Від яких шкідливих звичок варто позбутися, щоб стати багатшими і щасливішими

Боротьба зі шкідливими звичками — справа складна і довга. Але для того, щоб стати трохи багатшими і щасливішими, все ж варто від них позбутися, інформує Ukr.Media.

Наші уявлення про гроші і про те, як їх витрачати, взяті не з підручників і навіть не з особистого досвіду, вони успадковані від батьків. Зазвичай, життєві установки і переконання, що стосуються особистих фінансів, формуються у людини в 4-5 років, в той час, коли вона ще не здатна критично оцінювати поведінку своїх батьків. Не завжди ці установки правильні. Мало того, що вони тримають вас в лещатах бідності, вони ще й отруюють ваше життя і відносини з оточуючими! Постарайтеся відстежити свої токсичні звички, які перейшли до вас у спадок від батьків, і скоріше від них позбавляйтеся!

Емоційні витрати

Коли вам було сумно в дитинстві, мама купувала вам морозиво або шоколадку. І це працювало: з'ївши ласощі, ви помічали, що на душі моментально полегшало. Ставши дорослими, ви зберегли звичку виправляти свій настрій за допомогою покупок. Але біда в тому, що, купивши абсолютно не потрібну вам річ просто для того, щоб розвіятися після сварки з чоловіком, ви отримуєте полегшення лише на короткий термін, та ще й витрачаєте даремно гроші! Такі імпульсивні покупки до добра не доведуть.

Постарайтеся, коли ви перебуваєте в засмучених почуттях, не заходити в магазин. А якщо вже зайшли і вибрали річ, почекайте з оплатою покупки 24 години. Якщо і після цього вам все ще хочеться її оплатити, значить, вона вам дійсно потрібна.

Життя в борг

Добре, що у вас є друзі, які можуть простягнути вам руку допомоги в скрутну хвилину і позичити гроші. Однак як довго збережеться ваша дружба, якщо ваші прохання про позику звучать постійно або, ще того гірше, ви не зможете вчасно повернути борг? Звичайно, краще зовсім не брати в борг. Але іноді ситуація складається так, що ви змушені це робити. Щоб при цьому не зіпсувати відносини з людиною, постарайтеся надати її послугу, але не обов'язково матеріального характеру.

А якщо ви даєте комусь в кредит, сприймайте цю суму як подарунок ближньому. Тож відносини не зіпсуються, навіть якщо людина не зможе вчасно повернути борг.

Крохоборство

Ви ретельно записуєте свої витрати і надовго «зависаєте», коли син або дочка просить купити обновку. Ні, вам не шкода грошей на дитину, ви просто щосили намагаєтеся стати економними і ощадливими. Ви і на себе намагаєтеся зайвого не витрачати: давно забули, коли бували в кіно або театрі, заношуєте туфлі до дірок. Таке занадто трепетне ставлення до грошей може зіпсувати відносини в родині, і ще не факт, що воно гарантує вам достаток! Намагайтеся з кожної зарплати виділяти певну, нехай і невелику, суму, яку ви можете із задоволенням і користю витратити на себе або своїх близьких.

Порівняння

Багато з нас міряють рівень успішності людини за розміром її будинку, наявності машини і можливості по кілька разів на рік відпочивати за кордоном. Якщо у вас є така звичка, то ви напевно відчуваєте себе жахливо нещасними, адже поруч обов'язково знайдеться той, у кого розмір гаманця більший, ніж ваш. Свій дохід, навіть середній або трохи вище середнього, вас не радує. Постарайтеся змінити своє ставлення до життєвого успіху. Спочатку визначтеся, що ж для вас є найважливішим і цінним, а потім проаналізуйте, чи є це у вашому житті. Погодьтеся: якщо ви займаєтеся улюбленою справою, навіть не отримуючи мільйонний дохід, вас вже можна назвати успішною людиною!

Витрати до копієчки

Так, у кожного з нас маса обов'язкових витрат, та ще навколо купа спокус: красиві речі, захоплюючі поїздки, вишукана їжа. І якщо у вас з зарплати залишається енна сума грошей, ви вирішуєте витратити її всю до копійки на розваги або предмети розкоші. Ця звичка позбавляє вас можливості створити свій резервний фонд, який стане в нагоді, якщо виникнуть непередбачені витрати. Заведіть хорошу звичку відкладати 10% від будь-якого доходу в резервний фонд, і ваше життя стане менш стресовим.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь