В Археологічному парку Помпеї та в Музеї церковної спадщини у Вільнюсі з’явились аудіогіди українською

В Археологічному парку Помпеї та в Музеї церковної спадщини у Вільнюсі з'явились аудіогіди українською 04.12.2024 11:32 Укрінформ В Археологічному парку Помпеї та в Музеї церковної спадщини у Вільнюсі запрацювали аудіогіди українською мовою.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомила дружина Президента Олена Зеленська.

"Пам’ятник цілому місту й жителям, які загинули разом із ним. Археологічний парк Помпеї (там, де було давньоримське місто, що його знищило виверження вулкана в 79 році н. е.) не той музей, який асоціюється зі словом "розвага". Бо це про загибель людей, хоч як давно вони жили", – зазначила перша леді.

За її словами, Україні це особливо відгукується, бо "нині не сліпа природа, а зла людська воля Росії нищить у нас цілі міста з людьми".

Відтепер в Археологічному парку Помпеї діє аудіогід українською – 94-й за ліком у проєкті з українізації світових пам’яток, який охопив уже 50 країн.

"Це не лише про зручність для українців за кордоном. Це ще й про повагу до нашої мови – мови країни, яка протистоїть знищенню щодня", – зауважила дружина Президента.

Як додала Зеленська, ще один аудіогід запрацював в іншій частині Європи – в іншій частині Європи – у Музеї церковної спадщини (Bažnytinio paveldo muziejus) у Вільнюсі.

"Хотілося б, щоб українські відвідувачі, як і я, із захопленням дізнались історію порятунку старовинних скарбів литовської церкви, які напередодні Другої світової війни були замуровані в стіні й віднайдені лише в 1980-х роках. Це ще один доказ: національна спадщина не гине, а повертається народам, які її цінують. І жодні війни не завадять збереженню культури та пам’яті. Тепер, коли Україна обороняє свої скарби – духовні та фізичні, – це дуже тішить і дає надію", – підкреслила перша леді.

Як повідомляв Укрінформ, у музеях Ватикану одночасно з’явилися вісім аудіогідів українською мовою.

Фото: facebook.com/olenazelenska.official

Литва Музей Зеленський Аудіогід Помпеї

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь