МКІП відстояло позицію в суді щодо захисту Софії Київської від «забудовників-реконструкторів»

МКІП відстояло позицію в суді щодо захисту Софії Київської від «забудовників-реконструкторів» 05.03.2024 18:01 Укрінформ У вівторок, 5 березня, Міністерству культури та інформаційної політики вдалося відстояти позицію в суді щодо захисту пам’ятки всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Софії Київської від загроз, пов’язаних із так званою «реконструкцією» готельно-офісного комплексу «Прага».

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба МКІП.

Так, Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 серпня 2020 року та ухвалив нове рішення, яким повністю відмовив у задоволенні позовних вимог ПрАТ «Л-Капітал». Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення.

У МКІП нагадали, що у березні 2020 року ПрАТ «Л-Капітал» звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міністерства культури України, правонаступник – Міністерство культури та інформаційної політики.

У цьому позові забудовник просив визнати протиправною відмову та надати погодження проєктної документації, щодо реставрації та реконструкції з пристосуванням нежитлової будівлі та надбудовою нежитлової будівлі готельно-офісного комплексу «Прага». Також просили надати відповідні дозволи на проведення робіт.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 серпня 2020 року позовні вимоги «Л-Капітал» були повністю задоволені.

МКІП оскаржував судові рішення в апеляційному та касаційному порядку. Попри висновки ЮНЕСКО та заборони, будівельники продовжували втілювати свій проєкт і навіть звертались до поліції з вимогою розпочати кримінальне провадження проти МКІП.

Проведення реставрації нежитлових будівель на вулицях Володимирській, 36 та Золотоворітській, 11 у запланованому вигляді призвело б до негативного впливу на візуальне сприйняття об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – компонента «Собор Святої Софії і прилеглі монастирські споруди», але у МКІП були відсутні законні підстави для погодження такого проєкту.

Це також могло порушити гармонійну історичну вісь, яка пролягає по вулиці Золотоворітській та забезпечує перспективний вид на купол Дзвіниці ансамблю Софії Київської.

Завдяки ініціативі МКІП до розгляду цієї справи залучили Кабінет Міністрів України в особі Міністерства юстиції України, а також Департамент охорони культурної спадщини КМДА.

Водночас завдяки зверненню уряду до Верховного суду вдалося відновити розгляд справи. Адже спроба виграти цей судовий процес стала останньою можливістю захистити культурну спадщину світового значення в рамках судової справи.

Як повідомляв Укрінформ, раніше МКІП закликало громадськість та медіа долучитись до захисту Софії Київської у звʼязку із запланованою «реконструкцією» готельно-офісного комплексу «Прага».

Будівництво Суд ЮНЕСКО Софія Київська МКІП

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь