Крим втратив особливий статус – тепер він як Запоріжжя чи Херсонщина, – посол Британії Сіммонс

Після 24 лютого 2022 року так званий “спеціальний статус”, який міжнародна спільнота надала Криму в контексті порушення територіальної цілісності України росією, був втрачений. Тепер питання деокупації Києвом півострова стоїть для світу в одному ряді з визволенням Донецька, Луганська та інших територій.

Про це в інтервʼю BBC напередодні завершення своєї каденції заявила посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс.

Журналістка видання спитала дипломатку про майбутнє відносин Британії та України в контексті деокупації Криму – зокрема, Сіммонс пригадали її прощальну промову, в якому вона висловила надію зустрітися з українцями на визволеному півострові.

“Тут важливо бути точними. У тій промові, яка була доволі імпровізованою, я сказала “можливо, в Криму”. Я не казала: “Побачимося в Криму”. Тому що я хороший дипломат. (сміється) Але одна зі змін, які принесла ця війна, – це те, що спеціальний статус, який міжнародна спільнота надала Криму після 2014 року, за моїм відчуттям, нині став більш збалансованим”, – відповіла посол.

За словами Сіммонс, рф та диктатор володимир путін продовжують бачити окупований Крим частиною своєї території, однак зараз для міжнародної спільноти очевидно, що Крим – це Україна.

“І коли міжнародна спільнота говорить про Херсон чи Запоріжжя, Донецьк, Луганськ і Крим – це все нині змішалося в одному контексті відвоювання своїх суверенних територій. Тож який сенс у так званому спеціальному статусі для Криму? У плані легітимності немає жодної різниці між тим, за яку саме свою суверенну територію ви боретеся”, – додала очільниця британської дипмісії в Україні.

Сіммонс додала, що Британія завжди заявляла, що Крим – це Україна, і саме тому вона у своїй прощальній промові висловила надію на можливу зустріч у Криму – саме через те, що це так само ймовірно, як побачитися на Запоріжжі чи на Херсонщині.

Деокупація Криму

23 серпня відбувся щорічний саміт Кримської платформи, у якому прийняли участь представники 63-х держав світу, зокрема й Великої Британії. Під час саміту президент Зеленський зазначив, що росія заплющить очі на втрату нею контролю над Кримом після деокупації – так само, як держава-агресор зробила це під час відступу з усіх ніших українських територій.

Також, за даними ЗМІ, в Британії проводиться підготовка елітних українських підрозділів, перед якими була поставлена задача звільнити тимчасово окупований Крим до кінця грудня поточного року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Посол Британії Сіммонс поділилася враженнями про президента України та назвала його найсильнішу сторону особистості
  • Російське посольство у ПАР показало карту з українським Кримом – фото
  • Зеленський розповів, коли Україна буде готова почати переговори з РФ

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь