“ЧОРНИЙ ЮРИСТ” НАРДЕПА ГРАНОВСЬКОГО: ЩО ВІДОМО ПРО ЧОЛОВІКА СКАНДАЛЬНОЇ СУДДІ МАРИНИ БАРСУК, ПОВ’ЯЗАНОЇ З ОЛІГАРХОМ ПАВЛОМ ФУКСОМ

Марина Барсук має чоловіка, який виявився не менш цікавим персонажем зі шлейфом кримінальних зв`язків.

Ми вже розповідали вам про нечуване багатство та тісні зв’язки з олігархами Фуксом та Коломойським судді Північного апеляційного суду Марини Барсук. Нині служителька Феміди прагне очолити цей суд, щоб ще ефективніше “працювати на благо держави”.

Не менш цікавою є і історія чоловіка Барсук – досить відомого столичного адвоката Віктора Барсука. У своєму житті подвигів він зробив чимало – і всі вони приносили йому хай і сумнівну славу, але однозначно золоту монету. Особливо активно заробляти капітали Барсук став уже за Петра Порошенка, коли почав працювати як «чорний юрист» на відомого Олександра Грановського, який «дивиться» від Петра Порошенка за всією юридичною сферою і зв’язкового по судах.

Громадянин Грановський, який формально є нардепом, у Раді всю каденцію з’являвся зрідка і хіба що у їдальні. Численні таємні зустрічі, на яких вирішувалися питання державної важливості, він проводив переважно у дорогих київських ресторанах, через що за п’ять депутатських років суттєво додав у вазі. Не так політично, як фізично, але що вдієш, така робота. Після того, як Грановський вирішував питання базово, технічну частину справи він передавав Барсуку – а той уже займався практичною частиною справи. За допомогою власників адвокатського об’єднання «EQUITY» (раніше «FCLEX») Віктора Барсука та Олега Малиневського Грановський вплутався у численні юридичні війни та більшу частину з них виграв. Справа тут, звичайно, скоріше не у високій компетентності юристів, а в тому, що Порошенко з Грановським мали ручні судді, проте факт залишається фактом – саме Барсук із товаришем готували всі документи для брудних справ попередньої влади.

Так, компанія «EQUITY» три роки тому захищала інтереси ТОВ «Трейд Коммодіті» у Вищому господарському суді України. Пам’ятаєте суперечку з тендерів на постачання палива для «Укрзалізниці», що прогриміла на всю Україну, на суму близько 162 млн. грн? Гроші, по суті, були вкрадені у держави, але Барсук домігся в суді розблокування закупівель на користь «ТК». А вже 2017 року Національне антикорупційне бюро затримало заступника міністра оборони Ігоря Павловського за розтрату півтори сотні мільйонів на закупівлі палива – якраз у співпраці з «ТК».

На пресконференції після арешту Павловського «Трейд Коммодіті» намагалося відмитися від скандалу вустами Андрія Адамовського та Володимира Трофименка. Перший є бізнес-партнером Грановського, з яким вони разом віджимали у 2014 році ТРЦ Sky Mall. Юридичну підтримку їм забезпечували саме Барсук та Довбенко.

Завдяки виборчому правосуддю НАБУ та його лояльності до людей Порошенка, цапом-відбувайлом зробили Павловського – а від пов’язаного з Грановським «ТК» відв’язалися швидко. Цікаво, що Трофименко започаткував будівельну компанію «Нест», діяльність якої теж веде вгадайте якась адвокатська група? Правильно – «EQUITY».

Барсук та його товариш Малиневський використовують рейдерські схеми ведення справ: за принципом «каруселі» закидають той самий суд поруч однакових позовів, щоб зрештою позивач зміг обрати заздалегідь підкупленого суддю, який і виносить правильне рішення.

За такою схемою вони вкрали у естонського інвестора SkyMall, а пізніше. столичний бізнес-центр “Горизонт-Парк” – у великого українського банку з італійським капіталом. Підроблені рішення суду «чорні юристи» використали, щоб визнати недійсним договір купівлі-продажу бізнес-центру та отримати його до рук абсолютно задарма. Банк двічі відбивав атаки рейдерів, які, використовуючи приватного нотаріуса та підроблені рішення судів, двічі перереєстрували спірне майно.

Але однією з найскандальніших справ, які вів Барсук, було представлення інтересів Романа Насірова, якого обвинувачують у крадіжці у держави понад два мільярди гривень. Він особисто супроводжував ноші з непритомним Насіровим у Феофанії, а потім бився за нього у Солом’янському суді. Народний депутат Сергій Лещенко публічно звинуватив Грановського у тому, що найвище керівництво держави руками Грановського виводить з-під удару Насірова. «За моєю інформацією, до схеми стосується Олександр Грановський. Він є автором цього сценарію, а центр його управління перебуває в Адміністрації Президента», – заявив Лещенко. ЗМІ писали про те, що юристи готували правовий бліцкриг у найкращих традиціях юридичного рейдерства. Продумано було абсолютно все, аж до кольору ковдри, в яку замотували немічного Насірова.

Гроші для Віктора Барсука не пахнуть. Тому він захищав у суді і птахофабрику «Гаврилівські курчата», що відзначилася в ряді гучних справ. Нагадаємо, ГПУ провела безліч обшуків і затримала власників агрохолдингу Марину та Євгена Сігалов за звинуваченням у облаштуванні величезного пташиного могильника на Київщині. Про екологічну катастрофу мешканці самої Гаврилівки та навколишніх сіл буквально кричали, але це довго було нікому нецікаво. Птахофабрику звинуватили у заподіянні збитків на суму понад двісті мільйонів, було відкрито й кримінальну справу. Але зрештою «EQUITY» добилася того, щоб Сігалов випустили під заставу.

Крім того, Барсу захищав скандального мера Одеси Геннадія Труханова, якого звинувачують у крадіжці майже сотні мільйонів гривень на схемі купівлі заводу «Краян».

Також юристи компанії Барсука захищали близького товариша Грановського Сергія Березенка, який у 2015 році був кандидатом у народні депутати від БПП на 205 окрузі у Чернігові.

Більше того, цінність Грановського для Барсука настільки висока, що заради нього юрист готовий навіть «кинути» своїх клієнтів. Найвідоміших випадків два. Перший пов’язаний із власником групи «АІС» Дмитром Святашем.

При цьому Грановський та Барсук можуть і «кинути» клієнта. Як у випадку із народним депутатом від групи «Відродження» Дмитром Святашем, власником групи компаній «Автоінвестбуд». У 2018 році Барсук представляв інтереси «АІС» і за улюбленою схемою подав у підконтрольний Грановському суд одразу купу позовів. А далі все просто – Грановський вирішив віджати успішний бізнес та дав команду, щоб «АІС» суд програла. Барсук втратив клієнта, зате неабияк набив кишені. За таким же принципом програло одразу низка судів ПАТ «Автокраз», що увійшла до орбіти інтересів Грановського.

Сам дивиться» Порошенко, втім, не раз намагався відхреститися і від Малиневського, і від Барсука. Ось тільки журналісти програми «Схеми» відзняли його зустріч із «чорними юристами» в одному із столичних ресторанів.

Ще одне журналістське розслідування виявило, що Грановський через Барсука та його людей ховає від декларування десяток елітних авто. Так, єдина зареєстрована на самого Ґранівському машина – «Тойота Ленд Крузер-200» – раніше належала громадянці Віті Афоніній, дружині В’ячеслава Афоніна, який працював в одній із фірм Барсука. На нього також записано “Мерседес Віто” – авто супроводу Грановського. Сам Афонін, до речі, бідний як церковна миша.

“Ауді А8”, на якій частенько їздить Грановський, записана на Олену Барсук, яка теж працювала у компанії нашого героя. Ще одна «Ауда» формально належить Віктору Потієнку, про якого є згадка у декларації дружини Віктора Барсука Анжеліки Лабунської. Він заплатив Барсукам мільйон гривень за відчуження рухомого майна – того ж автомобіля “Ауді”, купленого у юриста. Щоправда, заробив він за п’ять років нещасні 20 тис грн, тож незрозуміло, звідки гроші.

Так само розкидані по друзям і колегам Барсука ще кілька авто Грановського – “Тойота Ленд Крузер-200”, “Мерседес” S600 і так далі.

Когда украинцы голосовали за обещание отменить неприкасаемость депутатов, немногие вменяемые люди этой страны пытались указать на другую, гораздо более неприкасаемую и многочисленную касту в Украине – судей.

Судьи, кроме куда более сложного и запутанного механизма привлечения к ответственности, который имели и имеют депутаты, пользуются еще целым рядом возможностей защитить себя от любых разоблачений и попыток хоть как-то привлечь их к ответственности. Как это работает, ярко демонстрирует пример судьи Северного апелляционного хозяйственного суда Марины Анатольевны Барсук.

Подоплека дела следующая. В 2021 году в ряде СМИ вышел сюжет о том, как она в компании своего мужа, адвоката Виктора Барсука, появилась на вечеринке в честь дня рождения Павла Фукса. Хотя само по себе появление судьи на приватной вечеринке такого одиозного персонажа уже должно было бы вызвать расследование со стороны правоохранителей и Высшего совета правосудия, ситуация усугублялась тем, что на рассмотрении судьи Барсук в то время находилось несколько дел, связанных с Полтавским горно-обогатительным комбинатом, среди владельцев которого значилась и фамилия Фукса. Более того, муж судьи, адвокат Виктор Барсук, представлял в этих делах интересы Павла Фукса и группы россиян, которые вместе с Фуксом осуществляли рейдерскую атаку на Полтавский ГОК.

Судья Марина Барсук требует посадить журналистов, показавших ее визит на вечеринку к Павлу Фуксу

Кроме того, в указанном сюжете упоминалось также о том, что Виктор Барсук входит в группу адвокатов, обслуживающих интересы Игоря Коломойского, а значительная часть дел, в которых он задействован в качестве адвоката, рассматривается не просто в Северном хозяйственном апелляционном суде, а несколько из них рассматривает судья Марина Барсук.

Реакция от Высшего совета правосудия последовала. Но совсем не такая, как ожидали журналисты. Против авторов сюжета было возбуждено уголовное производство №42022000000000004 по статье 376 УК – «Вмешательство в деятельность судебных органов». Его возбудил Офис генерального прокурора в ответ на жалобу судьи Марины Барсук на сюжет о ее посещении вечеринки, организованной фигурантом дела, которое она вела.

Судья Марина Барсук требует посадить журналистов, показавших ее визит на вечеринку к Павлу Фуксу

Кто не понял – уголовное дело было возбуждено не в отношении Марины Барсук, а в отношении журналистов, которые засняли ее гулянку в компании фигуранта дела, которое находилось на рассмотрении Марины Барсук.

Формальной причиной послужило обращение самой Марины Барсук в Высший совет правосудия с жалобой на действия журналистов. Жалобу Высший совет правосудия принял к рассмотрению и оперативно рассмотрел, результатом чего стало обращение в ОГПУ с требованием возбудить уголовное дело в отношении журналистов.

Судья Марина Барсук требует посадить журналистов, показавших ее визит на вечеринку к Павлу Фуксу

Что касается самой Марины Барсук, то ни сам сюжет, ни жалоба никоим образом не отразились на ее карьере. Более того, она претендует на должность главы Северного апелляционного хозяйственного суда.

Один из адвокатов, давших комментарии журналистам, и выступающий на стороне оппонентов Павла Фукса, был лишен права заниматься профессиональной деятельностью, а все попытки оспорить это решение были отвергнуты судами. Что касается самого уголовного дела, то оно пока находится в стадии расследования, но сам факт его возбуждения – весьма прозрачный намек другим желающим исследовать жизнь судьи Марины Барсук и ее связи с фигурантами тех дел, к которым имеет отношение она сама или же ее муж, адвокат Виктор Барсук.

Что касается дел, касающихся Полтавского ГОКа, то они пока «поставлены на паузу» – в большинстве упоминаемых и в сюжете журналистов, и в жалобе Марины Барсук дел рассмотрение по сути отложено «в связи с военным положением».

Если вернуться к персоне самой судьи Марины Барсук, то оказывается, что она весьма обеспеченная особа – по крайней мере, так следует из ее декларации. Семья владеет неплохим автопарком, состоящим из автомобилей исключительно представительского класса, коллекцией недвижимости, среди которых имеется квартира в Лондоне, в которой проживает сын Марины Барсук. Совпадение это или нет, но там же, в Лондоне, живет и подсанкционный Павел Фукс.

Судья Марина Барсук требует посадить журналистов, показавших ее визит на вечеринку к Павлу Фуксу

Впрочем, с декларацией Марины Анатольевны Барсук можно ознакомиться самостоятельно, перейдя по этой ссылке. А мы же вернемся к началу материала – к неприкасаемости. Помните, как радовался пипл так называемой «отмене» депутатского иммунитета, которая, по сути, была чистым очковтирательством? Но когда народу напоминали о судьях, которые обладают не просто иммунитетом, а еще и рычагами воздействия на тех, кто посягнул на этот иммунитет, все отмахивались – мол, «отменят депутатскую неприкосновенность, заживем по-новому».

А в то же самое время судьи, пользуясь своим глубоким знанием законодательства, судебной и правовой системы, а, самое главное, – механизмов и рычагов этой системы, потихоньку решали свои вопросы. Которые, в основном, состояли в обеспечении своего собственного материального положения путем принятия нужных заказчику решений. Для того, чтобы в этом убедиться, достаточно посмотреть декларации некоторых из них. А для тех же, кто слишком пристально смотрит в эти декларации и смеет говорить о том ужасающем уровне коррупции, который захлестнул страну вообще и судебную систему в частности, всегда найдется статья в Уголовном кодексе и послушный ОГПУ, готовый эту статью применить.

Яркий пример этому – судья Северного апелляционного хозяйственного суда Марина Анатольевна Барсук, которая его вскоре возглавит. Или кто-то в этом сомневается? А журналисты, посмевшие указать на очевидные вещи, – сядут. Дабы другим неповадно было.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь