15 грудня – День пророка Аввакума: обряди, традиції та народні прикмети

15 грудня в православ'ї вшановують пам'ять святого пророка Аввакума. За народним календарем ця дата отримала назву Аввакумів день, інформує UkrMedia.

Хто такий святий Авакум?

Православна церква вшановує пам'ять пророка Аввакума, восьмого із дванадцяти малих пророків. Фактів з його життя залишилося дуже мало. Походив він з роду Симеона. Жив і пророкував приблизно в VII століття до н. е.

Аввакум зміг передбачити руйнування храму Єрусалимського, Вавилонський полон і повернення на Батьківщину іудеїв. Під час військових дій з вавилонянами пророк поїхав в Аравію, де з ним сталося справжнє диво. Коли він ніс обід женцям, на його шляху зустрівся ангел Господній, який в одну мить переніс чоловіка силою свого духу в Вавилон, де в темниці перебував пророк Данило. Так Аввакум зміг нагодувати їжею, що призначалася для женців, гнаного пророка.

По закінченню війни з вавилонянами Аввакум повернувся в рідне місто і жив там до глибокої старості. При царюванні Феодосія Молодшого в Константинополі (в V столітті до н. е.) були відкриті мощі святого пророка.

Обряди й традиції цього дня

15 грудня юні дівчата на Русі влаштовували посиденьки без веселощів і бенкети, під час яких займалися рукоділлям і розповідали різні історії.

А заміжні жінки в цей день зцілювали дітей від безсоння і нічного плачу. Особливо дієвим вважається ритуал, проведений в курятнику, коли дитину омивають спеціальної водою і читають змову. Психіка малюків після обряду заспокоюється, і вони добре сплять ночами.

Проведіть вдома ритуал на те, щоб діти добре вчилися і слухалися батьків

Обряд на послух

Якщо дитина вередлива і неслухняна, веде себе агресивно, часто відбувається у неї спалах внутрішньої злості, допоможе такий ритуал:

Візьміть яку-небудь річ дочки або сина (краще всього піжаму, майку або сорочку, в якій вони сплять).

Коли сяде сонце, побудьте в кімнаті, де розташовані ікони. Запаліть церковну свічку.

Тричі прочитайте замовні слова: «Чадо моє нехай стане слухняним, ненависть і злість нехай його залишать. Батьки для нього нехай будуть в пошані, щоб не піддаватися їм зайвій турботі. Відтепер нехай у домі гармонія буде, воля твоя, Господи, хай прибуде. Всемилостивий Боже, дай нам терпіння, а дитині нашій умиротворення. Нехай прокинеться в душі її совість, нехай вона слухається своїх батьків заради імені твого славного. Амінь».

Після обряду дитину треба викупати і надіти на неї заговоренну річ. Їй відразу стане легше і спокійніше, внутрішня лють і агресія вщухнуть.

Цей ритуал не варто проводити при дітях, щоб не викликати зворотну реакцію. Але в той момент, коли читають замовляння, дитина повинна перебувати вдома (в сусідній кімнаті) і займатися своїми звичними справами.

Обряд на гарне навчання

Для проведення ритуалу знадобиться 5 церковних свічок та книга, яку, точно знаєте, що дитина зібралася прочитати. Можна взяти будь-який підручник, яким син або дочка будуть користуватися найближчим часом. В ідеалі проводити обряд на буквар, коли дитина тільки пішла в перший клас. Кращий час для обряду – будній день, після обіду. Не можна ні на що не відволікатися в момент проведення ритуалу, краще, щоб нікого не було вдома

Станьте перед столом, на якому встановіть свічки в ряд (але не розташовуйте їх на самому краю, залиште місце для книги).

Покладіть книгу (вона має бути між вами і свічками).

Зліва направо запаліть свічки і прочитайте замовні слова: «Як кожен паросток до сонця тягнеться, так моїй дитині Рабу Божу (ім'я) нехай навчання подобається. Як в річці вода за течією струмує, так і моя дитина Раб Божий (ім'я) нехай прагне до знань. Відтепер і на віки віків. Амінь».

Свічки після змови повинні догоріти до кінця, а книгу в розкритому вигляді покладіть дитині на стіл. Як тільки він візьме її в руки, так і з'явиться природна тяга до знань.

Народні прикмети 15 грудня

 • Багато снігу – буде багатий урожай трави.
 • Якщо місяць в тумані, то чекай хуртовини.
 • Якщо кури рано на сідало сідають, то скоро вдарять морози.
 • Курочки крутять хвостами і ляскають крилами – до снігових заметів.
 • Якщо за вікном мороз, а півень пісню заспівав, то скоро потеплішає.
 • Гусак ховає голову під крило – до холодів, зареготав – до тепла.
 • Дощ на 15 грудня обіцяє негоду, яка триватиме до лютого.
 • Зірки на небі яскраво горять, а місяця не видно – очікується морозна погода.
 • Багато снігу та інею в цей день – хороший знак. Наступний рік буде родючим.
 • Якщо ворони каркають, буде снігопад.
 • Чим більше зимових візерунків на вікнах, тим пишніша навесні зелень буде.
 • Якщо птахи сидять на верхівках дерев, то буде вітер.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь