Що робити, якщо зовсім не хочеться працювати

Всім нам добре знайоме почуття, коли працювати зовсім не хочеться. Випиті кілька чашок кави, здійснена невелика прогулянка і вивчена напам'ять стрічка інстаграм, а от працювати не виходить, інформує Ukr.Media.

Як правило, такий стан наздоганяє нас ще і в моменти рішучих завалів, коли завдання збільшуються в геометричній прогресії. Що ж робити в подібній ситуації?

Не панікувати

Це перше і найголовніше правило. Від того, що ви будете подумки лаяти себе за необов'язковість, борги по роботі та нездатність зібрати сили в купу, ситуація докорінно не зміниться. Набагато краще постаратися перемкнути увагу, гарненько подумати та виписати на аркуші паперу всі завдання, що вимагають виконання. Коли ви структуруєте «завислу» роботу, то, найімовірніше, виявиться, що все не так страшно: завдання — прості, а їх виконання не зажадає від вас пари-трійки безсонних ночей. І ще одна порада — не відпрацьовуйте всі пункти плану чергою з першого до останнього. Щоб налаштуватися на продуктивну лад, вибирайте спочатку тільки те, що вам подобається і приносить задоволення, а потім вже беріться за рутину.

Змінити підходи до роботи

Наприклад, якщо ви втомилися від роботи за комп'ютером, поміняйте його на блокнот або звичайний аркуш з ручкою (хоча б на пару годин). Накидайте макет презентації або проведіть розрахунок вручну. Швидше за все, спочатку вам буде трохи незвично тримати ручку в руках так довго, а потім ви звикнете. Ще однією вагомою причиною поміняти гаджет на старі добрі канцелярське приладдя є і той факт, що інформація, написана власноруч, запам'ятовується набагато краще надрукованого тексту.

Припинити прокрастініровать

Уявимо ваш звичайний робочий ранок. Що ви робите відразу після того, як увімкнете комп'ютер? Швидше за все, відповіддю буде щось на зразок «перевіряю пошту, читаю новини» або «переглядаю соціальні мережі». Це неправильний підхід. Відразу після старту робочого дня вам варто завантажити мозок хоча б легкою, але роботою. Так ви отримаєте потрібний заряд енергії та бойовий настрій. А всі заняття що відволікають залиште на потім. У припущенні про те, що будь-яку роботу важливо почати, а далі все піде само собою, полягає істина.

Відпочивати

Так-так, якщо з втомою і небажанням працювати просто так впоратися не виходить, дайте собі те, чого дуже хочеться — довгоочікуваний відпочинок. Цілком можливо, що ви просто втомилися або звалили на себе забагато. Кращим виходом у такій ситуації буде сон і трохи спокою. Відновивши сили, ви самі захочете на роботу.

Включити уяву

Якщо якесь завдання вперто не бажає виходити, закрийте очі та спробуйте уявити, що вся робота вже зроблена і з чистою совістю можна розслабитися. Ймовірно, ви відчуєте полегшення або помріяти про те, як отримаєте надбавку до зарплати за хороший результат. А тепер відкрийте очі та беріться за роботу. Натхнення тільки поліпшить вашу продуктивність.

Завести будильник

Іноді працювати набагато краще й ефективніше допомагає наявність чіткого дедлайну. Так вже ми влаштовані, що часові межі та рамки організовують і мотивують нас краще, ніж багато інших методик разом узятих. Іншими словами, якщо вам потрібно змусити себе щось зробити, відведіть на виконання сувору кількість часу. Заведіть собі будильник, який подзвонить в зазначений час, встановіть таймер або поставте нагадування на телефоні. Наявність чітких умов роботи дасть команду мозку сконцентруватися, а не розподіляти увагу на фактори що відволікають.

Безумовно, небажання працювати — цілком поширений стан абсолютно для всіх, але тільки якщо він не постійний. Якщо ж відсутність прагнення трудитися переслідує вас кожен робочий день, то, цілком можливо, потрібно щось змінювати: або власне ставлення до справи, або обрану професію.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь