Тім Кук розповів про найголовніший урок, який він отримав від Стіва Джобса

Тім Кук розповів, що він багато чому навчився у Стіва Джобса за 13 років спільної роботи. Але є одна навичка, яка його особливо вразила — готовність змінювати своє рішення з будь-якого питання. Він також зазначив, що для всіх, кому пощастило працювати з Джобсом, він став головним учителем у житті, інформує Ukr.Media.

Завдяки урокам, які Кук засвоїв від свого наставника, він наважився залишити хорошу роботу в Compaq, щоб приєднатися до Apple в 1998 році.

"Я думав, що у мене з'явився шанс усього життя попрацювати з генієм, який поклав початок цілій галузі", — сказав Кук.

Кук також поділився найголовнішим уроком, який дав йому Джобс:

"Не бути одруженим на своїх минулих поглядах. Не бути таким гордим, що не можеш змінити свою думку, коли тобі представляють нові докази про речі".

За словами Кука, Джобс міг так швидко змінюватися, що спочатку його це дивувало, але потім почало захоплювати.

Кук назвав готовність Джобса змінювати свою думку з будь-якого питання "блискучою навичкою", яка вкрай рідко зустрічається.

"Дуже небагато людей володіють такою навичкою, тому що вони прив'язані до своїх минулих поглядів", — сказав він.

Дослідження показують, що люди часто формують думки на основі емоцій, таких як страх або гнів, що значно ускладнює для них відхід від давніх переконань. Ці когнітивні упередження часто настільки сильні, що навіть новий набір ясних фактів не переконає людину змінити свою думку, написав професор Кіт Беллізі з Університету Коннектикуту в 2022 році.

Здатність змінювати свою думку може бути дуже корисною лідерам, які часто покладаються на дослідження та думки співробітників, щоб сформувати свої рішення. Пошук і порівняння ряду інформованих думок психологи називають когнітивною гнучкістю, це ключ до кращих рішень.

Так, наприклад, один з принципів лідерства Amazon, сформульований засновником Джеффом Безосом, полягає в тому, що хороші лідери "праві, в багатьох речах". Ідея не в тому, що лідери ті, хто знають все, а в тому, що людина, активно вивчаючи різні думки і будучи готовою змінювати власну, підвищує свої шанси на правоту.

Безос передав цю навичку своєму наступнику, нинішньому генеральному директору Amazon Енді Джассі.

"Я часто піддаю сумніву свої найпотаємніші переконання з конкретної теми, щоб переконатися, що вони дійсно правильні, — сказав Джассі. — Отримати від потрібних людей зворотний зв'язок, вислухати різні точки зору, а потім подумати про найкращу можливу відповідь для клієнтів або для бізнесу. Неважливо, була це ваша ідея чи ні".

Аналогічним чином Джобс передав цю рису своєму наступнику Куку.

"Він любив сперечатися і любив, коли хтось сперечався з ним. І ви завжди могли змінити його думку, якщо у вас була краща ідея. Ми змінювали думку один одного. Ось чому це так добре працювало", — розповів Кук.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь