Лептоспіроз на Львівщині: скільки випадків хвороби, які симптоми інфекції та хто у зоні ризику

У Львівській області фіксується все більше випадків інфекції лептоспірозу. Ця небезпечна хвороба дуже схожа на грип, а у зоні ризику молоді люди з подряпинами на тілі. Збудником інфекції є гризуни, а саме  – їхня сеча та фекалії які потрапляють в організм через кров. Одним зі способів зараження виявилось купання у місцевих водоймах. Через подряпини інфекція потрапляє в організм, а в окремих випадках її прогрес спричиняє летальні випадки.

Як повідомляють львівські медики, у регіоні фіксується серйозний приріст хвороби до 42% у порівнянні з минулим 2022 роком, і вже є перший загиблий – 30-річний громадянин, який звернувся до медиків із важким перебігом хвороби й помер вже наступного дня по зверненні. Загалом зафіксовано 21 випадок інфекції лептоспірозу, але не у всіх діагноз підтвердився. 

Один з останніх випадків зафіксували саме на День Незалежності, 24 серпня: до лікарів звернувся 20-річний житель міста Дрогобич. У хлопця спостерігались дуже важкі симптоми, попередньо встановлено, що незадовго до хвороби він збирав ожину у лісі. 

Про спалах лептоспірозу говорити зарано, але географія хвороби розширюється

Як повідомляють медики, хворі є мешканцями Львівського, Яворівського, Стрийського, Дрогобицького, Самбірського, Золочівського, Червоноградського районів. Але наразі про спалах не йдеться. 

Випадки зараження лептоспірозом на Львівщині не можна назвати спалахом, адже офіційно підтверджено, що в одному місці – у річці Стрий – купались і заразились лише двоє осіб. Решта є мешканцями Стрия, Моршина, Ходорова, ближніх міст і сіл – пояснила завідувач четвертого діагностичного відділення Львівської обласної інфекційної лікарні Ірина Фесенко.

Інфекція поширюється через воду, а збудником є гризуни

Збудником інфекції лептоспірозу є гризуни. Фото: Alexas Fotos

Збудником інфекції лептоспірозу є гризуни. Фото: Alexas Fotos

Через серйозні підтоплення у Львівській області, які тривали у червні-липні 2023 року, багато річок вийшли зі своїх берегів й затопили прибережні території. Таким чином у ґрунт потрапило чимало інфекцій, тому гризуни почали розмножуватись значно швидше за норму. Саме їхня сеча та фекалії у воді чи на ґрунті, які потрапляють в організм через кров провокують появу хвороби лептоспірозу. 

Ризик зараження лептоспірозом, за словами медиків, найбільший саме влітку, у спеку. Хворіють ним дорослі, а от серед дітей поки не зафіксовано жодного випадку. 

У зоні ризику – люди з подряпинами на шкірі

Бактерії лептоспірозу потрапляють в організм через кров, тому люди, які мають тріщини, подряпини, чи рани на тілі не повинні купатися. Іншим способом зараження є слизові оболонки – очі, ніс, рот. Достатньо просто вдихнути краплину води з інфекцією. Хвороба не передається при цьому через дотик. Від людини до людини вона не поширюється.

Симптоми лептоспірозу: головний біль і не тільки

Симптоми перебігу хвороби нагадують грип чи ГРВІ. Серед них є такі як головний та м’язовий біль, лихоманка, почервоніння очей, діарея, висип на шкірі. Більш серйозні – ураження нирок, серцево-судинної системи, менінгіт, ураження печінки.

Людина може захворіти на лептоспіроз від 2 днів до 4 тижні після зараження. Перебіг хвороби також залежить від стану організму: чи є супутні хвороби, чи він ослаблений. 

Запорукою успішного лікування є вчасний похід до лікаря. 

Як не заразитися лептоспірозом

Щоб захиститися від лептоспірозу, слід дотримуватися таких правил:

  • Уникайте купання у водоймах зі “стоячою” водою, особливо у мілководних.
  • Не купайтеся, якщо на тілі є порізи, подряпини та рани.
  • Не використовуйте воду з відкритих водойм для пиття, а також миття овочів та фруктів.
  • Завжди мийте овочі і фрукти, які підняли у саду чи придбали на ринку.
  • Кип’ятіть воду та термічно обробляйте продукти тваринного походження.
  • Не ловіть рибу у заборонених місцях.
  • Дотримуйтесь особистої гігієни, мийте руки перед їжею, приймайте душ з милом, обробляйте дезінфекторами будь-які рани на тілі.
  • Не ходіть босоніж у заболочених місцях.
  • Під час робіт на полях, у заболоченій місцевості, на м’ясокомбінатах, під час догляду за хворими тваринами, на риболовлі використовуйте засоби захисту – рукавиці, гумові чоботи.
  • Уникайте контакту з гризунами, дикими та свійськими тваринами – джерелами інфекції.
  • Оберігайте продукти та воду від гризунів, особливо в умовах укриттів, не тримаючи їх відкритими.

Як лікувати лептоспіроз

Лікування лептоспірозу проводиться в умовах стаціонару. Для цього застосовуються антибіотики, протизапальні та симптоматичні препарати.

Важливо пам’ятати, що лептоспіроз – це небезпечне захворювання, яке може призвести до серйозних ускладнень і навіть смерті. Тому, щоб захиститися від нього, слід дотримуватися простих правил безпеки.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що серед переселенців на Львівщині зафіксували спалах кишкової інфекції. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • В МОЗ попередили українців не робити помилки. Кров людини не працює, як магніт на холодильнику
  • Туристичний бум у Карпатах: рекордні ціни, нове житло та шахраї
  • Петиція про "Постинор" набрала понад 25 тисяч необхідних голосів: чи розглянуть її в уряді

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь