Чому у жовтні у людей скаче тиск і болить голова: винні гормони тривоги

В жовтні українців массово турбує погане самопочуття та високий артеріальний тиск. Інформатор вирішив вияснити, що відбувається, від чого це залежить і що з цим робити.

Справа в тому, що 5 жовтня Землю накрила потужна магнітна буря. Вона вже мала піти на спад, але за оновленим даним ця буря затяглася і її вплив триватиме 6, 7 та 8 жовтня. І лише 9 жовтня вона зміниться на невелике геомагнітне збурення 2 балів потужності. 

Магнітною бурею вважаються геомагнітні коливання силою від 5 балів і вище

Магнітною бурею вважаються геомагнітні коливання силою від 5 балів і вище

Під час магнітної бурі, особливо в період найбільшої активності, людина може відчути апатію, тривогу, дратівливість та невизначеність у прийнятті рішень. Вважається, що геомагнітні бурі мають найбільший вплив на метеочутливих людей, вагітних жінок і тих, у кого є хронічні захворювання.

У метеозалежних людей може збільшитися схильність до утворення тромбів, підвищити артеріальний тиск, порушити сон і посилити мігрень. Вони також можуть відчувати запаморочення, нудоту, біль у суглобах, втому, безсоння.

Що робити?

  • Зменшити фізичні та розумові навантаження
  • Підтримувати здоровий раціон харчування.
  • Приймати теплі трав’яні ванни.
  • Більше відпочивати та висипатися.
  • Пити більше чистої води.
  • Не вживати алкогольних напоїв та жирної їжі.
  • Уникати стресу та тривожних подій.
  • Перевірити вміст аптечки на наявність необхідних ліків.

Також не забуваємо про різкі перепади температур в цей період. У здорових людей адаптивні властивості організму до зміни погоди досить високі. Але за наявності хронічних захворювань атмосферні зміни можуть посилювати біль у суглобах, мігрені та впливати на тиск. 

Кардіологи підтверджують, що різкі зміни погоди – стрес для людини. Аби впоратися з ними, організм посилено виробляє гормони тривоги. Звідси й проблеми. Для зменшення негативного впливу спеціалісти радять підвищувати стресостійкість.

“Все, що приносить вам задоволення, заспокоює, викликає позитивні емоції. Це може бути їжа, спорт, якась діяльність, хобі, мандри, море, річка, озеро. Все це позитивно впливає на роботу наших адаптаційних механізмів”, – пояснив професор біофізики та медичної інформатики Інституту біології медицини КНУ Віктор Мартинюк.

Найбільш поширені ознаки метеочутливості:

  • Головний біль, мігрень, перепади тиску.

Що робити: більше відпочивайте, пийте воду,  приймайте розслаблюючі ванни, прикладайте до потилиці холодні компреси. Також можна зробити масаж голови і шиї і зайнятися дихальними практиками. В разі будь-яких різких змін поза межами індивідуальної норми тиску слід звернутися до лікаря.

  • Загострення алергії на холод.

Що робити: Слід максимально закривати тіло від холоду: надягайте рукавиці, шапку, шарф. Окрім того, обов’язково змащуйте шкіру захисним гіпоалергенним кремом.

  • Болі в суглобах, утруднення дихання.

Що робити: відпочивайте в зручному положенні, без зайвої потреби не рухайтеся, використовуйте маску на вулиці, щоб зігріти повітря перш, ніж воно потрапить в легені (це допоможе уникнути спазму). Крім того, варто додати до розкладу комфортні для вас заняття спортом: це може бути йога, пілатес, плавання, відвідування спортзалу тричі на тиждень тощо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Раніше Інформатор писав:

  • У жовтні дуже багато магнітних бурь: названо дати
  • Такого жовтня ще не було: прогноз на наступний місяць від Укргідрометцентру
  • Як пережити магнітні бурі: рецепти трав'яних настоянок та гарячих напоїв

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь