У цих сфер можна дійсно заробити мільярди — перевірте на яку професію вам краще вчиться

Forbes провів опитування 400 мільярдерів про те, як вони заробили свої гроші. Виявилося, що з них 127 успадкували свої гроші, а решта 273 заробили їх самостійно, інформує Ukr.Media.

Більшість з цих мільярдерів заробили свої статки в однакових сферах діяльності. Ось ті сфери, де можна дійсно заробити мільярди.

Виробництво

Що б не говорили про постіндустріальне суспільство, виробництво залишається актуальним способом заробити мільярди. Яскравим прикладом цього є Ілон Маск, що займається виробництвом автомобілів і космічних кораблів. Наприклад, Tesla за 2020 (не найкращий для всіх секторів економіки) рік показала чистий прибуток в 420 мільйонів доларів.

На жаль, але виробництво вимагає величезних інвестицій і масштабів, для стартапу ця сфера не підходить. Однак виробництво можна почати і з чогось менш амбітного, поступово масштабуючи бізнес, як це було зі Стівом Джобсом і Стівом Возняком, компанія яких спочатку перебувала в гаражі, а пізніше розширила вплив на весь світ.

Спорт

На даний момент ця сфера сильно просіла, але все ще є одним з головних способів заробити мільярди. Можна подумати, що мільярдери купують команди тільки для того, щоб потішити своє самолюбство. На ділі ж тисячі фанатів, які купують абонементи на місця, брендовані товари, спонсори і різні заходи приносять власникам клубів шалені гроші.

Так, наприклад, футбольний клуб "Челсі", тільки від компанії Nike, що виготовляє для команди форму, отримує 60 мільйонів фунтів стерлінгів на рік. Враховуючи, що контракт укладено в 2017 році на 15 років, загальна сума угоди оцінюється в 900 мільйонів фунтів стерлінгів.

Фармацевтика

Фармацевтика була, є і буде однією з найвигідніших сфер. На одній тільки "Віагрі" компанія Pfizer заробила мільярди доларів. Так, ця сфера вимагає величезних інвестицій в науково-дослідну діяльність, але все окупається, причому багаторазово. Як і багато інших сфер, фармацевтика, для того, щоб приносити надприбутки, стає безжальною, забороняючи випускати розроблені одними компаніями засоби і захищаючи їх патентами.

Енергетика

У сферу енергетики входить видобуток енергоносіїв, їх транспортування і виробництво електроенергії. Вартість тільки однієї Saudi Aramco, розташованої в Саудівській Аравії, оцінюється в 10 трильйонів доларів. Щоб ви розуміли, Apple, найбільша публічна компанія, оцінюється в 600 мільярдів доларів.

Саме тому в нафтовидобувних країнах, сфера енергетики "виробляє" найбільше доларових мільярдерів.

Їжа та напої

Люди завжди хочуть їсти — як можна смачніше і як можна дешевше. Чимало мільярдерів в списках Forbes знаходяться на своїх почесних місцях саме з цієї причини. Так, наприклад, Реймонд Крок, який викупив і розширив мережу ресторанів швидкого харчування McDonalds на всю країну, на момент смерті в 1984 році мав статок в 500 мільйонів доларів, що в наш час з урахуванням інфляції дорівнює 1,2 мільярда доларів.

Китайський мільярдер Чжун Шаньшань — здебільшого за рахунок бутельованої води — став найбагатшою людиною в Китаї зі статком в 57 мільярдів доларів.

Медіа

Хто б що не говорив, медіа завжди будуть залежними від кого-небудь, і свобода слова в чистому вигляді — це неіснуюча матерія, адже кожне видання, кожен канал переслідують власні цілі і мають свою думку.

Сфера медіа — це не тільки телевізійна і цифрова пропаганда інтересів інвесторів, а й масові розваги, наприклад кіно і концерти. Щоб розуміти масштаби тих грошей, які крутяться в медіа, подивіться на популярних блогерів. PewDiePie зі своїми 30 мільйонами абонентів заробляє більше чотирьох мільйонів доларів на рік просто на доходах від реклами на своєму каналі.

Чистий прибуток більш професійних медіа, таких як Netflix, обходить навіть великих гравців зі сфери їжі та напоїв: 1,86 мільярда доларів тільки за 2019 рік.

Мода

Сфера моди, особливо покази одягу на модних виставках, деяким людям здається безглуздим і марним заняттям. Але на ділі вона дозволяє стати мільярдером. Наприклад, у списку Forbes-400 знаходяться Джин Сук і до Вон Чанг, які заснували Forever 21, і Амансіо Ортега, який створив Zara. Останній на 2020 рік мав статки в 55,1 мільярда доларів, що дозволило йому розміститися на шостому місці в рейтингу найбагатших людей планети.

І якщо ви вважаєте, що для цього потрібні величезні інвестиції, то ви помиляєтеся. Відомий бренд Love, Bonito починався як магазин з продажу підтриманого одягу і за кілька років перетворився на велику компанію, що отримала нагороду SME Asia Award 2013/2014, всесвітню популярність і дохід, що обчислюється сімома знаками після першої цифри.

Нерухомість

Одна з найпопулярніших сфер у вихідців зі списку Forbes-400. Буквально кожна забезпечена людина, маючи надприбутки, вкладається в нерухомість, пам'ятаючи знамениту цитату Марка Твена про те, що потрібно купувати землю, так як її більше не виробляють.

І дійсно, нерухомість тільки зростає в ціні. Так, наприклад, за оцінками експертів, з 1975 по 2016 роки вартість нерухомості зросла в 15 разів, і те, що в 1975 коштувало сто тисяч, через тридцять років вже можна було продати за півтора мільйона.

Технологія

Один з найпопулярніших способів стати мільярдером — сфера технологій. Саме тут можна за досить короткий час заробити величезні гроші. Як приклад можна взяти Google, який стартував як дослідницький проєкт в Стенфорді. Зараз стан Сергія Бріна, співзасновника Google, оцінюється в 75,9 мільярда доларів.

Інший приклад — Facebook, який приніс своєму власникові, Марку Цукербергу, статок в 107 мільярдів доларів. Нагадаємо, обидві ці людини буквально на коліні зібрали свої проєкти, і ці проєкти не вимагали величезних інвестицій. Flappy Bird, що стала в 2014 році найбільш завантажуваною безкоштовною грою в Google Play і App Store, щодня приносила своєму творцеві Донгу Нгуєну за рахунок реклами 50 тисяч доларів.

Інвестиція

Це найпопулярніший спосіб покласти на свій банківський рахунок суму з дев'ятьма нулями після першої цифри. Інвестування популярно тому, що дозволяє працювати в будь-яких сферах.

Один з найуспішніших прикладів інвестицій зробили брати Уінклвосси, які купили в 2013 році біткоїни за ціною 120 доларів за монету на загальну суму в 11 мільйонів доларів. Уже в 2017 році, коли ціна монети досягла 20 тисяч доларів, вони стали першими публічно відомими мільярдерами.

Уоррен Баффет, відомий американський інвестор, за оцінками 2020 року мав статок у 64,7 мільярда доларів. Цей і багато інших успішних інвесторів показують, що грамотне вкладення порівняно невеликих грошей при ретельному аналізі здатне принести величезні суми. Деякі інвестори починали з депозитів від декількох сотень доларів і приходили до багатомільйонного стану шляхом наполегливої праці.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь