НАБУ та САП підозрюють ексдиректора ДК “Укрспецекспорт” і сина експершого заступника секретаря РНБО в завдаванні державі збитків на 13 мільйонів гривень. Слідчі встановили, що підозрювані створили схему з договорами в яких купівля-продаж здійснюється за набагато вищими цінами, аніж є насправді. Для прикриття виведення коштів використовували офшори.
Про це повідомляє пресслужба НАБУ. Детективи повідомили, що чиновники зловживали своїм службовим становищем. За даними з відкритих джерел, ідеться про сина колишнього першого заступника секретаря РНБО Ігоря Гладковського та Павла Букіна, який раніше очолював “Укрспецекспорт”.
За даними слідства, колишній керівник ДК “Укрспецекспорт” уклав договір із компанією, якою володів син експершого заступника секретаря РНБО на купівлю бортового радіоелектронного обладнання за завищеними у 7 разів цінами – близько 450 тисяч доларів.
“Після сплати держкомпанією передбаченої договором суми, співучасники схеми розпорядились отриманими у результаті завищення цін коштами на власний розсуд, а частина з них, орієнтовно 170 тисяч доларів, була передана сину експершого заступника секретаря РНБО”, – розповіли правоохоронці.
Вони зазначили, що під час здійснення проводки грошей, екскерівник ДК “Укрспецекспорт” конспірувався, аби приховати власну участь у незаконних діях. Він також радив залучати компанії з іноземних юрисдикцій, щоб унеможливити розкриття злочину. Однак слідчі змогли зробити запити до ОАЕ та Особливого адміністративного району КНР Гонконг, де їм надали інформацію, яка розкрила реальну вартість поставлених товарів, а також роль та участь відповідних іноземних компаній та їх посадовців.
Як виглядає схема
В НАБУ доповіли, що зараз чиновники перебувають за межами України, але їм повідомили про підозру у порядку ст. 135 КПК (здійснення виклику в кримінальному провадженні). Що цікаво, саму справу детективи розпочали через журналістське розслідування. Також було повідомлено, що син експершого заступника секретаря РНБО є учасником ще одного провадження щодо одержання 950 тисяч грн хабаря за вплив на ухвалення рішення керівником ДК “Укрспецекспорт”.
Корупція в Україні
Нещодавно кожному українцю став знову доступний Реєстр корупціонерів. Також в ньому відбулись певні зміни. Стало відомо, що за 9 місяців 2023 року до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, було внесено 4294 справи. Загалом за 2021 рік було додано 6850 справ, за 2022 рік – 2708 корупційних справ. У реєстрі є інформація про 46 800 корупціонерів.
Також не вщухають й справи по корупцію у військкоматах. 6 жовтня ДБР повідомило, що його працівники викрили схему видачі “білих квитків” для депутатів та їх родичів. Зазначається, що підозрювані працювали в Одеському районному територіальнім центрі комплектування та соціальної підтримки, де допомагали посадовцям уникнути мобілізації. Послуги коштували 12 тисяч доларів. За цю суму їм вигадували діагнози та готували відповідні документи щодо непридатності для військової служби. Це давало змогу їх безперешкодно знімати з військового обліку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В Україні знов відкрили Реєстр корупціонерів: чому люди до нього потрапляють та скільки внесено справ
- Мера Сум Лисенка, якого СБУ спіймала на хабарі, випустили під заставу: подробиці
- У Дніпрі спіймали на хабарі прокурора Федика, який обіцяв "відмазати" шахрая – подробиці від СБУ