26 червня — день Килини: історія, традиції та прикмети свята

В православ'ї 26 червня згадують святу християнську мученицю Акилину Фінікійську. Дату у народному календарі називають Килина — задирай хвости або Килина Гречишниця, інформує Ukr.Media.

Ким була мучениця Акилина?

Жила Акилина у Фінікії в III столітті, з дитинства дотримувалася християнської віри. В юнацькому віці проводила бесіди з людьми, після яких безліч язичників прийняло християнство.

Коли до влади прийшов правитель Діоклетіан, то почалися гоніння на християн. Один імператорський слуга підслухав на вулиці, як Акилина розповідає про розп'яття Ісуса, і поспішив доповісти про це правителю.

Діоклетіан наказав кинути Акилину у в'язницю. Їй запропонували відмовитися від своєї віри, але вона відповіла категоричне «ні», за що була обезголовлена.

Які обряди і традиції існують на цей день?

Дату 26 червня слов'яни прозвали «Килина — задирай хвости», тому що з цього дня починають мучити домашню худобу оводи з комарами та інша мушка. Корівки, які страждають від комах, в тіні ховаються і обмахуються своїми хвостами. На Русі говорили, що саме з Акилининого дня починається по-справжньому літня спекотна пора.

Наші предки вірили, що свята Акилина протегує врожаю гречки. В день її вшанування господині обов'язково брали гречку старого врожаю, готували з неї каші або запіканки, і пригощали всіх сусідів, родичів, знайомих, і навіть звичайних перехожих на вулиці.

Треба було, як можна більше народу нагодувати гречаною кашею 26 червня, щоб до наступного літа сімейство прожило ситно і багато.

У сьогоднішньому сновидінні може бути важлива порада або підказка, запам'ятайте її!

Люди з давніх часів вважали, що сни мають магічну силу. Тобто, вони не лише відображають наші проблеми з хвилюваннями, але і можуть передбачити майбутні події. Адже буває у багатьох, коли побачений сон через деякий час реально збувається.

Але народ навчився не лише розшифровувати сни, але і просити в них важливої поради, підказки, коли потрібно вирішити якесь життєве питання. Трапляються ситуації, коли ми сумніваємося, не можемо прийняти вірне рішення, а поради запитати немає в кого. Ось і просимо тоді Вищі Сили, щоб навели нас в сновидінні на правильний шлях.

Ритуал, щоб приснився віщий сон

Для цього обряду знадобиться невелике дзеркальце. Бажано придбати нове, але якщо такої можливості немає, використовуйте старе, тільки обов'язково протріть дзеркальну поверхню спиртом.

Коли будете вкладатися спати, дзеркальце покладіть під подушку і повторіть сім раз такий замовний текст: «Як у люстерку зараз тьма відображається, так нехай мені сьогодні уві сні майбутнє являється. Як за вікном зараз ніченька темна, так мій сон буде правдивий».

Після такого обряду уві сні повинна бути якась підказка, вранці її проаналізуйте, а люстерко сховайте.

Що потрібно зробити для віщого сну?

• Щоб отримати підказку уві сні, треба засипати не пізніше півночі.

• Ляжте комфортно і, засинаючи, постійно в думках прокручуйте, що вас цікавить.

• Сон повинен бути легким, тому гарненько провітріть кімнату, не захоплюйтеся важкою їжею на ніч, не базікайте телефоном, обійдіться без книг і телевізора. Прийміть ванну під приємну повільну музику і лягайте спати.

Погодні прикмети на 26 червня

  • Сьогодні вранці простежте за бджілками. Якщо вони з вуликів вилетіли добувати нектар, то день буде погожий. А якщо з будиночків своїх не вилітають, то чекайте непогожу погоду.
  • Побачити 26 червня павука, який сидить в павутині в той момент, коли сонце заходить, означає, що найближчі кілька днів будуть сухі без дощів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь