20 травня – День Купальниці: традиції, обряди та прикмети

У народному календарі дата 20 травня отримала назву день Купальниці, Іван Бражник, Ніл, інформує Ukr.Media.

Обряди й традиції цього дня

20 травня повним ходом тривають посівні роботи. Сьогодні хороший день для посадки редьки, моркви, гарбуза, буряка, брукви, огірків, ріпи і кабачків.

Але якщо дата припала на період молодого місяця, то краще відкласти посадку насіння до того, як місяць почне зростати. В іншому випадку все насіння і саджанці черв'яки поїдять.

Сьогодні не можна вирушати в далекі поїздки і подорожі, є ризик більше не повернутися. Але таку прикмету можна нейтралізувати і прихопити з собою в дорогу жменьку землі, взяту біля рідного дому.

Будьте обережні в цей день, він важкий і небезпечний в плані скандалів, сварок і образ. Краще зайвий раз притримайте язика за зубами, не сваріться з улюбленими людьми.

Зарядіть сьогодні воду «сонячною» енергією, вона додасть вам здоров'я і сил

20 травня здавна на Русі називали Купальниця. Пов'язано це було зі звичаєм купати в цей день у водоймищах коней.

Рано вранці наші предки йшли на річку, наповнювали водою відра і ставили їх на місток під сонячні промені.

Опівдні приводили на річку коней, трохи ганяли їх уздовж берега, поїли, після чого обливали зігрітою на сонечку водою з відер.

Вірили, що вода, прогріта весняним сонцем, має цілющі властивості і обов'язково принесе конячкам сили і міцне здоров'я на цілий рік, захистить їх від нечисті.

Для здоров'я і додання сил

Повинні і люди облити себе такою водицею, адже її особлива сьогоднішня сила позбавить від неприємностей, хвороб і бід.

Якщо поблизу немає у вас водойми, наберіть воду з колодязя, в крайньому разі, з-під крана. Рано вранці поставте відра на вулицю, можна розташувати і на балконі, головне, щоб на них потрапляли сонячні промені.

Нехай стоять до полудня, заряджаються енергією сонця. Як тільки денне світило буде в зеніті, треба вилити на себе теплу воду, гарненько обливши себе з голови до ніг.

Для тих, хто протягом дня зайнятий на роботі, теж можна провести такий гарний обряд. Воду доведеться лити на себе вже ввечері, коли прийдете додому. При цьому не бійтеся, що вона прохолодна, не застудитесь. Така вода ніколи не укладе вас із застудою в ліжко.

Якщо 20 травня дощ пішов, обов'язково треба під ним скупатися, тобто постояти, щоб промокнути до нитки. Наші предки вірили, що таким способом можна змити з себе сорок гріхів.

Для захисту житла від різних напастей

Господині в день Купальниці на світанку набирали воду в колодязі або річці, також настоювали її до полудня під сонячними променями, і потім бризкали в будинку всі кути.

Вірили, що після такого обряду нечиста сила з житла піде, і всі негаразди з собою забере.

Воду, яка залишилася у відрі, не виливаємо, а змочують в ній віник і обмітають всюди підлогу. Сміття необхідно винести за межі двору і спалити. Все це потрібно виконати до заходу сонця.

Для незаміжніх дівчат

Дівчатам, які засиділися в батьківському гнізді і ніяк заміж не вийдуть, треба не пропустити день Купальниці.

1. Вранці потай від усіх вирушайте на річку або струмок. Наберіть там воду і несіть додому, ні з ким по дорозі не зупиняючись і не розмовляючи.

2. Відро або ємність з водою залиште на вулиці під сонячними променями (у дворі приватного будинку або на балконі).

3. Опівдні заряджену сонцем воду з'єднайте з освяченою в церкві.

4. Тепер вмийтеся і дев'ять разів прочитайте молитву «Отче наш». Як правило, після проведення такого обряду незабаром можна чекати сватання.

Народні прикмети 20 травня

Якщо на Купальницю дощ іде, отже, перший осінній місяць буде дуже теплий.

Активно рано вранці розліталися бджоли — віщують наступ сильної спеки.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь