“Використовуйте його у своєму житті”: Жорстоке японське прислів’я про те, чому багато хто бідний все життя

Знову піднімаємо тему бідності та багатства. Не всім, але багатьом хотілося б отримувати більше грошей, займатися зовсім іншою діяльністю, дозволяти собі в цьому житті набагато більше, інформує Ukr.Media.

В одиниць виходить, а в інших з цим складніше. До якогось життєвого етапу людина просто відчуває себе в глухому куті. Звідси розростаються судження на кшталт: "Все марно", "Одним доля дає все — іншим нічого", "Я для цього не створений".

Є ті, хто все одно доб'ється бажаного, вийде на той рівень, який вважає для себе відповідним. Але багато тих, хто так і залишиться у своєму глухому куті.

Сьогодні розповімо вам про цікаве японське прислів'я. Не ображайтеся на його жорсткість, нехай краще воно дасть поштовх для якихось нових рішень у вашому житті.

"Жаба в колодязі не знає великого моря".

Але, перш ніж думати про великі мрії та вихід за межі звичного, важливо зрозуміти, що саме утримує вас у вашому «колодязі». Чи це страх невдачі? Чи, можливо, звичка жити в комфортній, але обмеженій зоні? Або ж відсутність віри у свої сили?

Змінювати своє життя — це завжди ризик. Але ризик є й тоді, коли не змінюєш нічого. Тому ключовий момент — усвідомлення того, що саме заважає вам зробити перший стрибок назустріч змінам.

Не скаржитися на обмеження, а шукати можливостей

Начебто збита істина, але періодично її варто освіжати в пам'яті.

Від того, що людина намагатиметься перекласти відповідальність на інших — краще не стане. У кожного є хоч якісь шанси, хоч якісь можливості.

Навіть у жаби є шанси вибратися з колодязя, а що казати про людину?

Уявіть жабу, що сидить у глибокому колодязі. Вона може, наприклад, стрибнути у відро з водою, яке витягнуть назовні. Вона може навчитися високо стрибати. Вона може дочекатися, коли сильний дощ заллє колодязь. Навіть у неї є якісь варіанти.

Але людина — створіння розумне. У неї альтернатив і шансів трохи більше, ніж у жаби. Що ж вона їх не реалізує?

Поки будете міряти своїм колодязем — так нічого й не отримаєте від рясного моря та океану

Поки дивитиметесь тільки на свій колодязь — ви бачитимете те саме. Це й буде навіювати стан безвиході.

Але завжди можна стати більш усвідомленим, уважним і сміливим. Розсунути межі свого горизонту.

Багато чого досягає той, хто має достатню широту мислення та гнучкість

Важливо вміти дивитися широко й далеко. А ще важливо бути гнучким і адаптивним. Не нарікати на те, що не склалося відповідних умов для вас. А використовувати наявні умови найкращим чином.

Це не якийсь рідкісний талант, а навички. Їх можна опрацювати в собі

Широту мислення та гнучкість можна в собі тренувати. Частіше робити щось нове, частіше дивитися на те, що відбувається під іншим кутом.

Є у цього прислів'я хвостик — продовження, яке не всі знають.

"Зате вона знає, яким синім може бути небо".

Це не заклик залишатися в колодязі. А нагадування про цінність вашого унікального досвіду і те, що завжди важливий баланс.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь