НБУ скасував поняття «Пункти прийому готівки»

Національний банк вирішив скасувати поняття «Пункти прийому готівки», перейменувавши всі такі установи на «Пункти надання фінансових послуг», інформує Ukr.Media.

У багато чому формальна зміна покликана уточнити суть діяльності фінкомпаній, комерційних агентів банків та поштових операторів, які мають дозвіл від регулятора брати гроші у людей для їх подальшого переказу, пояснюють у прес-службі відомства. Адже насправді такі структури приймають не тільки готівку, але й безготівкові платежі від українців.

Відповідні зміни закріплені постановою №98 від 22 липня 2019 року, яка набирає чинності 30 липня.

Тим же документом Нацбанк вніс у перелік юросіб, які можуть приймати платежі у людей з метою подальшого їх переказу, поштових операторів. Зрозуміло, за умови, що вони попередньо отримають ліцензію регулятора на переведення гривневих коштів без відкриття рахунку.

Формально, таке право поштовики отримали ще в лютому нинішнього року. А зараз, по всій видимості, чиновники лише усунули суперечність: змінивши порядок видачі зазначених ліцензій, вони не відкоригували свою ж постанову 2013 року, яка регулює правила здійснення самих перекладів. В якому серед уповноважених на такий вид діяльності юросіб досі не було поштових операторів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь