Всесвітній день охорони праці — відзначають 28 квітня

Найвищою соціальною цінністю є життя людини. А трудова її частина нерідко стикається з шкідливими і небезпечними умовами. Тому актуальними залишаються питання збереження здоров'я і життя працездатного населення. Важливу роль при цьому відіграє організація охорони праці, інформує Ukr.Media.

Свято сприяє залученню уваги до масштабних проблем, пов'язаних з нещасними випадками на робочих місцях та профзахворюваннями. Його мета — навчити всіх людей керувати професійними ризиками та сприяти вихованню культури фізичної праці.

Історія

Кожен з нас може познайомитися з цифрами про професійні захворювання і випадки, що призводять до смерті на виробництві. Вони для багатьох будуть шокуючими і змусять задуматися багато про що. За окремими даними та оцінками щороку гине в світі на робочих місцях від 5-ти до 6-ти тисяч осіб.

У 1989 році американські і канадські робітники вперше брали участь у дні пам'яті загиблих працівників. Цей захід був прообразом нинішнього заходу. З 2003 року свято стало відзначатися під існуючою нині назвою. А ініціатором його проведення стала МОП (Міжнародна організація праці).

Всі країни розробляють свої нормативні акти та закони, які регулюють питання безпеки праці. Обов'язком же розсудливих трудівників в офісі, на виробництві або в будь-якій сфері діяльності є суворе виконання всіх цих інструкцій, правил і норм, щоб уникнути отримання травм і ударів, каліцтв і смертей.

Традиції

Традиційно в цей день відбуваються на міжнародних майданчиках конференції, на яких озвучуються доповіді фахівців даної області діяльності. Щороку святкуванню присвячені різні теми. При цьому вислуховуються пропозиції щодо невирішених питань охорони праці і раціоналізації виробництв.

У трудових колективах проводяться лекції, організовуються перегляди тематичних відео. Співробітники діляться своїми корисними знаннями і досвідом. Виділяється час для практичних занять з використанням особистих засобів захисту. У містах до меморіалів загиблих робітників (шахтарів та інших професій) покладають квіти.

В аудиторіях навчальних закладах проводяться інформаційно-просвітницькі семінари з питань забезпечення безпеки. Виставкові зали пропонують познайомитися з історичними плакатами, стендами, присвяченими популяризації охоронних заходів. Проходять конкурси малюнка «Охорона праці очима дітей».

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь