В Україні зафіксували спалах ГРВІ, COVID-19 та грипу: майже 120 тис хворих за тиждень

В Україні розпочався епідемічний сезон. Протягом тижня зареєстрували 119 063 випадки респіраторно-вірусних сезонних захворювань. Йдеться про ГРВІ, грип та COVID-19.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я України. Відомо, що 3150 осіб госпіталізували, з них 1776 – діти до 17 років.

Така кількість захворювань свідчить про те, що країна перебуває у межах епідеміологічного порогу. Відомо, що вона на 13,4% менша за аналогічний період минулого епідемічного сезону.

“Щороку в Україні реєструють близько 6 млн інфекційних захворювань, 98 % з яких припадає на грип та ГРВІ. За тяжкого перебігу грип може спричиняти небезпечні ускладнення – захворювання серця, нирок тощо. Найдієвіша профілактика грипу – щорічна вакцинація, яка є рекомендованою, однак не входить до переліку безоплатних вакцин. З початку жовтня в Україні доступні в аптеках дві вакцини – корейського та французького виробництва. Вони сертифіковані та пройшли державний контроль якості”, – наголосили у МОЗ.

У Центрі громадського здоров’я повідомили, що за минулий тиждень в Україні зафіксували 5 186 випадків захворювання на коронавірус. У МОЗ нагадали, що у нашій країні вакцинуватися проти COVID-19 можна двома препаратами – Janssen (виробник Johnson&Johnson) та Comirnaty (виробник Pfizer). Цих вакцин є 5 тисяч доз.

Сезон захворюваності грипом та ГРВІ: як вберегтися від хвороби

Лише у столиці за 40-й тиждень 2023 року було зареєстровано 9 519 випадків виникнення хвороб у пацієнтів, у тому числі COVID-19. Тижневий показник наразі нижчий епідемічного порогу у 2,5 раза. Він становить 322,4 людини на 100 тис. населення. 

Вакцинація проти грипу є найефективнішим способом захиститися. Крім того, варто часто мити руки з милом і водою. Це допоможе видалити віруси та бактерії, які можуть викликати зараження. До того ж варто уникати близького контакту з хворими людьми або дистанціюватись від неї, якщо хвороба точно присутня. 

Також не треба торкатися очей, носа та рота брудними руками. Провітрюване приміщення є також ефективним методом боротьби. Це допомагає нейтралізувати віруси та бактерії з повітря. Лікарі також радять їсти здорову та пити багато рідини, що сприятиме зміцненню імунітету від інфекції. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Українцям загрожує синдром розбитого серця. Хто в зоні ризику
  • Відразу в 24 країнах спалах холери: МОЗ розповів про стан з хворобою серед українців

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь