Народні прикмети на грудень 2018 року, які передавалися від покоління до покоління

Народна мудрість споконвіку допомагала людям жити щасливо і вчасно обходити неприємності стороною. Познайомтеся з прикметами грудня, щоб останній місяць 2018 року приніс лише радість та гарний настрій, інформує UkrMedia.

Наші предки жили в гармонії з природою і дотримувалися не тільки церковних завітів, але і прикмет, які передавалися від покоління до покоління. Безліч народних свят породило безліч прикмет, які допомагають і в сучасному світі. Дізнайтеся, як привернути успіх і процвітання в грудні, щоб завершити рік на позитивній хвилі. Експерти рекомендують дізнатися про те, які народні свята будуть в грудні, щоб дізнатися, як відпочивали наші предки і успішно уникали неприємностей, дотримуючись звичаїв і традицій.

1 грудня

Зміна погоди в цей день вказує на те, що і взимку буде момент, коли сильні холоди зміняться відлигою. Міцні морози будуть, якщо ввечері стіни будинку тріщать, а в лісі вовки виють. Граки літають – бути зимі теплою.

2 грудня

Авдія вдома сиди, трави заварюй та пий, інакше підхопиш лихоманку. На вулиці мете заметіль, дороги замітає – вийдеш з дому, блукати будеш. Скотина буцнути намагається, значить, погода міняється.

3 грудня

На Прокла обряди від нечисті проводь та Вищі Сили про захист проси. Сніг у цей день випаде – чекай дощу 3 червня. У грубці дрова горять і тріщать – бути морозу. У вікно стукають – не відкривай, інакше хвацько додому увійде, щастя і здоров'я забере.

4 грудня

По прикметі 4 грудня ті, хто на санях проїде, можуть розраховувати на удачу в новому році. Відзначали, що глибокий сніг – до хорошого врожаю. Якщо до цього дня сніг випадав, то він може розтанути. Після 4 грудня зима наступає.

5 грудня

Про холодну зиму судили за поведінкою тварин. Кури голови під крило ховають – бути хуртовині. Якщо гуси жирні, то зима лютувати буде. Білячі гнізда пуху повні – чекай суворої зими.

6 грудня

На Митрофана дивилися на погоду: дрібна пороша і північний вітер вказували на те, що 6 числа в червні проллється дощ.

7 грудня

У цей день ворожили на заміжжя. Якій вдасться ім'я нареченого уві сні побачити, та й вийде заміж наступного року. Дівчата пекли палянички і катали їх навколо речей, що належать симпатичним молодим людям. Така ознака вказує на те, що хлопці будуть шукати зустрічі з дівчатами.

8 грудня

Слухали півнів, і якщо вони до зорі кукурікали, то очікується відлига. Жінки сідали прясти і заговорювали пряжу. За прикметою жіноче слово проти будь-якого зла встає, і вроки від сім'ї жене. На Климента справи мовчки роби – удача з тобою буде. Тому, хто в цей день свариться, біда в двері постукає. За прикметою, в цей день вовки в села входять з дому виходити небезпечно.

9 грудня

На Юр'їв день воду слухають, вона погоду підкаже. Коли тиха – зима тепла, коли хвилюється і гуде – чекай морозів та снігопади. Вовки поблизу села завели пісні – чекай морозів та біди.

10 грудня

На Знамення Небеса знаки подають, уважно дивись, щоб не упустити своєї долі. Сум в день свята залишить, якщо на світанку його вітру розповісти. Риби в річці не чекай, а якщо зловив – загадай бажання та її назад відпускай. За прикметою, в цей день в тих сім'ях достаток буде, хто душею і помислами чистий та ближньому допомагає.

11 грудня

У цей день слухали воду в криницях: якщо чути плескіт, то бути грошам у будинку. Сойка в ті вікна кричить де скоро прибуток буде. За сойкою стежать, тому що в цей день вона шлях до щастя вказати може. Сойку приручай та годуй, щоб вона на крилах гроші принесла і удачу в будинок привела.

12 грудня

Сніг іде – до 19 числа мести буде. Зоря червона – у грудні багато сонячних днів буде. Віником, який заговорений, в хаті промести – всі біди вимести. Снігу багато – весна швидко прийметься, літо буде добрим і врожайним. Великий сніг валить – морози зійдуть нанівець.

13 грудня

На Андрія тиха вода – зима м'яка, а коли плескіт, то й морозу тріск. Дівчині на судженого ворожити – недовго вік у дівках коротати. Присниться наречений з посмішкою – шлюб добрим буде, прийде похмурий – дружина проллє сльози. Лаяти уві сні стане – в сім'ю грошей не дістане.

14 грудня

Вранці червоне сонце встає – колоситися жито буде дружно. Вранці похмуро – льону багатому бути. Дощ піде – конопля зійде. На Наума всяк щасливий буде, хто грамоту не забуде, від навчання бігти не стане.

15 грудня

Сніги у цей день глибокі – трави на сіно багато зросте. На Авакума тому кошмари не страшні, хто у Небес захисту просить, та й сам не підводить. У народі вірили, що в день свята можна позбавити дітей від кошмарів, якщо їх в курник зводити та перо півня покласти в ліжко.

16 грудня

У відлигу сніг повалив – зима буде важкою. В цей день зайві слова – зайві турботи. Тому, хто весь день промовчить, рік буде вдалим. Слова худі – лиха багато. Хто свариться, той чорту згодиться.

17 грудня

Варвара – бабина заступниця, щастя несе, удачу в дім веде. Жінкам належить молитви читати та за справами не гнатися. Зірок на небі в надлишку – чекай морозів. Хмарами нічне небо вкрите – теплу швидкому бути.

18 грудня

На Саву лаятися – з конем прощатися. Так казали з-за того, що господар, який сварився, міг розгнівати святого і втратити коня. Дим з труби вгору – бути морозу, по землі стелиться – негода наближається.

19 грудня

Кільки снігу до цього дня намете, стільки в травні трави підніметься. Похмурим ходити – негоду кликати. Іній виблискує – для врожаю гарна пора настане. Мороз сильний загартовує, але без трав здоров'я не чекай. Настої пий – здоровіший будеш, сил до оранки набереш, сім'ю на весь рік прогодуєш.

20 грудня

Мисливці за собаками дивилися: перед будинком валяються в снігу – заметіль у дорозі застане, блудити змусить.

21 грудня

Дерева від снігу гнуться та ламаються – урожаю бути, бджолам роїтися.

22 грудня

Вагітним в цей день працювати – дитя втратити. Новий рік теплим пройде, коли в цей день похмуро. Вулики заговарювати – з медом бути.

23 грудня

На дворі ясно, без хмар – чекай тепла. У свято нечисть з хати жени – кошмари пройдуть, гроші в будинок підуть.

24 грудня

На Никона будь-яка нечисть з хати піде, коли баба проведе обряд. Сонця промені торкаються землі – завірюсі бути, снігу всю ніч кружляти.

25 грудня

На Спиридона ясно – Новому року морозним бути. Сильні морози мала птаха чує: пух і сіно у гніздо тягне, менше пищить, більше справ робить. На свято працювати – бути біді. Курей зерном з правого рукава годуй – нестися краще будуть, а по весні курчат за кількістю зерен піде. Сонцю вклоняйся, багаття високі впали – зима швидше пройде.

26 грудня

Який день, такий і січень. На Євстратія погані слова нечисть та псування в будинок приваблюють. Баба віник на ґанку забуде – завірюху підніме, а гроші з дому підуть.

27 грудня

Який день, такий і лютий. Мороз у цей день – літо спекотне. На Філімона гуляє нечисть, будинки позначає. Тим, у кого в будинку все гладко, удача посміхнеться, а тим, у кого бруд та сварки, не бачити везіння. Снігу багато і вітер гуляє – доброму врожаю бути. Погода за день кілька разів змінюється – хліба мізерні зійдуть.

28 грудня

Як на 28 грудня, так і в березні. Морозний день і теплий вечір – студені дні ще будуть. На Трифона сонцю з нечистю боротися допомагай, вугілля в сніг кидай та змови читай. В цей день по прикметі мороз у недбайливих господарів худобу та птицю забирає. У тих, хто не подбав про утеплення сараїв і хлівів за осінь, може померзнути скотина.

29 грудня

На Агея багато інею – Святки теплими пройдуть. Мороз, що наступив у цей день, протримається до Хрещення. Який день, такий і квітень. У свято замети на огорожі завалюються – літу бідним на врожаї бути.

30 грудня

Іній вкрив дерева, через сім днів відлиги бути. Вважали, що в цей день можна почути ім'я судженого, якщо в колодязь питання задати. Завірюха 30 числа обіцяла добрі рої бджіл.

31 грудня

Який день, такий і червень. На Модеста договори чесні. Сміливо угоду складай, та слово тримай, щоб не накликати на сім'ю біди. Баби карти в руки беруть – лихо в будинок ведуть.

Спостереження за поведінкою тварин і погодою допомагали нашим предкам своєчасно утеплятися на зиму, заготовляти дрова і не засмучуватися про морози. Народна мудрість і зараз допомагає відвернути біди, адже дотримання прикмет споконвіку вважалося важливим заняттям.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь