У людей вкрадуть 50 годин сну на рік! Учені зрозуміли чому люди так погано сплять

Від температури повітря в кімнаті залежить якість сну. Найскладніше заснути влітку, коли стовпчик термометра не знижується навіть у нічний час. Але вихід є! Нове дослідження виявило найкращу температуру для гарного нічного сну.

Нове дослідження групи з 50 добровольців віком від 60 років показало, що оптимальний діапазон температури повітря для спокійного сну становить від 20° до 25°C. А коли температура піднімалася з 25° до 30°C, ефективність сну учасників впала на цілих 10 відсотків. До речі, попередні дослідження показали, що цих 10 відсотків ефективності сну достатньо, щоб погіршити роботу мозку, підвищити стрес, занепокоєння та втому, а також вплинути на контроль рівня цукру в крові наступного дня.

“Оскільки ми боремося з більш широкими наслідками зміни клімату, ми не повинні забувати про його потенційний вплив на таку фундаментальну річ, як сон”, – каже Амір Баніасаді, інженер та дослідник охорони здоров’я з Гарвардської медичної школи, який керував дослідженням.

Також історичні дані та довгострокові дослідження показують, що минулі підвищення температури істотно вплинули на характер сну, а подальше потепління призведе до порушення сну ще більшої кількості людей. Так, до 2099 року більш високі температури можуть скоротити близько 50 годин сну на людину на рік. І, звичайно, люди похилого віку є одними з найбільш вразливих до теплового стресу, як вдень, так і вночі.

“Хоча температура від 20 до 25 °C сприяє найбільш спокійному сну, дослідження виявило велику різницю між людьми, а це означає, що кожна людина має свій власний оптимальний діапазон температур для сну, який навіть може змінюватися з часом”, – каже Баніассаді.

Керівник дослідження пропонує оптимізувати сон, наприклад, покращити потік повітря та вибрати легкий одяг для сну.

“Наше дослідження підкреслює потенційний вплив зміни клімату на якість сну людей похилого віку”, – пишуть Баніасаді та його колеги у своїй статті, – “особливо людей з нижчим соціально-економічним статусом”

Тобто, люди, які живуть у соціальному житлі, та орендарі, які часто живуть у старих будівлях, погано ізольованих від спеки та холоду і вони також потребують коригування своїх будинків, щоб їм було комфортно, оскільки температура вдень та вночі у містах по всьому світу підвищується з кожним роком.

Це означає, що потрібно підвищити стандарти будівництва для нових будівель, кращої ізоляції існуючих жител та субсидій, щоб стимулювати використання сонячних батарей та дати кожному доступ до дешевої електроенергії.

“Перед обличчям зміни клімату ці дії є не просто превентивними заходами, а необхідною адаптацією для нашого здоров’я та благополуччя”, – говорить Баніассаді.

Раніше Інформатор писав:

  • Спека повертається. Найближчим часом світ може побити новий рекорд середньої температури — кліматологи
  • Гаряча трійка: спека у Києві встановила нові температурні рекорди
  • В Україні тяжкохворі пацієнти безкоштовно отримуватимуть таблетки Морфіну
  • Чи можна заощадити бензин, якщо вимкнути кондиціонер у машині? Відповідь досвідченного автомехініка вас здивує
  • Чому важливо приймати таблетки для нормалізації тиску

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь