Івана Купала: Чого ні в якому разі не можна робити

Івана Купала в 2017 році припадає на ніч з четверга на п'ятницю, з 6 на 7 липня, передають новини України "Ukr.Media".

Як вірили наші предки, в цю ніч прокидається вся лісова нечисть, тому багато було заборонено робити в ці дати. Традиції українців на Івана Купала дуже багаті, зараз по всій країні проводять масові заходи, під час яких відтворюють автентичні обряди.

Побувати на такому святі – дуже цікаво, тому не пропустіть можливість відвідати заходи в ніч на Івана Купала. І, крім традицій, українці вірили ще в численні забобони. В цю ніч зазвичай ворожили і намагалися дотримуватися деяких неписаних правил.

Івана Купала: що не можна робити

На Івана Купала, згідно з віруваннями наших предків, прокидається лісова нечисть — відьми, змії, водяники, русалки, перевертні, — тому в цю ніч не можна спати. Не можна і купатися, адже водяній може затягнути у воду.

Крім того, в ніч з 6 на 7 липня варто триматися подалі від води вагітним, дітям і людям похилого віку. Водяна нечисть може нашкодити слабким організмам цих людей. Вважалося, що у відьм зберігається вода, що кипіла з попелом купальського вогню. Збризнувши її на себе на Івана Купала, відьма могла спокійно летіти, куди їй заманеться. На Івана Купала краще нічого не віддавати, не продавати і не займати. В іншому випадку сім'я може збідніти. Якщо знайдете на дорозі гроші – навіть велечезну суму – її ні в якому разі не можна брати.

Якщо жінка відзначила Івана Купала і не побувала біля вечірнього багаття, її вважали відьмою. А ось що треба робити в цю ніч – це шукати міфічний цвіт папороті. В цей час рослини набирали чарівних, лікувальних та цілющих властивостей.

Лише в Купальську ніч на папороті розквітала чарівна вогняна квітка щастя — кочедижник. Хто її зірве, той усе на світі знатиме, дістане без труднощів усі скарби, причарує найкращу дівчину, матиме найвищий урожай, не боятиметься лихих сил, матиме чудодійну силу робити все тією рукою, яка зірвала квітку щастя.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь