Боротьба з корупцією в Україні має продовжитись заради її перемоги над росією. Зараз українці агресивно борються з корупційними проявами, що важливо для їх європейських устремлінь та подальшої допомоги країн Заходу. Але слід надійно захистити від корупції економіку держави, без чого боротися з росією буде складно.
Про те, що Києву слід продовжити викорінювати корупцію в Україні повідомив речник Держдепу США Метью Міллер. Він додав, що американці уважно слідкують за цими процесами та вимагатимуть їх продовження.
Міллер схарактеризував антикорупцію боротьбу, як запоруку успіху України у двох напрямках. Йдеться про подальшу підтримку Києва країнами Заходу, а також те, що Україна прагне отримати членство Євросоюзу.
Це зображують як щось, що Україна має зробити, щоб заручитися підтримкою західних союзників і зрештою реалізувати свої європейські прагнення, стати членом ЄС, – підкреслив Міллер.
Речник Держдепу США акцентував на тому, що росіяни завжди залишатимуться сусідами України, тому без сильної економіки, яка здатна підтримувати сектор безпеки, боротися з рф буде складно. Міллер підкреслив, що без викорінення корупції у сфері економіки досягти успіху стане неможливим, про що держсекретар США Ентоні Блінкен вже говорив президенту Володимиру Зеленському.
Вони будуть сусідами з росією завжди. Їм потрібна економіка, яка може підтримувати апарат безпеки, щоб стримувати російську агресію в майбутньому. І вони не зможуть цього зробити, якщо корупція буде широко поширена в різних секторах економіки, – додав він.
Держдеп США критикує Конгрес за відсутність фінпідтримки України
Державний департамент США критикує Конгрес за те, що він не прийняв фінансування допомоги Україні. Для адміністрації США цей факт є великим розчаруванням.
Я хотів би повторити розчарування президента тим, що, попри тривалу і сильну двопартійну підтримку України, коли вона бореться з вторгненням росії, резолюція, яку Конгрес прийняв у суботу, не містить вкрай необхідної підтримки, – повідомив речник Держдепу Метью Міллер.
Міллер додав, що хоча у США є можливість продовжувати підтримувати здатність України захищати себе у найближчій перспективі, все ж американці вже вичерпали значну частину наявного фінансування допомоги у сфері безпеки. США, як і раніше, зможуть відправляти обладнання зі своїх власних запасів, але фінансування через Ініціативу сприяння безпеці Україні та систему іноземних військових продажів закінчиться.
Якщо ми дозволимо таким авторитарним діячам, як президент путін, робити з іншими суверенними країнами все, що завгодно, тоді весь статут ООН буде нівельовано, і ми отримаємо світ, де така агресія може статися будь-де та будь-коли, – заявив Міллер.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Пентагон має фінансування для України у сумі $5,2 млрд. Цих коштів не вистачить надовго.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Конгрес не затвердив допомогу Україні: що таке “шатдаун” та якими були основні моменти голосування за тимчасовий бюджет США
- Байден підписав закон про тимчасовий бюджет для уряду США без підтримки України
- Палата представників США схвалила виділення 300 млн доларів для України