У Національному музеї історії України відкриють виставку «Скарби Криму. Повернення»

У Національному музеї історії України відкриють виставку «Скарби Криму. Повернення» Фото 21.06.2024 12:37 Укрінформ У Скарбниці Національного музею історії України 5 липня розпочне роботу виставковий проєкт «Скарби Криму. Повернення».

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики, передає Укрінформ.

Виставка «Скарби Криму. Повернення» у Національному музеї історії України / Фото: old.nmiu.org

"Експозиція фактично стане постійною у стінах музею та триватиме до остаточної деокупації Криму, після чого колекцію планують перемістити на територію півострова", – йдеться у повідомленні.

У міністерстві зазначають, що «Скарби Криму. Повернення» — це потужна перемога в боротьбі за культурну спадщину України, свідчення нашої тисячолітньої історії, що розкривається через культури багатьох народів, та утвердження верховенства права.

Як повідомлялося, у червні 2023 року Україна здобула перемогу в міжнародному правовому полі, коли Верховний суд Нідерландів підтвердив рішення судів попередніх інстанцій про повернення на Батьківщину 565 предметів з виставки «Крим: золото й таємниці Чорного моря», що експонувалися в Музеї Алларда Пірсона в Амстердамі. Це давньогрецькі, давньоримські, пізньоскіфські, сарматські, гунські й готські речі, знайдені впродовж 19-21 ст. під час археологічних досліджень Криму.

Артефакти, відомі як «скіфське золото», повернулися в Україну після майже 10-річної суперечки з Росією у листопаді 2023 року.

Деокупація Крим Виставка Музей історії України

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь