Житомирські “ділки” намагались продати двигуни до танків утричі дорожче: подробиці від Офісу генпрокурора

На Житомирщині знайшли склад із 80 двигунів для танків, які місцеві бізнесмени планували продати Міністерству оборони України за потрійною ціною. Після втручання силовиків та прокуратури, ці двигуни надійшли до ЗСУ безплатно. 

Про викриття схеми повідомляє пресслужба СБУ. 

“Служба безпеки спільно з Національною поліцією викрила українських бізнесменів, які намагалися продати партію танкових двигунів до ЗСУ за штучно завищеною вартістю. Представники одного з вітчизняних підприємств намагались реалізувати до Міноборони 80 агрегатів за ціною понад 77 млн грн. При цьому ринкова вартість цих двигунів становить майже 24 млн грн”, – йдеться у повідомленні. 

Правоохоронці своєчасно заблокували масштабну оборудку і запобігли розтраті бюджетних грошей в особливо великих розмірах. Організаторам схеми загрожує до 12 років в’язниці. 

Житомирські підприємці намагались продати двигуни до танків для ЗСУ утричі дорожче, але довелося віддати безплатно: подробиці від СБУ та офісу Генпрокурора 1

Слідчі знайшли підроблені документи 

Водночас в Офісі генпрокурора України інформують, що провели санкціонований обшук складського приміщення у Житомирі. Тут виявили та вилучили 80 двигунів до танків, зокрема до Т-72 та інше обладнання до військової техніки. Відкрили кримінальне та заарештували це майно. А пізніше передали Збройним Силам – безплатно. 

“Власники цього майна намагались довести його законне походження, надавши копії відповідних документів. Однак під час розслідування їх версію було спростовано. На виявлені двигуни та військове обладнання накладено арешт та передано на відповідальне зберігання до Державного підприємства Житомирський бронетанковий завод”, – повідомляє генпрокуратура. 

Житомирські підприємці намагались продати двигуни до танків для ЗСУ утричі дорожче, але довелося віддати безплатно: подробиці від СБУ та офісу Генпрокурора 2

Зважаючи на те, що на території України діє воєнний стан, прокуратура ініціювала процедуру примусового відчуження цього вилученого майна на користь Збройних Сил України. Відтак двигуни надійдуть до війська не за потрійною ціною, а безплатно. 

Корупція під час війни – це державна зрада? 

Президент України Володимир Зеленський вважає, що так. Він каже, що хоче максимально посилити покарання для тих, хто організовує незаконні схеми та наживається на війні у найважчі для України часи. Якщо Верховна Рада підтримає пропозицію Зеленського, то Служба безпеки України отримає значно більше повноважень. У Національному антикорупційному бюро від такої ідеї не у захваті. Партнери України наразі висловлюють обережні застереження про  ініціативу прирівняння корупції до держзради,але гучних заяв із цього приводу ще не було. 

Попри те мусимо визнати: на війні та біді наживається дуже багато чиновників та політиків. Зловживання на закупівлях для ЗСУ, завищені ціни на організацію бомбосховищ, хабарі в ТЦК – все це гірка реальність сьогодення. І зрозуміло, що із цим треба щось робити. Проєкт Зеленського вже зареєстрували у Верховній раді України. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Процес пішов: у Польщі вже ремонтують танки Leopard для ЗСУ – подробиці
  • Греція може передати Україні танки Leopard: скільки саме та чому
  • Концерн Rheinmetall може побудувати танковий завод в Україні. Планують випускати 400 машин на рік

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь