Нова медична афера. Бійців дурять щодо ефективності апаратної реабілітації, – в МОЗ дали поради

МОЗ України закликало не використовувати Дарсонваль для будь-якого лікування. І це в той час, коли приватні медзаклади пропонують нібито ефективну реабілітацію за допомогою апаратного методу із використанням французського приладу. Інформатор розповість, чому не варто довіряти тим, хто хочете таким чином заробити.

Доведена неефективність 

В Міністерстві охорони здоров’я України визнали неефективним цей прилад для реабілітації військових та лікування пацієнтів. Адже цей напрямок не є доказовим, а сам прилад – не має нічого спільного з традиційною медициною. Його неефективність була доведена, повідомили у відомстві. 

Доказова реабілітація – БЕЗОПЛАТНА в Україні! 

Там також нагадали, що всі послуги з ДОКАЗОВОЇ реабілітації – безоплатні та повністю покриваються НСЗУ – Національною службою здоров’я України в рамках Програми медичних гарантій.

Міфи про апаратну реабілітацію 

Спеціалісти МОЗ з реабілітації підскреслили важливість застосування в її ході активних доказових методик – замість “чудодійних” апаратних методів. Останні обіцяють перетворити складний і тривалий процес відновлення пацієнта на відпочинок. Однак, на жаль, так це не працює. 

“Довкола нової системи реабілітації досі циркулює безліч міфів. Яскравим представником напряму є так званий Дарсонваль. Втім, вимушені вас розчарувати – з доказовою та традиційною медициною цей прилад не має нічого спільного! Науковий бік згаданого апарату шкутильгає на обидві ноги“, – наголосили медики.

Тим часом, є стаття від голландського Міністерства охорони здоровʼя, в якій науковці НЕ рекомендують використання цього приладу в медицині. Причина заборони – дослідження, що доводять його неефективність. 

Час – надважливий. Не втрачайте його! 

В МОЗ закликали пацієнтів, котрі потребують реабілітації, не зволікати із часом та не витрачати його не недоказову медицину. Адже у питаннях відновлення час – часто вирішальний фактор, що на ряду з методиками впливає на загальний результат. 

“Під час повномасштабної війни, розв’язаної Росією, ми не маємо права витрачати дорогоцінний час пацієнтів на неефективні, недоказові методи лікування та реабілітації”, – додали в МОЗ. 

В офіційних опублікованих згадках про Дарсонваль йдеться про те, що прилад НЕ рекомендований для використання в медицині!

В опублікованих офіційних згадках про Дарсонваль йдеться про те, що прилад НЕ рекомендований для використання в медицині!

На що не варто “вестися”

Сьогодні приватні медзаклади, як в Україні, так і за кордоном, пропонують застосування приладу:

  • для нейрореабілітації пацієнтів;
  • для лікування болю в м’язах та спині;
  • під час лікування невралгій та невриту;
  • для лікування грижі;
  • для лікування варикозу;
  • у разі розладів сну тощо.

Водночас такі структури як Міжнародна організація, що вивчає ефективність методів лікування за допомогою доказової медицини (Cochrane) та пошукова система з біомедичних досліджень, створена Наццентром біотехнологічної інформації (Pubmed) – нічого не знають про Дарсонваль. Нічого при прилад не чули і в Управліні з продовольства і медикаментів США (FDA) та в редакції видання Американської медичної асоціації (JAMA).

Довідка. Дарсонваль – це метод апаратної фізіотерапії, який за словами деяких “експертів” має якийсь “лікувальний” ефект. В основі його роботи лежить використання високочастотного змінного електричного струму. Він буцімто стимулює біоелектричні та біохімічні процеси в клітинах.

Автор винаходу – французький фізик J.A. d’Arsonval, на честь якого прилад і названо. Він створив його в 1891 році, однак так і не зміг пояснити, яким саме чином той діє на організм людини. 

Раніше Інформатор писав, що через війну інсульти можуть “помолодшати” на 10-15 років.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь