Як жив отець Онуфрій: журналістів пустили до резиденції у Лаврі, де настоятель УПЦ МП молився за росіян і купався у сауні – відео

До триповерхової резиденції митрополита московського патріархату Онуфрія (Ореста Березовського) журналістів “Схем” пустив архімандрит Авраамій – теперішній настоятель Києво-Печерської лаври. Сам він із дозволу заповідника користується лише однією кімнатою. Іншу територію будівлі хоче перетворити на  будинок для дітей-сиріт. А підвальний поверх із сауною вирішив опечатати. До резиденції раніше не впускали нікого стороннього, представники ЗМІ побували тут вперше.

Журналісти “Схем” пишуть, що, окрім приватних покоїв, побачили тут приміщення, в яких раніше відбувався священний синод Московського патріархату. Тут висів портрет московського попа Кирила та зачитували молитви за російських військовополонених.

Але особливого багатства зараз у цих покоях не побачиш: представники УПЦ (МП) вивезли з резиденції все, що могли. Тут вже немає ні меблів, ні ікон. Просторі митрополичі палати виглядають порожніми та необжитими. Попередні господарі навіть зняли та забрали зі собою освітлення.

Крім того, привертає увагу велика сауна, розташована у підвальному поверсі. Авраамій каже, що вона йому не потрібна. Адже розкіш не відповідає життю монаху та й загалом будь-якому духовнику. 

 

 

Важке виселення московського патріархату з Лаври

Воно проходило не один місяць і супроводжувалось постійними сутичками вірян і священників з поліцією. Попри рішення суду, представники московського патріархату вперто не впускали членів комісії Мінкульту у приміщення. А отці будували там барикади та зачинялись у кімнатах разом з якимись невідомими особами

Тепер у Верхній Лаврі проводять богослужіння українською, що раніше було заборонено. Архимандрит Авраамій, який перейшов до ПЦУ,  отримував погрози від попереднього намісника Лаври Павла. Але про свій вчинок він не жаліє та каже, що УПЦ МП – це не що інше, як осередок “руського міра”. І це не дивно. Адже, як писав Інформатор, митрополит Онуфрій має російський паспорт. І такі ж документи громадян рф мають ще понад 20 священників УПЦ МП. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Заповідник "Києво-Печерська Лавра" очолив військовий ЗСУ Максим Остапенко: що про нього відомо
  • Справа "Паші Мерседеса": суд подовжив дію обмежень, накладених на митрополита УПЦ МП
  • Пропагандистці з Лаври Кохановській оголосили підозру: що відомо про одіозну блогершу

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь