5 липня — Улянин день: історія, традиції та прикмети свята

5 липня в православ'ї шанують християнську мученицю Іуліанію. У народному календарі дата отримала назву Улянин день, інформує Ukr.Media.

Історія життя святої

Про життя цієї святої є мало відомостей. Відомо, що за віру Христову постраждали вони всією сім'єю — Іуліанія з сином Сатурніном була спалена на багатті, а чоловік її Галактіон втоплений в морі.

Звичаї та традиції

Наші предки в Улянин день ніколи не починали нових справ, тому що їм не судилося закінчитися успішно. Навіть в полях 5 липня особливо не працювали, всі відправлялися на збір лікарських трав і рослин.

А ще заготовляли гілочки і робили з них лазневі віники, адже наступного дня Аграфени Купальниці і обов'язково треба в лазні попаритися.

Матеріал для віників багато значить:

 • якщо попаритеся дубовим, то знайдете силу і позбудетеся від ворогів;
 • осиковими похльостують тих, кого хочуть вилікувати від пияцтва;
 • березовим повинні обоє попаритися, вони тоді один одного вічно любити будуть.

Обряди в Улянин день

На Русі два дні 4 і 5 липня вважалися парними — Улянів і Улянин. У народі говорили, що 4 липня Улян шукає свою Уляну, а вона тим часом біля річки походжає і в річковому дзеркалі себе розглядає.

Але на наступний день 5 липня струшує Уляна з себе чаклунство і поспішає до свого Уляна. Тому наші предки вважали 5 липня днем зустрічей.

Кажуть, що сьогодні, як ніколи, подібне притягує подібне. У році це, мабуть, найкращий день для зустрічі двох самотніх сердець.

Самотність — це бич сучасного світу. Люди зайняті роботою, бізнесом, кар'єрою і їм ніколи вибудовувати відносини, заводити сім'ю.

Спочатку на це не звертають уваги, а коли ночами з'являються сльози і дуже хочеться притулитися до сильного плеча, виявляється, що поїзд вже пішов. Але можна спробувати хоча б застрибнути в останній вагон.

Талісмани, що рятують від самотності

Спробуйте залучити в своє життя любов за допомогою простих, але дієвих талісманів.

 • Камені: гірський кришталь, гранат, бірюза, аквамарин, авантюрин. Кам'яні талісмани здатні впоратися навіть з вінцем безшлюбності.
 • Сувенір або прикраса щасливої подружньої пари. Якщо у вас є хороші знайомі, які щасливі в шлюбі, або прикладом для наслідування служать ваші батьки, то попросіть у них якусь штучку в подарунок. Енергетика щастя передасться і вам, що незабаром приверне гідного чоловіка.
 • Китайський талісман "інь-янь". Його можна купити в будь-який сувенірній крамниці. Він не тільки позбавляє від самотності, а й вносить у відносини гармонію.
 • Корисні поради в Улянин день

 • Щоб позбутися від самотності, важливо відкрити своє серце назустріч новим відносинам. Тобто спогади минулого невдалого досвіду і хворобливі образи потрібно відпустити, інакше вам довго доведеться чекати нові почуття.
 • Вибудовуючи нові відносини, поменше проявляйте самозакоханість. Не розповідайте тільки про себе, слухайте і свого знайомого, вникайте в його життя. В іншому разі ви відштовхнете від себе людину.
 • У пошуках нової любові не проводьте добу безперервно на сайтах знайомств в Інтернеті. Не можуть соціальні мережі повністю замінити живе спілкування. Частіше виходьте з дому, вирушайте на виставки, в кіно, музеї, просто гуляти в парк.
 • Не будуйте в своїй свідомості картинку ідеального коханого. Створивши такий образ, ви будете шукати його в реальному житті, а «принци на білому коні» зустрічаються вкрай рідко.
 • Ніколи не заздріть щасливим парам. Це бридке почуття заздрості стане перешкодою на вашому шляху до бажаної любові.
 • Народні прикмети

  Якщо 5 липня комарі літають роєм, значить, найближчими днями буде сонячна і ясна погода.

  Дощ в Улянин день віщує багатий хлібний урожай.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь