На Хортиці рятують військовий човен XVIII століття

На Хортиці рятують військовий човен XVIII століття Фото 26.12.2024 15:36 Укрінформ Працівники Національного заповідника "Хортиця" у Запоріжжі рятують від руйнування військовий човен XVIII століття, фрагмент якого оголився внаслідок зсуву.

Про це у Телеграмі повідомила пресслужба Національного заповідника Хортиця, передає Укрінформ.

Як зазначається, під час обстеження берегової лінії в північно-західній частині острова Хортиця на місці консервації фрагмента військового човна XVIII ст. було виявлено подальшу руйнацію схилу. Внаслідок сповзання піщаного масиву оголилась частина корпусу човна довжиною до 12,5 м.

«Через низькій рівень р. Дніпро та активізацію сповзання піщаного схилу нововиявлений фрагмент корпусу опинився під загрозою пересихання та механічної руйнації. Співробітниками заповідника була проведена тимчасова консервація фрагменту корпусу човна», – йдеться в повідомленні.

Укриття об’єкта здійснено пошарово: з використанням поліетиленової плівки, агроволокна та поліпропіленових мішків, наповнених піском. За словами фахівців, цей метод дозволить зберегти мокру археологічну деревину та повернутися до вивчення виявленого фрагмента пізніше.

Працівники заповідника вже зафіксували дошки зовнішньої та внутрішньої обшивки, фальконетну опору та дубову накладку з круглим отвором для якірного або такелажного канату. На деяких деталях збереглася фарба червоного кольору.

Матеріали для консервації були надані офісом ЮНЕСКО в Україні за фінансової підтримки уряду Японії.

Як повідомлялось, унаслідок руйнування окупантами Каховської ГЕС рівень води у Дніпрі знизився. На узбережжі острова Хортиця у Запоріжжі співробітники заповідника та історики-археологи виявили 11 фрагментів човнів XVIII століття.

Для виявлення пам'яток історії та археології, які знаходилися на затоплених ділянках, співробітники Національного заповідника "Хортиця" ведуть щоденний моніторинг прибережної смуги.

Фото: Національний заповідник "Хортиця"

Археологи Хортиця Історія Човен

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь