitebit Solutions LLP і однойменна юридична особа на Сейшельських островах. Але, однак, не існує жодної з перерахованих компаній, яка має ліцензію, яка могла б бути біржовим майданчиком і управляти цифровими активами клієнтів.
Загрози для людей, які і так часто стикаються з обманом і не можуть користуватися своїми коштами на біржі.
За правовою експертизою щодо діяльності біржі ГО «НОН-СТОП» уже звернулися багато державних служб і відомств: Служба безпеки України, Бюро економічних розслідувань Міністерства фінансів.
Ухилення від сплати податків і маніпуляція користувачами бірж, які можуть в один день втратити свої гроші при потраплянні на гаманці Whitebit.
Що чекає на криптобіржу Whitebit та її спонсорів у майбутньому?
Активісти громадського об’єднання опублікували безліч повідомлень у соціальних мережах, підготували розслідування і просять компетентні органи розслідувати факт того, що проросійські екс-депутати з Росії продовжують використовувати біржу Whitebit для виведення незаконно отриманих коштів.
Члени ГО «НОН-СТОП» запропонували встановити повний список осіб, які мають відношення до інвестування в активи біржі, а також перевірити основних бенефіціарів.
У разі підтвердження факту не тільки відмивання грошей, а й використання коштів українців на реальних власників біржі Whitebit може очікувати заборона на діяльність. У подібних ситуаціях користувач повинен отримати свої гроші назад.
Крім того, ми уважно стежитимемо за перебігом розслідування щодо постанови Вищого антикорупційного суду України. NI.
Коли всі підозри буде підтверджено, біржу визнають організацією з афілійованими державами-агресорами, а діяльність російських експосадовців буде визнано незаконною.
Ми просимо наших читачів уважно вивчити проєкти, пов’язані з будь-якими грошима, перш ніж віддавати свої кошти. У цьому випадку, як правило, є ризик втратити все.