Уряд і “Нафтогаз” погодили зменшення ціни на газ у травні

Кабінет міністрів України та НАК "Нафтогаз України" погодили зниження ціни природного газу для населення і теплової генерації з 1 травня 2019 року, на 3,5% — з 8,55 тис. грн до 8,247 тис. грн, повідомила прес-служба НАК, інформує Ukr.Media.

"За дорученням Кабінету міністрів "Нафтогаз України" спільно з представниками уряду розробив новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення і теплової генерації з 1 травня 2019 року, але і зменшити її до рівня 8,247 грн за тис. куб. м (кінцева роздрібна ціна)", — йдеться в прес-релізі компанії.

Такі домовленості були досягнуті на нараді за участю прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та голови НАК Андрія Коболєва.

У "Нафтогазі" зазначають, що якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів буде нижча встановленої в постанові КМУ №867, то ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова ціна для промисловості перевищить певний урядом рівень, то ціна для населення збережеться на рівні встановленого постановою.

Зміни в діючі договори на продаж газу між "Нафтогзаом" і усіма контрагентами, які купують газ відповідно до спецзобов'язань (PSO, ПСО), будуть внесені протягом травня поточного року.

Як повідомлялося, КМУ постановою №867 від 19 жовтня 2018 року продовжив термін дії спецзобов'язань "Нафтогазу" продавати природний газ для потреб населення, релігійних організацій та виробників теплової енергії до 1 травня 2020 року, переглянувши формулу розрахунку ціни для продажу газу за PSO, підвищивши її на 23,5% — до 8,55 тис. грн за 1 тис. куб. м з ПДВ і витратами на транспортування і постачання, уряд вирішив підтримати теплопостачальні підприємства в умовах підвищення тарифу на газ, врегулювавши питання розрахунків ТКЕ і ТЕЦ з "Нафтогазом" за природний газ.

Разом з тим кон'юнктура, яка встановилася на європейському ринку з весни, призвела до зниження ринкової ціни на газ нижче встановленого КМУ для населення регуляторного рівня ціни.

"Нафтогаз" звернувся до уряду з проханням знизити ціну на газ, що відпускається для потреб населення, скасувавши затверджене Кабміном положення про ПСО, яке передбачає підвищення ціни на газ для населення з 1 травня 2019 року, або внести до нього відповідні зміни.

Кабмін 3 квітня прийняв постанову №293, якою прив'язав ціну на газ, що відпускається НАК для потреб населення, ТКЕ, до ціни для промислових споживачів, але не скасував заборону на продаж газу вище його вартості за спецзобов'язаннями. В НАК повідомили, що проведена юридична експертиза цього документа не дає компанії такої можливості. У свою чергу В. Гройсман заявив, що ініціює відставку голови "Нафтогазу" у разі відмови компанії знизити до 24 квітня 2019 року ціну на газ, що відпускається для потреб населення.

Таким чином, досягнуті 22 квітня домовленості повинні бути фіналізовано прийняттям відповідної постанови на найближчому засіданні КМУ.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь