Пробудження Домовика. Як зустріти господаря будинку

Згідно з календарем древніх слов'ян, весна наступала не першого березня, як це прийнято сьогодні, а через кілька днів після дня весняного рівнодення. Наставав цей час на сьогоднішній лад – першого квітня, і саме в цей день прокидався Домовик, інформує Ukr.Media.

Домовик – дух хранитель будинку. Під його заступництвом знаходиться енергетична атмосфера в будинку. Саме Домовик відганяє від хати нечисту силу, охороняє спокій сплячих домочадців, дітей, домашніх тварин.

У зимовий час року Домовик впадає в сплячку, зрідка прокидаючись, щоб виконати важливу роботу по дому. Першого квітня, на самому початку весни Домовик прокидався, щоб вступити у свої повноправні обов'язки щодо захисту житла. І, звичайно ж, Домового здавна зустрічають з особливими почестями після довгої зимової сплячки.

Традиції «Дня Дурнів» і пробудження Домового: у чому зв'язок

Першого квітня в усьому світі відзначають День Сміху, або як ще кажуть, День Дурнів. В цей час люди всіляко жартують один над одним, влаштовують розіграші. Мало хто знає, але ці традиції корінням своїми йдуть саме в День пробудження Домовика.

Після довгої зимової сплячки домашній дух прокидається злобний, багато пустує і хуліганить: лякає тварин, розсипає крупи і борошно, заплутує людям волосся, поки вони сплять.

Намагаючись всіляко задобрити Домовика, люди підносили йому подарунки і частування, але цього було мало. Тоді щоб остудити вдачу незадоволеного духу люди влаштовували для нього подання: жартували, ставили один одному підніжки. Навіть одяг намагалися носити швами назовні, одним словом, весело було не тільки Домовикові, але і всім оточуючим.

Як зустріти господаря будинку

Щоб Домовик був позитивно налаштований до домочадців і приступив до своїх прямих обов'язків, його необхідно гідно зустріти:

Влаштувати вдома генеральне прибирання. Домашні духи не терплять безладу. Прибирання краще затіяти напередодні, щоб до пробудження Домового все вже було прибрано. Особливу увагу варто приділити підвіконням і вікнам, їх не завадить гарненько вимити.

Варто також перебрати гардероб, викинути старі рвані речі, те, що вже неможливо полагодити. Це допоможе не тільки Домовикові, але і всім домочадцям. Адже, як відомо, позитивна енергія приходить в будинки до тих, хто залишає для неї місце. В захаращених будинках такого місця просто не залишається.

Не завадить підготувати подарунок. Домові дуже люблять подарунки, особливо, якщо для них вони виявляються корисними.

Краще всього дарувати Домового наступні речі:

Одяг. Це можуть бути маленькі черевички, з'язаний светр або навіть капелюшок. Важливо, щоб це був маленький предмет, відповідний для дитини віком приблизно 3-4 роки.

Вінички. Це може бути невелика волоть або віничок, зроблені своїми руками з клаптиків тканини або природних компонентів: гілочок дерев, листочків. За допомогою цієї волоті дух зможе очищати простір.

Дрібні сувеніри. Будинкові дуже люблять красиві речі: шкатулки, заколочки, брошки.

Подарунок повинен бути залишений в тому місці, де Домовик найчастіше проявляє свою активність. Не завадить вимовити вголос своє бажання зробити приємно. Можна сказати: «Домовик, ось тобі мій подаруночок, щоб тобі було приємно»

Будь-який прояв турботи і уваги Домовик оцінить. Головне не бояться про це говорити голосно і вголос, щоб він не вирішив, ніби ви його соромитеся.

Звідки беруться домові?

Обов'язки Домового цілком чітко позначені. Вони оберігають дім від нечистої сили, допомагають підтримувати хорошу атмосферу в домі. Але звідки Домові з'являються?

Крім світу людей існує також світ духів. У цьому світі живе безліч істот, крім Домових це також: банники, лісові, водні, болотники і так далі.

Кожен дух має свої обов'язки в світі людей, які він з радістю виконує. Кожен з мешканців світу духів чітко розуміє для чого він на Землі, і яка його місія.

Іноді Будинковими як виняток стають померлі люди. Якщо людина загинула раніше призначеного їй терміну, вона стикається з вибором: залишитися блукати в світі духів до того, як з'явиться можливість переродитися або стати духом-зберігачем.

Як правило, зберігачами будинку стають душі людей, які люблять свій рід. Родовий Домовик значно сильніший звичайного, адже він стоїть не просто на захисті людей, а на захисті рідних йому по крові.

Міфи, пов'язані з Будинковими

Незнання природи Будинкових призвело до утворення навколо них безлічі міфів. Багато з них не мають нічого спільного з правдою, і абсолютно помилкові.

Міф №1: Домові безсмертні. Більшість духів не живе у звичному для людей темпі. Багато Домових переживають кілька поколінь людей і живуть по сто, і навіть п'ятсот років. З цієї причини люди вважають, ніби Домові ніколи не вмирають, але це не зовсім вірно.

Коли Домовик осягає найвищий ступінь майстерності, він помирає, щоб в подальшому переродитися в істоту вищого порядку, наприклад, божеством. Однак настає це не скоро, Домовик може і зовсім не розвиватися, живучи по тисячі років.

Міф №2: Домові це темні сутності. Домові часто шумлять, можуть розкидати речі по будинку і навіть ховати щось, однак це не робить з них темних сутностей. Будинкові – добрі духи, їх головне завдання – захищати людей від посягань темних духів, у тому числі бісів і демонів.

Але іноді Домовик дійсно може стати «темним» і трапляється це з вини людини. Якщо люди не поважають свого Домовика, ображають його і всіляко намагаються вигнати, він може або піти, або обізлитися.

Розлючені Будинкові не дають спокійно жити на своїх територіях: шумлять, кусаються, ганяють домашніх тварин і підлаштовують нещасні випадки. У таких випадках необхідно домовлятися з домашнім духом і чистити його, або ж виганяти з дому.

Міф №3: Не в кожному будинку живе Домовик. Домовик є практично в кожному житловому будинку. Деколи в одній квартирі, особливо, якщо вона комунальна, живе не один, а кілька духів.

Щоб Домовик оселився в будинку не обов'язково спеціально його запрошувати. Він може прийти на власний розсуд. Нерідко Домові змінюються. Наприклад, якщо сім'я не цінувала доброго духа, він може образитися і піти в іншу сім'ю.

Тоді на зміну приходить більш строгий і озлоблений дух, який і виховає господарів, навчивши їх правильно поводитися з помічниками-духами.

Міф №4: Домового не потрібна їжа. Будинкові також як і будь-які істоти мають потребу в їжі. Саме тому так важливо періодично їх підгодовувати. Домашній дух з радістю приймає в якості частування кашу, молоко, булочки і солодкий чай.

Безумовно, сама їжа залишиться недоторканою, але Домовик забере з неї живу енергію, яку будь-яка людина вкладає в блюдо в процесі готування. Блюдо для Будинкового ставлять на загальний стіл, краще всього на ніч, так як парфуми не люблять їсти при живих людях.

Міф №5: Домовик за інтелектом схожий з дитиною. Нерідко до Домового ставляться як до дитини, а іноді навіть як до собаки. Насправді ж вони мають гарний інтелект, розуміють, що відбувається навколо, можуть відрізняти хороших людей від поганих, і навіть розбираються у сучасній техніці.

Категорично не можна звертатися з духом, як з собакою, наказувати йому. Кожен Домовик має свій, особливий характер. Якщо вам попадеться свавільний дух, поводитися з ним потрібно з особливою повагою.

Міф №6: Домовик це старий. У традиційному російському фольклорі Домових зображують старенькими дідусями маленького росту. Але в реальності Домовик може мати будь-який вік, вид і навіть стать. Серед Домових нерідко зустрічаються Домовики – духи жіночої статі.

Домовик – важлива частина будинку. Він володіє колосальною силою, і в певний життєвий період може навіть вберегти від смерті. Однак щоб він був прихильним до вас, з ним необхідно шанобливо розмовляти, не забувати балувати подарунками і частуванням.

Будинок, в якому домочадці, домашні тварини і духи ладнають – завжди наповнений позитивною щасливою енергією.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь