В МОЗ попередили українців не робити помилки: Кров людини не працює, як магніт на холодильнику

Лікарі закликали українців не орієнтуватись на шарлатанів від медицини. До останніх в Міністерстві охорони здоров’я віднесли тих практиків, які сповідують так звану магнітотерапію. Її ефективність для реабілітації в МОЗ заперечили, а у світі магнітотерапію визнали псевдонаукою. 

Тож, з посиланням на медичних експертів Інформатор розвінчує черговий міф про “чудодійний” реабілітаційний засіб – магнітотерапію.

“Якщо вам пропонують магнітотерапію замість доказової реабілітації та обіцяють швидке й просте відновлення, майте на увазі – цей неефективний апаратний метод ніколи не замінить активну реабілітацію, гарантовану державою”, – наголосили в МОЗ.

Як вас можуть пробувати обдурити 

Бажаючі заробити на ньому зазвичай пропонують за допомогою магніта: 

  • зменшити інтенсивність болю,
  • зупинити прогресування запальних процесів,
  • заспокоїти центральну нервову систему,
  • зміцнити стінки кровоносних судин,
  • зруйнувати жирові відкладення,
  • вивести з організму шлаки, токсини, зайву рідину.

Чому магніти не працюють 

Все дуже просто. В нашому організмі залізо в крові звʼязане з гемоглобіном і не є феромагнітним, тобто подібним до того, що тримає магніти на холодильнику. 

Більше того, вчені доводять, що якби кров була такою, то будь-яка процедура на кшталт магнітно-резонансної томографії несла б загрозу життю і здоров’ю.

В МОЗ заперечили ефективність магнітотерапії для реабілітації.

В МОЗ заперечили ефективність магнітотерапії для реабілітації.

Про що говорять дослідження

Крім того, магнітотерапія є науково недоведеною. Дослідження статичних магнітів показують їх неефективність при хронічних болях, остеоартриті та ревматоїдному артриті. Відповідні дані в 2022 році оприлюднив Національний центр додаткового та інтегративного здоров’я США – National Center for Complementary and Integrative Health (NCCIH).

Не в захваті від цього винаходу й Національний науковий фонд США – Center for Scalable and Integrated Nanomanufacturing (SINAM). Ще в 2002 році він визнав магнітну терапію “псевдонауковою”. Як результат – в Штатах продаж подібних магнітних пристроїв прирівнюють до шарлатанства.

Доказова реабілітація – БЕЗОПЛАТНА в Україні! 

Нагадаємо, всі послуги з доказової реабілітації – безоплатні та повністю покриваються НСЗУ – Національною службою здоров’я України в рамках Програми медичних гарантій.

Час – надважливий. Не втрачайте його! 

В МОЗ закликають пацієнтів, котрі потребують реабілітації, не зволікати із часом та не витрачати його на недоказову медицину. Адже у питаннях відновлення час – часто вирішальний фактор, що на ряду з методиками впливає на загальний результат. 

Довідка. Магнітотерапія – це псевдонаукова практика альтернативної медицини. Вона передбачає застосування слабкого статичного магнітного поля від постійного магніту, який накладається на тіло.

ВАЖЛИВО! Від цих методів слід відрізняти лікування електромагнітними полями, що використовується в сучасній доказовій медицині. Наприклад, транскраніальну магнітну стимуляцію.

Раніше Інформатор писав, що через війну інсульти можуть “помолодшати” на 10-15 років.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь