У Європі бум на яблучний оцет. Його рекламують з кожної праски, як панацею практично від усього: від зайвої ваги до проблем із травленням і стрибків цукру в крові. Остання модна фішка мармеладки або жувальні цукерки зі шматком яблучного оцту. Пости в соцмережах про його користь набирають мільйони переглядів.
Один із головних аппологетів вживання яблучного оцту Ерік Берг дієтолог зі США. Його ступінь – доктор хіропрактики (зцілення без ліків за допомогою тілесних впливів). Тобто – бездоказова медицина. Мириться з нею можна тільки в тому разі, якщо вона не шкодить здоров’ю і діє на користь як ефект плацебо.
Маркетологи одразу ж підхопили ідею додавати яблучний оцет до мармеладу і розтрубити про їхню надзвичайну користь для здоров’я і схуднення. Шкоди цукерки не завдадуть, користь під великим питанням. В українських дієтологів, знайомих з теоріями Берга, все це викликає величезне здивування.
За словами українського дієтолога та лікаря-гастроентеролоа Марти Лісевич, доказової бази щодо мифической користі яблучного оцту не існує. А дослідження, які є – дуже неякісні. Наприклад, дослідження з малою кількістю учасників, яке не може гарантувати, що у саме у вас не буде побічних ефектів. Також немає наукових доказів того, що яблучний оцет допомагає схуднути. Приймати його спеціально вранці або постійно жуючи цукерки безглуздо.
“Краще додайте яблучний оцет в салати для покращення смаку. Це також хороший інгредієнт для приготування риби”, – розповідає Марта.
Цього цілком достатньо для організму.
Що стосується склянки розведеного оцту перед сніданком, то з таким же успіхом ви можете випити води, видавивши туди для смаку трохи лимона. Ефект буде той самий.
“Починати свій ранок з якоїсь незрозумілої рідини – дурниці. Яблучний оцет може бути тільки у вашому салаті, якщо вам смачно”, – каже дієтолог. “А розведений у неправильній пропорції оцет буде подразнювати слизові оболонки і викликати опіки. Не забувайте про ряд побічних ефектів, такі як: біль в шлунку, нудота, блювота та діарея”.
Чи можна пити соду та олію
Також часте явище, коли при печїї люди використовують харчову соду для полегшення симптомів.
“Сода в помірних кількостях вам не нашкодить, проте при постійному використанні соди при печіі, чітко відслідкувати її дозу складно”, – пояснила лікар.
Категорично не можна соду вагітним жінкам та дітям. Печія є поширеним симптомом під час вагітності і деякі вдаються до народних методів, таких як, використання соди. Але це може ще більше посилити симптоми.
“Є деякі антациди (група медичних препаратів, що нейтралізують кислотність шлункового соку), які безпечні для вагітних жінок. Перед прийомом обов’язково зверніться до лікаря для правильного призначення ліків і дозування”, – розповіла Марта
Ця рекомендація стосується не тільки вагітних жінок. Вона стосується і жінок, і чоловіків, і дітей.
“Бікарбонат натрію (сода) знижує рівень соляної кислоти в шлунку, проте, якщо ви надмірно її вживаєте, це може призвести до ниркової недостатності“, – попередила Лісевич.
Пам’ятайте, що содова вода лише маскує більш серйозні захворювання. Причину основної проблеми слід обов’язково діагностувати та лікувати.
Також деякі дієтологи, на кшталт Берга, рекомендують пити вранці оливкову олію. Марта наголошує – оливкова олія, яблучний оцет і сода належать до здорових жирів, які ви можете включати у раціон, у свої страви, але ніяк не натщесерце та у чистому вигляді.
“Хоча деякі практики пропонують пити олію або топлене масло вранці, включення цих жирів у ваші страви буде кращим варіантом для вашого здоров’я”, – завершила лікар-гастроентеролог.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В МОЗ попередили українців не робити помилки. Кров людини не працює, як магніт на холодильнику
- Ваш вік бреше. Як визначити скільки реальних років вашому тілу – тест від вчених
- Якраз до Спаса. Чи можна яблуком чистити зуби. Розкриваємо секрети цього фрукта
- Огидна терапія! Медики знайшли паразитів, які піклуються про свою людину-господаря