Завдяки імпорту, ціни на зелену цибулю почали падати

Збільшення постачання з Узбекистану зеленої цибулі нового врожаю трохи опустили ціни на ринку України.

Згідно з останнім оновленням цін, у вівторок, 30 квітня, на оптовому ринку у Львові імпортну цибулю врожаю 2019 р. продавали по 21-23 грн/кг (0,71-0,78 євро/кг). Водночас імпортну цибулю врожаю 2018 р. на ринку продавали по 20-25 грн/кг (0,68-0,85 євро/кг) залежно від якості. Іншими словами, за останній тиждень ціна на цибулю не знизилася на 15-20%, інформує Ukr.Media.

Рання цибуля — це товар, з яким треба вміти працювати. Така цибуля досить складно переносить логістику, втрачає протягом транспортування мінімум 10% ваги і швидко псується. Притримати таку цибулю неможливо і потрібно продати протягом тижня. Тому, цілком можливо, що збільшення такої пропозиції буде негативно впливати на ціни в найближчі тижні.

Крім поставок з Узбекистану, на українському ринку продовжує збільшуватися пропозиція ранньої цибулі з Єгипту, яка продається приблизно за тією ж ціною, що і узбецька, але значно краща за якістю. До того ж, вже на початку травня, українські трейдери очікують перші пропозиції по цибулі врожаю цього року з Таджикистану.

Нагадаємо, протягом квітня в Україні була зафіксована чергова хвиля подорожчання цибулі, у другій половині квітня ціни на вітчизняному ринку зросли в 2 рази — до 25-28 грн/кг (0,85-0,95 євро/кг). Такий рівень цін є рекордно високим за всю історію незалежності України.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь