18 серпня — день Євстигнія Житника: історія, традиції та прикмети свята

У православному світі 18 серпня день шанування Антіохійського мученика Євстигнія. Дату в народному календарі називають цибулевий день, Євстигній Житник або просто день Євстигнія, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Євстигній?

Жив Євстигній в Антіохії в III-IV століттях. Близько шістдесяти років він прослужив у римській імператорській армії. Вийшовши у відставку, оселився на батьківщині і вів спокійне життя — молився, дотримувався постів, відвідував Божий храм.

Правитель Юліан, який прийшов до влади, зробив спробу повернути язичницьку віру. Тож Євстигній, нічого не боячись, публічно звинуватив імператора у відступі від християнства. У люті Юліан віддав указ відрубати Євстигнію голову, незважаючи на його поважний вік (старцю було 110 років).

Які обряди і традиції існують в цей день?

18 серпня у слов'ян було заведено працювати на городах і в полях без обіду і без пісень. Згідно з народними повір'ями, хто заборону порушить, той на майбутній рік неврожай накличе.

Люди в день Євстигнія всю роботу намагалися робити мовчки. Вважалося, що так можна залучити у своє життя везіння. І чим менше слів протягом дня вимовиш, тим щасливіше складеться наступний рік.

Цибульні і часникові кіски — надійний захист від нечистої сили!

За традицією на Русі в цей день збирали цибульний урожай. Але до 7 вересня заборонялося цибулини смажити або запікати, інакше тоді все, що зібрали, згниє. Селяни із задоволенням вживали сиру цибулю з сіллю, скибочкою свіжого хліба і квасом. Вірили, що такий обід на цілий рік вперед здоров'я і сил надає.

Жінки з часнику і цибулі нового врожаю плели довгі кіски і розвішували їх по будинку в кожній кімнаті. Вони надійно захищали житло від витівок нечисті.

Цибулевий захист

Цибулини мають здатність вбирати в себе з навколишнього простору негатив. До того ж вони захищають людей від безлічі недуг.

1. Якщо вас турбують погані сновидіння, то з вечора розріжте навпіл цибулину і помістіть в узголів'я ліжка. Вранці закопайте в землю подалі від будинку, а перед сном повторіть обряд. Проводьте його протягом тижня, і спокійний сон буде вам гарантований.

2. Щоб в будинку завжди панував достаток, зберіть в коробку багато лушпиння з цибулі. На зростаючий Місяць запустіть в неї руки, ворушіть пальцями, перебираючи лушпиння, і тричі повторіть замовний текст: «Нехай також в моїх руках завжди шарудять купюри». Після цього лушпиння спаліть в багатті і знову починайте заповнювати наступну коробку.

3. Якщо будете вирощувати зелену цибулю на підвіконні, то вбережете свій будинок від недоброзичливців і злих сусідів.

Часниковий захист

У Стародавній Індії говорили: "Якби не запах часнику, то він цінувався б дорожче золота". Часникові головки володіють найсильнішими магічними властивостями, що захищають людей від демонів, лихого ока, наведеного негативу і явищ з потойбічного світу.

Амулети з часникових зубчиків люди в давнину носили постійно. Різкий запах і гіркий смак часнику відлякують нечисту силу, захищають тіло і ауру людини.

Щоб уберегти малюків від пристріту, над їх колисками вішають косичку з часнику.

Якщо ви покладете посеред головної кімнати в будинку дванадцять зубчиків часнику, то захистите свою сім'ю від навколишньої агресії.

Прикмети погоди на 18 серпня

  • Сьогоднішня погода підкаже, якого чекати грудня. Якщо день жаркий, то перший зимовий місяць має бути сонячний, м'який і погожий. Якщо ж прохолодна і похмура погода 18 серпня, то грудневі дні будуть суворими і сніговими.
  • Якщо в день Євстигнія дощові черв'яки з землі повилазили, значить, скоро злива піде. Спекотну погоду віщують п'явки, які видніються сьогодні на дні водойм.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь