Через вето Угорщини Україні не надали 500 мільйонів євро на зброю

Міністри закордонних справ європейських держав під час неформальної зустрічі в Толедо (Іспанія) не дійшли згоди щодо виділення Україні восьмого траншу у розмірі 500 мільйонів євро з Європейського фонду миру для фінансування військових потреб. Все через позицію Угорщини. Країна наклала на рішення вето. 

Про це заявив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель, повідомляє “Європейська правда”. На зустрічі, що відбулася сьогодні, 31 серпня, обговорювалося фінансування України на сумму 20 мільярдів євро на наступні 4 роки.

Так, Боррель заявив, що голови МЗС європейських країн демонструють рішучість і надалі підтримувати нашу державу. Вони робитимуть це настільки довго, наскільки це буде потрібно.

Однак Угорщина блокує європейські ініціативи щодо України. Боррель висловив жаль з цього приводу. Він хоче, щоб восьмий транш для нас розблокували якнайшвидше.

“Я сподіваюсь, ми будемо у змозі розблокувати його (транш для України – ред.) у наступні тижні. Але це проблема, яку все ще потрібно вирішити”, – зазначив Боррель.

Угорщина блокує виділення грошей Україні: в чому причина

Відносини між Києвом та Будапештом є досить напруженими вже багато років. Періодично вони загострюються сильніше, періодично наступає розрядка. Це тягнеться ще з часів після Майдану, коли за каденції Порошенка було прийнято скандальний мовний закон, який не сподобавця угорцям через загрозу для функціонування угорських школ.

Наразі ж причина для чергового демаршу Будапешту більш прозаїчна: в травні поточного року НАЗК внесло угорський OTP Bank у список компаній-спонсорів агресії проти України. Угорці, в свою чергу, вимагають від Києва відкликати це рішення, погрожуючи подальшим блокуванням виділення нам життєво необхідних коштів. Поки що жодна зі сторін не хоче поступатися. Втім, скоріше за все, в результаті буде знайдений якийсь компроміс і гроші нам все ж таки дадуть.

Зазначимо, що регулярні конфлікти з Угорщиною викликають роздратування та нерозуміння в Україні. Багато хто вважає уряд Орбана проросійським, але це не зовсім так. Він, скоріше, є дуже “проугорським” та євроскептичним, а сам Віктор Орбан є публічним голосом консервативних та ізоляціоністських європейських еліт. Також не слід забувати, що Угорщина прийняла до кількох сотень наших біженців, в країні активно діють громадські організації, що допомогають Україні, і саме через угорську територію йде основний транзитний маршрут, за яким Києву передається зброя та боєприпаси.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Не пропрацював і дня, а вже втрапив в скандал: як посол в Угорщині Шандор "послав" громади
  • Угорщина намагається перезавантажити відносини з Україною, щоб уникнути повної ізоляції – Bloomberg
  • ЄС відправить Україні мільйон снарядів для артилерії – Боррель

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь