Кирилов день 22 червня: історія, традиції та прикмети свята

Народне свято Кирилов день відзначається 22 червня 2019 року (за старим стилем — 9 червня). У православному церковному календарі дата присвячується святителю Кирилу Олександрійському, архієпископу і преподобному Кирилу Білозерському, ігумену, інформує Ukr.Media.

Історія

Кирило Олександрійський шанується як один з Отців Церкви. Він народився в 376 році. В юному віці прийшов у монастир святого Макарія, який розташовувався біля підніжжя Нітрійських гір, і прожив там 6 років. Коли став дияконом, отримав можливість вести проповіді.

Після смерті патріарха Олександрійського у 412 році Кирило зайняв його місце. Він ревно охороняв чистоту християнського вчення і був непохитний у захисті віри. Переслідування розкольників, ідолопоклонників та іудеїв часом приводили до кровопролить. Він вигнав юдеїв з Олександрії.

Влада Риму засуджувала поведінку Кирила, але на його захист стали ченці Нітрійської пустелі. Твердість і полум'яність патріарха Олександрійського особливо проявилися під час боротьби з єрессю архієпископа Несторія, яка обурила всю церковну спільноту. Святитель помер у 444 році. Після нього залишилося багато праць, велика частина яких присвячена біблійним тлумаченням і системі догматів.

Кирило Білозерський народився в Москві. Батьки назвали його Космою. Хлопчик рано залишився сиротою. Його виховував родич — боярин. Світське життя гнітило хлопця. Незабаром він відправився у Симонів монастир, де прийняв постриг з іменем Кирило. Там працював у хлібопекарні.

У 1390 році став архімандритом Симонова монастиря. Слава бентежила його. Тому незабаром він пішов на берег Білого озера і став відлюдником. У 1397 році заснував Кирило-Білозерський Успенський монастир і став його ігуменом.

Кирило володів даром зцілення і прозорливості. Мирно помер в 1427 році.

Традиції та обряди

Кирилов день — найдовший у році. З нього починаються важкі часи для хліборобів — висадка пізньої розсади та сіножать.

Настає пора найбільш сонячних днів. У народі кажуть, що сонце свою силу землі віддає, щоб їй легше було. Побоюючись, щоб небесне світило не спалило своїми щедрими променями урожай, в Кирилов день заведено проводити різні обряди для його підлещування.

Прикмети та повір'я

  • На Кирила весна закінчується, а літо починається.
  • Якщо суниця вже почервоніла, значить, сіяти овес вже пізно.
  • Жито зацвіло — прийшла пора косити та сушити сіно.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь