Заповідник «Більськ» цьогоріч проведе 10 експедицій для дослідження пам’яток Сумщини 08.04.2025 13:19 Укрінформ Історико-культурний заповідник «Більськ» цьогоріч дослідить пам’ятки Більського мікрорегіону не лише на Полтавщині, а й на Сумщині.
Про це у Фейсбуці повідомив Історико-культурний заповідник «Більськ», передає Укрінформ.
«Цього року плануємо дослідження пам’яток Більського мікрорегіону не лише в межах Полтавщини, а й Сумщини! Для цього ми запланували роботу 10 експедицій», – йдеться у повідомленні.
Також зазначається, що вже традиційно на теренах Полтавщини дослідження будуть проводитися: на Більському городищі; на курганному могильнику Скоробір; на поселенні епохи бронзи – скіфського часу Старий Кар’єр; на багатошаровому селищі Котельва II; на Котелевському городищі; на Глинському археологічному комплексі. У цьому році також розпочнуть розкопки на нововідкритому поселенні Геюсів Яр II.
На теренах Сумської області планують провести незначні за обсягами дослідження на городищі «Куземин» в урочищі Замкова Гора. Паралельно з цими роботами реалізують проєкт, який має на меті LIDAR-зйомку територій Більського археологічного комплексу.
Історико-культурний заповідник «Більськ» опікується охороною, збереженням і дослідженням об’єктів культурної спадщини території та округи Більського городища. Ідеться про понад сім тисяч гектарів землі та близько 70 пам’яток. До заповідника входять чотири пам'ятки археології національного значення: майдани «Великий Скоробір» і «Розрита Могила», Глинське городище – на Полтавщині та Більське городище – у межах Полтавської й Сумської областей. Саме городище є головним об'єктом заповідника.
Як повідомляв Укрінформ, у Більському городищі щороку знаходять сотні артефактів.
Фото: Історико-культурний заповідник "Більськ"
Археологи Наука Пам'ятка Сумщина Заповідник
Источник: www.ukrinform.ua