Письменник Дністровий: Потрібно на державному рівні популяризувати героїв війни 23.05.2025 15:57 Укрінформ З 2014 року в Україні відбувся розквіт воєнної літератури – з’явилися романи, есеї, поезія і воєнні репортажі. Наразі одним із завдань художньої культури є пропрацювати героїзм цілої нації і окремих героїв війни.
Про це зазначив український письменник Анатолій Дністровий під час панельної дискусії в Укрінформі «Герої XXI століття. Хто вони».
«Раніше тематика військових в літературі була маргіналізована. З 2014 року відбулася величезна трансформація. Текстова культура сьогодні, яка стосується воєнної тематики, унікальна. З’явився потужний воєнний нон-фікшн, есеїстика, щоденники, воєнні репортажі. Художніх романів починає з’являтися все більше і більше», – сказав він.
Крім того, за словами письменника, почала з’являтися так звана комбатантська література, коли художні тексти пишуть не професійні автори, а безпосередньо учасники бойових дій.
Дністровський вважає, що наразі завдання художньої культури – пропрацювати героїзм цілої нації і окремих героїв війни.
«Потрібно на державному рівні популяризувати героїв війни, говорити про їх життєвий шлях. Має бути біографістика, як супровід життя людей-героїв.
Ми розуміємо, що герой жив як усі звичайні люди у пересічних умовах, у дитинстві він, можливо, був трохи розгільдяєм, а потім з нього виріс чоловік, який зробив гідний вчинок і повів за собою інших. Такі приклади треба максимально показувати і тиражувати через художні тексти, документалістику», – зазначив він.
Як повідомлялося, 23 травня відзначають День Героїв України. У цей день згадують героїв усіх часів, починаючи від Київської Русі – лицарів, козаків, Січових стрільців, повстанців, учасників УНР та УПА і військових російсько-української війни.
Культура Література Війна Письменник
Источник: www.ukrinform.ua