Правила етикету, які сьогодні порушують усі і навіть не підозрюють про це

Про те, що навушники під час розмови треба знімати, знають усі. Як і про необхідність відчиняти перед жінкою двері. А які правила етикету усі ігнорують, інформує Ukr.Media.

У сучасному світі суцільних індивідуалістів хочеться нагадати, що все ж таки живемо ми в одному місці. Тому варто бути не тільки терпимішими до навколишніх у певних випадках, але й ввічливо поводитися з незнайомими людьми. Притримати двері за собою, пропустити пасажирів, що виходять з вагона, або привітатися, зайшовши до приміщення. Більшістю з наведених нами сьогодні правил етикету не просто нехтують — про них забули! Щоб не вдарити в багнюку обличчям, згадайте кілька уроків хороших манер.

При розмові з людиною на вулиці, якщо на вас одягнені сонцезахисні окуляри є два варіанти розвитку подій. Перед незнайомцем чи особистістю, яку бачите, скажімо, вдруге у житті, окуляри варто зняти. А ось зі знайомими чи друзями можна діяти вже за бажанням.

Якщо вам дуже хочеться вказати на іншу людину, ніколи не використовуйте для цього палець. Це дуже непристойно та неввічливо. Єдино вірний спосіб, якщо хочете звернути на когось увагу, — жест відкритою долонею.

Спілкуючись із малознайомою людиною, завжди варто пам'ятати про особисті межі. Тобто не підходити впритул, не нахилятися близько, не намагатися заглянути в екран телефону чи комп'ютера. Ввічливіше буде прямо спитати про те, що вас цікавить. Хоча й тут варто подумати, чи ви настільки близькі, щоб це не розцінили як спробу чергового вторгнення в особистий простір?

Дуже легко збентежити нову знайому або зовсім незнайому людину при першій зустрічі, поставивши нетактовне питання, що натякає на з'ясування достатку. Тому правильно запитувати: "Звідки ви родом?". Питання, в якому районі міста живе людина, може наштовхнути на думку, що оцінюють її статки.

Якщо, припустимо, виступ колеги в театрі привів вас у невимовний захват, то згадайте, як потрібно правильно плескати. Не варто розмахувати руками або високо їх піднімати, а тим більше свистіти і щось вигукувати. Важливо тримати руки на рівні грудей і лише злегка розводити убік.

У світі ознакою поганого тону є гучне прослуховування у громадських місцях музики без навушників, і навіть перегляд відео, розмови телефоном чи відеозв'язку.

Знайомлячись з новою людиною або представляючи її колу своїх знайомих, постарайтеся не згадувати про професію. Деякі люди можуть подумати, що так ви рекламуєте їх, або намагаєтеся принизити. Чому? Це безпосередньо розкриє їх зразковий дохід. Погодьтеся, бариста у кафе чи фінансовий директор фірми заробляють по-різному. Людина сама розповість про себе трохи більше. Якщо захоче.

Запізнення — це завжди поганий тон. Особливо чітко буде відображати вашу неповагу марнування часу колег. До цього ж пункту можна віднести відмову від підготовки до звіту або планерки. Хто компенсує витрачене на ваші паузи та спроби зібратися з думками хвилини робочого часу інших людей?

Якщо ви випадково штовхнули людину плечем, наступили їй на ногу або врізалися в неї, що часто відбувається з людьми в годину пік у тому самому метро, ніколи не забувайте попросити вибачення. Язик у вас не відсохне, а зла у світі стане на крапельку менше.

Якщо у їдальні або ресторані ви вирішили скуштувати першу страву, пам'ятайте, що тарілку слід нахиляти не на себе, а від. Це мінімізує ризики як самому облитися, так і забруднити скатертину перед собою.

Мабуть, ще одне важливе нагадування про правила етикету та гарні манери. Усі ми часто зустрічаємося з представниками сфери обслуговування: касирами, прибиральниками, офіціантами, консьєржами, барменами тощо. Не забувайте, що вони такі самі люди. Тому завжди дякуйте їм за виконану роботу, а також шанобливо звертайтеся, якщо щось знадобиться.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь