Генерал Тарнавський: ЗСУ знаходяться між першою і другою лініями оборони

Командувач оперативно-стратегічного угрупування військ “Таврія” та бригадний генерал Олександр Тарнавський повідомив про успіхи ЗСУ під час контрнаступальної кампанії. Він розповів, що основна лінія оборони російських військ здолана.

Про це йдеться у матеріалі The Guardian.

“Зараз ми знаходимося між першою і другою лініями оборони, завершуємо знищення підрозділів противника, що забезпечують прикриття відходу російських військ за другу лінію оборони”, – каже Тарнавський.

За його словами, раніше російські війська на півдні стояли і чекали на українську армію, відстрілюючи техніку снарядами і дронами. Тепер бар’єр подолано та росія зазнає поразки.

Самовпевненість росіян

“На мою думку, росіяни вважали, що українці не пройдуть цю лінію оборони. Готувалися більше року. Як тільки там з’являлася якась техніка, вони відразу ж починали її обстрілювати і знищувати. Тому розмінування проводилося тільки піхотою і тільки вночі”, – наголосив він.

Тарнавський переконаний, що раніше російські загарбники витратили 60% свого часу і ресурсів на спорудження фортифікацій першої лінії оборони і тільки по 20% – на будівництво другої і третьої ліній. У Кремлі не очікували, що українцям вдасться взагалі прорвати першу лінію. 

На зараз окупанти змушені вдаватися до маневрів. А ЗСУ повернули після розмінування на поле бою свої танки та іншу бронетехніку.

Складнощі під час контрнаступу Збройних сил України

“Противник підтягує резерви не тільки з України, а й з росії. Але рано чи пізно у росіян закінчаться всі кращі солдати. Це дасть нам стимул атакувати більше і швидше. У нас все попереду. Коли ми почали контрнаступ, ми витратили більше часу, ніж очікували, на розмінування територій”, – розповідає Тарнавський.

За висловлюванням командувача ОСГ військ “Таврія” не обходиться і без інших складнощів. Тарнавський каже, що евакуація поранених українських захисників була ускладнена. Адже це стримували у темпах контрнаступу ЗСУ у цілому.

“Чим ближче до перемоги, тим складніше. Чому? Тому що, на жаль, ми втрачаємо найсильніших і найкращих. Тож тепер нам належить сконцентруватися на певних областях і довести справу до кінця. Як би нам усім не було важко”, – додав він.

Генерал також пояснив, що між першою і другою лінією захисту дуже велика різниця. Зокрема, друга лінія побудована не так добре. ЗСУ вже можуть використовувати техніку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Загинуло подружжя: росіяни обстріляли багатоповерхівку у Вугледарі Донецької області – вижила лише донька
  • У Повітряних силах назвали ключові можливості ракет AMRAAM, які для України замовив Пентагон
  • Снарядний голод у ЗСУ: українці мають вдесятеро менше боєприпасів, ніж рф – CBS News
  • Боротьба з авіацією рф, захист критичної та припортової інфраструктури: Ігнат розповів, як Україна використовуватиме F-16

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь