Голова SaveФОП: Діяльність Гетьманцева схожа на диверсію

Діяльність голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетьманцева схожа на диверсію, а законопроект 8041, який посилює відповідальність для малих підприємців, зажене бізнес у тінь. Про це у коментарі “Інформатору” розповів голова руху за права підприємців SaveФОП Сергій Доротич.

Днями петиція з вимогою накласти вето на податковий законопроект 8041 набрала 25 тисяч підписів на сайті президента. Проте з відповіді президента Володимира Зеленського виходить, що вето не накладатиметься.

Коментуючи подальші перспективи запровадження норм законопроекту, ініціатор петиції Сергій Доротич заявив, що більшість ФОПів можуть піти в тінь, а голову комітету ВР, який розглядав законопроект, назвав “диверсантом, який виконав свою роботу”.

“Тому легше зараз усім піти в тінь, що в принципі більшість зараз із моїх колег і роблять, закривають свою діяльність, або буде вона формально вестись, або незареєстровано, але продавати будуть просто за готівку і в тіні. Хто від цього виграє, ну точно не виграє держава, точно не виграють споживачі. Програє держава, програє Україна. Ну що, “диверсант” Гетьманцев виконав свою роботу. Екс-помічник агента ФСБ-Сівковича добре зробив усе для знищення економічного потенціалу України. На мою думку, він усе зробив для того, щоби москалі перемогли”, – заявив Доротич.

Якими змінами не задоволені ФОПи 

Після початку повномасштабного вторгнення держава оголосила про податкову реформу. Замість ПДВ та податку на прибуток бізнесу встановили за бажанням ставку 2% від обороту, спростили облік, для малого бізнесу (I й II групи ФОПів) встановили добровільну сплату єдиного податку, скасували майже всі перевірки. Ці правила мали діяти, поки в країні триває воєнний стан, але з 1 липня 2023 року повернули довоєнну схему оподаткування:

  • скасували 2% єдиного податку для ФОП ІІІ групи і повернули до 5%,
  • повернули сплату єдиного податку для І та ІІ групи ФОПів,
  • повернули перевірки та штрафи за порушення, зокрема за невикористання РРО (касовий апарат).

 

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь