Перед Трійцею прийнято поминати померлих родичів

Трійця – одне з 12 найголовніших свят у Православ'ї. День Святої Трійці відзначають на п'ятдесятий день після Великодня, тому це свято ще називається П'ятидесятницею. У цьому році він припадає на 27 травня, передає Ukr.Media.

В цей день віруючі згадують євангельську подію зішестя Святого Духа на апостолів. Вони заговорили на всіх відомих мовах і охрестили близько 3000 чоловік. Так народилася християнська церква. Цей день нагадує про святу Трійцю – трьох відомих проявах Всевишнього-у вигляді Бога-Отця, Бога-Сина і Бога-Святого Духа.

В Україні Трійця вважається святковим днем, тому понеділок, 28 травня, наступного за нею, в 2018 році буде вихідним.

Традиції і звичаї

В суботу перед Трійцею прийнято поминати померлих родичів. Необхідно прийти на кладовище, навести там порядок і пом'янути покійних.

На Трійцю традиційно прикрашають храми гілками беріз і травою. Віруючі також висвітлюють гілочки в церкви, після чого вони вважаються оберегом. Їх зберігають поруч з іконами. На іконі святої П'ятидесятниці за традицією зображують Сіонську світлицю, в якій Святий Дух зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків.

У день П'ятидесятниці не правиться традиційна недільна літургія, замість неї проводиться спеціальна святкова служба. Після літургії вечірня, супроводжується трьома молитвами, в яких славиться зійшов на землю Святий Дух.

Цілий тиждень після свята можна не поститись. Не обійтись і без святкового обіду: віруючі починають готувати страви з яєць, молока, свіжої зелені, домашньої птиці і риби. Печуть короваї, пироги, млинці.

На святковий обід запрошують близьких людей і родичів. Вважається, що в цей день не можна займатися ніяким фізичним працею, виключаючи лише деяку домашню роботу, наприклад, годування худоби. А ось чистити й прибирати – робити "брудну" роботу не можна.

Також в цей день не можна шити, прати, будь-що різати, стригтися, копати землю, саджати рослини, косити траву, рубати дерева. На Трійцю не можна купатися протягом трьох днів у будь-якому водоймі: річці, озері, морі, так як вважалося, що це час – час русалок, коли русалки можуть заманити до себе на дно. На наступний день після Трійці віруючі відзначають День Святого Духа.

Згідно з повір'ям, увечері на Трійцю з небес сходить Святий Дух, який освячує і благословляє землю і все, що на ній росте. У храмах у цей день проходять служби в честь Пресвятого і Животворящого Духа, який наповнює душу добротою, любов'ю, радістю, вірою і терпінням.

До речі,квіти принесені після богослужіння додому,прийнято зберігати протягом року – в пам'ять про це дивовижне свято-Трійцю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь