Робота вночі: ​​як правильно харчуватися, щоб не зіткнутися із занепадом сил

Робота вночі серйозно відбивається на здоров'ї людини, оскільки її циркадний ритм повністю збивається. Щоб захистити себе від гормонального збою, порушення обміну речовин, стрибків кров'яного тиску, необхідно чітко дотримуватися особливих правил харчування, інформує Ukr.Media.

У першу чергу люди, які вимушені працювати в нічні зміни, повинні зробити вечерю найбільш щільним прийманням їжі за день. Увечері слід їсти більше білка і вуглеводів. Рекомендується вечеряти м'ясом птиці, яйцями, бобовими, цільнозерновими продуктами, молочною продукцією з низькою жирністю. Крім того важливо вживати якомога більше овочів.

Рано чи пізно вночі вам захочеться влаштувати собі перекус. Експерти радять робити це всього один раз, або не частіше ніж через кожні 4 години. Їжа, якою ви маєте намір підкріпитися, повинна бути максимально легкою.

Від кави і будь-яких напоїв, що містять велику кількість кофеїну, краще відмовитися. Останній раз, коли їх можна випити — не пізніше ніж за 6 годин до сну. Це правило стосується і солодкої газованої води. Протягом всієї ночі слід пити звичайну воду. Таким способом можна уникнути зневоднення, а значить, людина не зіткнеться із занепадом сил.

Коли зміна завершиться, слід обов'язково з'їсти щось легкозасвоюване. Але ніколи не лягайте спати на порожній шлунок. У такій ситуації відмінно підійде йогурт низької жирності з додаванням свіжих фруктів, або ж каша з овочами. Поїсти вранці дуже важливо, оскільки, коли ви прокинетеся, вас не буде мучити сильний голод, а тому ризик, що ви переїсте буде нижчий.

Після того, як ви виспитеся після зміни, влаштуйте ситне приймання їжі. Тепер можна їсти м'ясо, рибу, яйця, різноманітні каші і макаронні вироби з твердих сортів пшениці. Як завжди, обов'язкова присутність овочів, а також фруктів на десерт.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь